• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
a jel da zalijem rasad ili da potapam kontejnere

Kako si učinio? Jer sad sam vidio da ima i jača doza u split sistemu...

Pythium spp. u rasadnicima (kontejneri za uzgoj presadnica, gredice za sijanje) na rajčici, patlidžanu, dinji, lubenici, krastavcima, tikvicama, zelenoj salati, potočarki (Nasturtium officinalis), matovilcu, endiviji, rukoli, cikoriji, radiču, lavljem zubu (Leontodon autumnalis), valerijani (Valeriana officinalis), cvjetači, kupusu, brokuli i duhanu s jednim tretiranjem prilikom sjetve u količini 6 ml/m2 prilikom sijanja ili u razdvojenoj primjeni, prvi puta prilikom sijanja u količini od 3 ml/m2, a drugi puta nakon otprilike dva tjedna u količini 3 ml/m2, uz primjenu 2-4 l vode po m2 po tretiranju;

Doduše ne spominje papriku, a čisto sumnjam da su je zaboravili navesti ;)
 

independent

Član
Tu od
17 Pro 2012
Poruka
161
Od 01.svibnja a sigurnije 15. svibnja pa na dalje ako sadiš na otvoreno, a ako u negrijani plastenik onda možeš od sutra slobodno
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
nije li bolje da rasada ostane na mjestu gdje se grije,pa presaditi za desetak dana,svejedno je gdje raste a noći su još hladne,evo kod mene bude 4 stupnja po noći?
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Nije svejedno gdje raste,jer za tih desetak dana paprika završi svoj proces ukorijenjavanja i prilagođavanja.
Ja sam presadio prije 8-9 dana i sad je počela fino da ide,a one koje nisu imale mjesta su ostale u saksiji i nisu se pomakle u odnosu na one presađene. ( mislim na plastenik).Kod mene je jutros u plasteniku temp. bila 2,7 stepeni,a kako mi se čini i sutra će. sad je trenutno 8.8.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Nije svejedno gdje raste,jer za tih desetak dana paprika završi svoj proces ukorijenjavanja i prilagođavanja.
Ja sam presadio prije 8-9 dana i sad je počela fino da ide,a one koje nisu imale mjesta su ostale u saksiji i nisu se pomakle u odnosu na one presađene. ( mislim na plastenik).Kod mene je jutros u plasteniku temp. bila 2,7 stepeni,a kako mi se čini i sutra će. sad je trenutno 8.8.

znači bolje je presaditi u plastenik nego ostaviti u rasadi,pa neznam baš,kod mene raste u rasadi na očigled,ima potrebnu temperaturu a da sam je posadio u plastenik trpila bi hladnoću i manje bi rasla nego u rasadi,i nebi bila zdravija. možda griješim,neznam,prvi puta radim papriku,ali idem nekom logikom. neću ja nju držati još dugo u rasadi,čim malo otopli po noći ide ona van i mislim da neće zaostajati za ovom posađenom u plasteniku neki dan,čak mislim da će biti bolja nego ona.
 
Posljednje uređivanje:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
evo kako sada izgleda rasada paprike i rajčice,sutra ide u plastenik. šta kažu stručnjaci,johabice,kontam,cabage i ostali da ne nabrajam?


Uploaded with ImageShack.us
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sadi Dane,sadi,rasad je krasan,ali ne bi vjerovao što jedan sunčani dan u proizvodnom plasteniku može napraviti.I pazi kada posadiš-digni maksimalno bočne stranice.Neka ne bude prevruće.Dani su jako topli,a noge rasada će biti ipak u hladnijem nego su bile do sada.Naka se par dana adaptira.Mislim da si rekao da ti je ovo prva paprika u plasteniku,pa dakle-kada primjetiš da su se listovi objesili,otvaraj sve što možeš.Priušti joj čim manje šoka,iako malo nećeš moći izbječi.Zapravo počni otvarati prije nego se objese.Ali prvo ti se moraju objesiti da naučiš.:icon_wink::(hi):
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
....Priušti joj čim manje šoka,iako malo nećeš moći izbječi....
Tretiraj je/ili zalij nekim biostimulatorom dan-dva prije nego je presadiš, bolje će podnijeti presađivanje :icon_e_ugeek:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Tretiraj je/ili zalij nekim biostimulatorom dan-dva prije nego je presadiš, bolje će podnijeti presađivanje :icon_e_ugeek:

ma nisam s ničime ovaj puta,do sada sam koristio Goemar,dosta dobro sredstvo,ali eto nisam ga uzimao ovaj puta,ali izgleda da se prestao proizvoditi,tako mi trgovac zadnji puta rekao,neznam.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
...do sada sam koristio Goemar,dosta dobro sredstvo,ali eto nisam ga uzimao ovaj puta,ali izgleda da se prestao proizvoditi,tako mi trgovac zadnji puta rekao,neznam.
Ne preselili su proizvodnju na Mjesec :icon_butt:; e kada čujem izjave tih bajnih trgovaca (nije ovo na vaš račun, već na te trgovce).
Pa naravno da tvornica postoji i da dalje proizvodi, samo su se neki malo preračunali na marži kod uvoza :icon_karu:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ne preselili su proizvodnju na Mjesec :icon_butt:; e kada čujem izjave tih bajnih trgovaca (nije ovo na vaš račun, već na te trgovce).
Pa naravno da tvornica postoji i da dalje proizvodi, samo su se neki malo preračunali na marži kod uvoza :icon_karu:

a valjda,ja sam zadnji puta dao oko 90kn za litru,nije skupo a bolje od većine ostalih sredstava.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Ima li tko iskustva sa paprikom Whitney f1 planiram ju zasaditi uzeo bi gotov rasad a nigdje nemogu pronaći neke detaljnije informacije.

Ako je netko radio dobrodošla je svaka informacija.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ostalo jedno 600 sadnica roge Ljubov dlan.U fazi je formiranoga cvjetnoga pupa,adaptirana i na vanjske uvjete.U kontejnerima 54 rupe.Za 500 kn sve.Uz zamjenu kontejnera.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Re: paprika

Zasađena paprika u vrtu Whitney f1 manja količina navodnjavanje kpk neće biti pošto je nekij 50 struka paprike to ću ručno zalivati pa šta bude..

 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Re: paprika

Je li iko iznosio rogu na otvoreno? ja sam planirao oko 15. -og

Iznosim amforu i kapiju,planiro 10-15. 5. ali prerasta a najavljuju i padavine pa bolje sada nego poslije ćapati u blatu. :icon_kidra:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Re: paprika

Za početak jedna fotografija stara ravno mjesec dana. Daklem 07.04.
img20130407113708.jpg



Danas vezanje paprike, ranije ture.

img20130507111844.jpg


img20130507111922.jpg


Ubrzo i stižu prvi "slatki" zalogaji Homere :icon_keel:
img20130507111606.jpg
 
Posljednje uređivanje:

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Re: paprika

Svaka čast samko! Koliko dugo radiš na tom (istom) mijestu papriku i imaš li problema sa zemljišnim gljivama?
Kod mene je paprika na istom mijestu ovaj put osmu godinu :icon_hang: i evo ove godine imam problema sa Phytiumom. :icon_redface:
 

Najnoviji postovi

Na vrh