• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
pozzz svima, mislim da imam problem...dakle paprika (corinna i menta ) posijana prije mjesec dana i sad tek razvija prve prave listove, visoka oko 6-10 cm koji bi tu bio problem, ako je to problem jer čini mi sa da je malo premala? i idući problem je da se u zadnja dva dana desetak flanaca samo srušilo i jedan iščupam i vidim da se dio stabljike u zemlji osušio i na tom djelu se prelomila, šta da im radim?


http://blog.vecernji.hr/silvija-kolar-fodor/2013/04/05/njega-presadnica-uvjeti-bolesti-i-nametnici/
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Bac'o ti, il' ne bac'o djeluje mi da ti supstrat slabo drži vodu (osim ako ne eksperimentišeš sa nekim supstratom s kojim inače ne radiš)

Nego, mučil' tebe ovo nevrijeme sa presađivanjem i jes' već išta sadio?

Ja sam pomijerio papriku namijerno dvadesetak dana kasnije k'o da sam znao, a pomijerio sam je zato što su mi plastenici za nju malo kabriolet :icon_mrgreen: (ionako sam u njima mislio još samo ovu turu pa remont)
Paradajz sam sijao prije par dana računajući ga za drugi rok i to mi se pokazalo dobro.

Sve 5 sa supstratom, nije zalivano zbog hladnog vremena i analize. No nije to bitno zanimala me energija klijanja i da li može u direktnu sjetvu. Onda joj malo moram otežati ;) Inaće je i sorta NS Semena dobro napredovala.
Ja nemam plastenike za proizvodnju paprike samo za rasadu, tako da me ništa ne tangira još ;)

Poz
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Kontam,valja li ova,a? posijana 16. 02.
 

Prilozi

  • Image028.jpg
    Image028.jpg
    76.6 KB · Pregleda: 155
  • Image030.jpg
    Image030.jpg
    72.3 KB · Pregleda: 154

mariosokol

Član
Tu od
11 Sij 2013
Poruka
33
Odmah zalij Previkurom,25-30 ml na deset litara vode.Ako ti je u plasteniku hadno,digni temperaturu i dalje zaljevaj umjereno,dok se ne pomoli sunce.To je poljeganje rasada,pogoduje mu hladan i prevlažan substrat.
Nije bitno kada je posijana,nego kada je nikla.Ako je nicanje bilo produljeno,onda je normalne veličine.Inače,nakon nicanja i onih prvih par dana snižene temperature(ja ju ne snižavam barem ne drastično),ako želiš da brzo raste,ona treba bar 25 stupnja za rast.Kada je budeš presađivao,podvrni malo stabljiku,da dođe dublje u zemlju i to je to.Bude u redu.Ne zaljevaj kantom sa ružom,jer će ti poleći.Pa zato možeš i ovo sa previkurom kontejnere potopiti u vodu-do početka kotiledona,ako ih nemaš previše.

sto se tice temperature pn danu oko 25-27,po noci nesto manja. nicanje je bilo za oko 7 dana od sadnje,jedino sto je malo prevlažan zrak u plasteniku,al ga sad vec par dana luftam. osim previcura dal da dam jos nesto drugo
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Ovog puta papriku nisam ni ja posadio, sutra počinjem, po prvi put sam se prepao hladni dana pa sam odustao od ranije sadnje, a krastavac sam morao posaditi jer da sam čekao bolje dane rasadu bi mogao samo baciti, a ovako će mi krastavac stići ranije za berbu uz veliku vjerovatnoću sa manjim prinosom.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Evo i moje, presadena 02.04. Carma, Ciklon i Homera. Bez grijanja, dupla agril folija.

img20130407113606.jpg


img20130407113649.jpg


img20130407113708.jpg
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Seva i Miladine paprike su vam mrak :icon_kidra:

koje hibride ste sijali?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kontam,valja li ova,a? posijana 16. 02.

Ne valja ništa, baci kod mene u kanal :) Joj nemoj u kanal, ima vode :)
Ja prenjeo rasad iz stana u ne grijani plastenik, a on se ukopao, sad je ovaj ostatak na prozoru bolji od Vedrane. Što ti je temperatura ;)
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Neke bezvezarije. To nitko ili gotovo nitko ne sije, ali mi interesantno ;)

Sijao sam ja zato pitam.Znam čovijeka koji sije slične stvari paprika boli glava.......
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Probat ću determinatnu sortu i pokušat ubuciti da dobije malo na perikarpu. Dao sam frendu u Pitomaču pa da probamo paralelno ;) Jel probao taj čovjek od NSa determinantu papriku?
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Probat ću determinatnu sortu i pokušat ubuciti da dobije malo na perikarpu. Dao sam frendu u Pitomaču pa da probamo paralelno ;) Jel probao taj čovjek od NSa determinantu papriku?

Nemam pojma šta ti je to?On je radio superior šorokšari...... strava je bila već par godina...
 

Najnoviji postovi

Na vrh