• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: paprika

Evo jedna slika od danas. Ovo je babura u kontejnerima 40 rupa.
slika002d.jpg
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: paprika

To je to? Prva klasa odlična sadnica jel? Netreba biti ni pre tamna ni pre žuta ili? Kako navodnjavaš rasadu? Jel ti ta namjenjena u plastenik ili otvoreno?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: paprika

Supruga isprobala klijavost sjemena od prošle godine, nakon 5 dana niklo, danas deveti dan. Klijavost 99%. Supstrat za cvijeće 16 kn vreća :shock:
dsc00128medium.jpg
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: paprika

Na ovoj slici izgleda žuče jer je slikano na suncu. Inače izgleda tamnije. No to je nebitno. Ja nikad ne forsiram rasad da bude bujan i crn, bitnije su žile koje razvije, a vidi ovu na slici. Već ima balu žila a još mora mjesec dana biti u tim kontejnerima. Tamo na slikama od prije gdje mi radnic sade papriku isto se vidi da je žuća, ali takva se lakše prima i kad krene nema joj ravne.
Rasad zaljevam kantom za zalijevanje, ne crijevom. Voda je kod peći i uvijek se grije, nikad hladnom. A ovu papriku sam tri puta do sada zalijevao otkako je pikirana.
Da, malo je žuča jer ne tjeram temperaturu preko noći u neke oblake. Držim na deset stupnjeva jer mi se neda dizati svaka dva sata, već mi je pun tur tog dizanja. Peć na drva... :blackeye
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: paprika

A kako dođeš do svih, da ih zaliješ? Ne izgleda mi baš pristupačno. Jel će izdržati još mjesec dana unutri?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: paprika

Ma dugačak sam ti ja, 192 cm. :mrgreen:
A što, moraju izdržati, hoće ili neće, nema im druge. Na ovj sadnici gore već se vide 4 pupoljka, vršni i na tri grane po svakoj jedan.
 
N

nikolaindjija

Guest
Re: paprika

cabage kada iznosis tu papriku napolje i jel radis tunele napolju, ako ces je iznositi napolje za mesec dana mislim da ce ti trebati dobra prihrana dok je u tim kontejnerima , barem tako ja mislim.kod nas takva velicina paprike se presadjuje u vece saksije pa tek onda napolje znam jer mi to prijatelji neki rade.To je babura ako se nevaram ona i ima bledju boju od ajvarke.Ja sejem oko 1,5h ajvarke,a baburu,paradaiz papriku samo za stare kupce
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: paprika

Koliko ljudi treba za ručno sađenje sadnica na foliju recimo za 10.000 komada? Neke reference, ako može...
 
S

Suncokretica2

Guest
Re: paprika

@kontam: tebe će ubit matematika!smanji malo, opusti se, u poljoprivredi se ne računa puno :lol: . A i sve što izračunaš, ovisi o situaciji dodaj (ako su troškovi i rad u pitanju) ili oduzmi (ako je zarada) još toliko :scratch .

@cabage: odlična ti je paparika, ali, ti to već znaš :lol: . nego, sa čim zalijevaš rasad protiv polijeganja? Mi cvijeće inače zalijemo sa Previcurom i Bavistinom i nikad nismo imali problema, to smo primjenili ove godine isto pa je prva runda ispala....kao spaljeni vrhovi (nisam napravila prejaku koncentraciju). Onda je muž radio sredstvo za drugu rundu, jer je on, naravno, pametniji od mene :lol: , pa mu se dogodilo isto :scratch ........nije to n eka veća šteta, bar na većini rasada, nešto je baš riknulo, sad nam nije jasno što se dogodilo. Istina, ovaj zimski uzgoj, grijanje i sijanje povrća nam je novost, to do sad nismo radili. Imaš kakav pametan savjet? Hvala unaprijed :) !
 
S

Suncokretica2

Guest
Re: paprika

E, @cabage, vidim bijele fleke, jel to od Fitolifa? Ili?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: paprika

Matematika matematika ;) Moram posložiti stvari, ne znam koliko ljudi mogu zasaditi. Koliko berača ide na hektar, niššš :cry:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: paprika

Kod mene 10 ljudi zasadi jedno jutro jedan dan.

Bijele fleke su od captana :mrgreen:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: paprika

Hm, to bi trebalo preračunati, Ti na hektar postaviš 6 000 m folije, znači da ne zalazimo u točne decimale to je negdje oko 3000 m folije 10 radnika cijeli dan? Ili?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: paprika

Na koji razmak ide začinska i što se može od nje očekivati? Jel ona ima jednu berbu ili više berbi? Vidio sam da sazri oko 10 plodova po 20 grama jel to po berbi ili samo jednokratno? Jel ima nju svrhe stavljati na foliju?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: paprika

A imam kupca sa ugovorom, a kupac se ne odbija pogotovo kad garantirano plaća, daje sjeme i ambalažu, cijena sa pdvom preko 5 kuna. Da polagač i sijačicu na raspolaganje :scratch
 
Z

ztesin

Guest
Re: paprika

Da li je noko imao iskustva sam misevima ili bilo kakvim glodarima u paprici ispod folije ? zalio mi se prijatelj , kaze da su mu izgrizli sva creva kap po kap ?
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Re: paprika

Kod veterinara kupiš mamce za miševe i ostale glodavce i postaviš ih gdje miševi prolaze, ali me čudi da miševi grizu cijevi kap po kap. Kod mene je isto bio slučaj da su se poljski miševi zavukli pod foliju i radili štete na rajčici i dinji a kapaljke nisu dirali i grizli. Mislim da je tu riječ o drugom štetniku - rovcu a za njega je Mesurol granulat. Napominjem da ga treba shvatiti ozbiljno i borba protiv njega zna biti duga i teška jer se vrlo brzo razmnožava. Ali prvo provjeri dali je o njemu riječ.
 

Najnoviji postovi

Na vrh