• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: paprika

kako je najbolje raditi sa paprikom,trgati sve zaperke i puštati na dvije grane i svaka grana na svoju špagu jel?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Re: paprika

Ja se još dvoumim, tj. za sad ću pustit 2 grane dok je još mala i onda tu jednu prikratim i dalje na špagu idem s jednom granom...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: paprika

Ja se još dvoumim, tj. za sad ću pustit 2 grane dok je još mala i onda tu jednu prikratim i dalje na špagu idem s jednom granom...

zašto se dvoumiš,a kako je najbolje,jel netko isprobavao sve kombinacije?
evo kako danas izgleda.


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Re: paprika

FLANCI PAPRIKE I PARADAJZA LIJEPO NARASLI ALI IMAJU SVJETLOZELENU BOJU, ŠTA DODATI ZA TAMNO ZELENU BOJU.:icon_pray:
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Re: paprika

FLANCI PAPRIKE I PARADAJZA LIJEPO NARASLI ALI IMAJU SVJETLOZELENU BOJU, ŠTA DODATI ZA TAMNO ZELENU BOJU.:icon_pray:

Isključi caps lock!

Ako su u kontejnerima potopi ih u bilo koje vodotpoivo đubrivo koje imaš. Ako nemaš ništa onda kupi nešto približno 1:1:1. Ako baš hoćeš filozofirati onda smućkaj kalcium nitrat+12-12-36 (ili približno)+aminokiseline (ili neki stimulator). Bilo šta je bolje nego ništa :icon_mrgreen:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Re: paprika

Slabo slike stavljate ljudi, ajmo...

Ciklon, Carma i Homera

img20130513173328.jpg


img20130513173657.jpg




img20130513173706.jpg



Nažalost je tmurno pa su i slike takve.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Re: paprika

Samko: Uspiješ li prodati ove ljute papričice neznam kako je u Slavoniji ovdje kod nas rijetko tko kupuje.
Paprika je super.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: paprika











Kao i uobičajeno,tri sam dana u zaostatku sa poslomOno što nije uobičajeno je da se događa da se odbacuju zametnuti plodivi u prvom koljenu.To u deset godina proizvodnje nisam imala-u rašljama da,ali u koljenu ne.Šta se događa-ne znam.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Re: paprika

Samko: Uspiješ li prodati ove ljute papričice neznam kako je u Slavoniji ovdje kod nas rijetko tko kupuje.
Paprika je super.

Ljuta paprika ide solidno, jer je stvarno ljuta, danas sam jednu malu samo do pola uspjeo pojesti. Ja ne znam tko to uopće može jesti ja sam se sav preznojio. Inače na slikama se vidi da su manje jer je rasad malo čekala previše u kontenjerima pa sad liče na feferone ali su puno veće.

Prve prodajem po 1kn kom ili 1,5kn, poslije spustim 3 za kunu i poklanjam šakom i kapom ali da se isplate- itekako.

Hvala na pohvalama, no ipak sam malo zeznio stvar jer sam prvo išao sa carmom koja je srednje rana, a ne ciklon-om koja bi sad bila pred berbu.

Johabice- odlična paprika i rajčica!
p.s. Ne živim u Slavoniji već u Srijemu :icon_razz:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: paprika

Ma da,nije loša,samo se vidi da u jednom plasteniku još nisu povezane niti špage,a kamo li paprika.A slijedećeg utorka će vjerojatno ići prva berba-ne neka količina,tek za srijedu za sajmeni dan uz krastavce.Ja kažem da sam tri dana u zaostatku sa poslom,a sam figu-najmanje tjedan dana.Samo sam naučila ne živcirati se.Ispincirana je,jedan plastenik već drugi puta,a do glavne berbe bude povezano sve.Danas sam već pet puta radila i prekidala,stalno nešto iskrsne,pa pauza,i nisam napravila ni pola od uobičajenoga.Loš mi je dan.
 
Posljednje uređivanje:

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Re: paprika

Presađena amfora i slonovo uvo u novi plastenik (da se malo pohvalim)
 

Prilozi

  • DSC00082.jpg
    DSC00082.jpg
    82.5 KB · Pregleda: 248

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: paprika

šta bi bilo ispravnije,prva ili druga slika? razlika je u tome što se na jednoj slici nalazi potpuno trganje zaperka a na drugoj pinciranje tako da se ostavi po jedan list ili dva i prvi plod.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Re: paprika

Nije dobro niti jedno,jer ove prve plodove u rašljama moraš potrgati,previše crpe biljku...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: paprika

Dane,ja ne radim tako,na onim zapercima koje si polomio ostavim u koljenu jedan pup i dva lista.A možeš ostaviti i tri lista kao nemaš pregusti skolp.Ili naizmjenično dva,pa tri lista,vidjeti ćeš kako se biljka ponaša.Mora imati više lisne mase-listovi stvaraju hranu za plodove.Ja ne trgam u rašljama plodove-ako ih biljka sama baci-dobro,ako ne,beru se kad narastu-evo sam u utorak nabrala šezdesetak kila,prodano po dvadeset pet kuna,stotinjak kila ću brati opet u utorak,mogla sam i danas,ali neka se još malo ispuni,cijena je dobra,neće brzo padati,a slijedeči tjedan bude i u drugom plasteniku berba.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: paprika

Dane,ja ne radim tako,na onim zapercima koje si polomio ostavim u koljenu jedan pup i dva lista.A možeš ostaviti i tri lista kao nemaš pregusti skolp.Ili naizmjenično dva,pa tri lista,vidjeti ćeš kako se biljka ponaša.Mora imati više lisne mase-listovi stvaraju hranu za plodove.Ja ne trgam u rašljama plodove-ako ih biljka sama baci-dobro,ako ne,beru se kad narastu-evo sam u utorak nabrala šezdesetak kila,prodano po dvadeset pet kuna,stotinjak kila ću brati opet u utorak,mogla sam i danas,ali neka se još malo ispuni,cijena je dobra,neće brzo padati,a slijedeči tjedan bude i u drugom plasteniku berba.

Znaci onda kao na drugoj slici,samo jos koji list vise da ostavim? Nisam jos poceo,samo sam te dvije da vidim kako je bolje. Jel ostavis sve plodove u rasljama ili po jedan dva?
 
A

adis1103

Guest
Re: paprika

postovani
vec neko vrijeme pratim ovaj forum i mogu vam reci da ste mi uveliko pomogli posto sam pocetnik u ovome
zasadio sam papriku u plastenik i mislim da sam to kvalitetno pincirao
vodim je na dvije grane pa cu je vec sutra lagano povezati
nego zanima me kako sad voditi te dvije grane dalje
dakle ako uzmemo u obzir da svaka grana daje slijedece dvije grane i pupoljak u sredini...dakle sta raditi?
u dilemi sam dali svaku drugu granu cijelu odlomiti a jednu voditi tako da ostane pupoljak u sredini ili da granu koju necu voditi ne lomim cijelu nego da na njoj ostavljam pupoljak i list?
UNAPRIJED HVALA
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: paprika

Evo za obojicu-na glavnoj grani rastu zaperci-to je ono što iz svakoga koljena raste-a raste jedan list,pup i grančica.U prvom koljenu te grančice raste pup.I opet dakle imamo u koljenu pup i list.Ostaviš taj pup i taj list,i još jedan list na grančici,a možeš i dva.Tako da na zaperku imaš jedan pup i dva ili tri lista-Po volji i po vlastitoj odluci i procjeni potrebe biljke.List stvara hranu koja hrani i biljku i plod.U zaperku će ponekad plod ostati,a nekada će ga biljka odbaciti.Bez visoke tehnologije proizvodnje na to mi teško možemo utjecati.Zato @dane001 ništa nemoj od pupova zakidati,biljka će si sama regulirati što može podnjeti.Pogotovo sada kada su temperature idealne u plasteniku,paprike duraju bez problema,nema velikih oscilacija temperature niti šokova.Neka daju maksimum što mogu.Gledam svoje,ima ih po desetak dolje ,neke spremne za berbu,na prva tri koljena,a gore se naredale još po tri već veličine oraha koje će svakako ostati jer tako velike biljka više ne odbacuje kako bi mogla ishraniti ono dolje.Dakle-pusti ih da rade same što im treba.
Ja sam u utorak počela sa berbom,i to u plasteniku koji sam sadila dva tjedna kasnije od prvog,ali druga sorta.Da sam zamjenila sorte ove bih godine imala najraniju berbu do sada vjerojatno oko petnaestog.,Ali eto nisam.Tako je to u životu kada ti zašteka u glavi.Ma nije mi,imala sam ja u planu posaditi i drugi plastenik odmah slijedećih dana,ali je došla ona hladnoća a u novom plasteniku nemam grijanje pa se nisam usudila saditi.Tako to ispadne ponekada.Pa sam kasnila dva tjedna.
 
A

adis1103

Guest
Re: paprika

znaci jednu od dvije grancice ostavljam (govorim o jednoj grani koju vodim) da ide dalje a na koljenu te tako reci glavne grancice ostavim pup list i na kraju sporedne grancice pup i list
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: paprika

Uvijek imaš dvije glavne grane.i na svakoj glavnoj grani po jednu grančicu sa jednim pupoljkom i dva ili tri lista.Tri lista na grančici ćeš imati ovako-jedan će biti na koljenu iz kojega raste pupoljak.Drugi ćeš imati iz jednog produžetka grančice,a treći iz drugog produžetka grančice.I tako isto radiš i na drugoj glavnoj grani.
Ako ti nije jasno pitaj opet,pa ćemo isponova.:icon_razz:Ne brini,ni meni nije bilo ništa u početku jasno,samo ja nisam imala koga u ono vrijeme pitati.

A jel znaš barem kako ostaviti dvije glavne grane?
 

Najnoviji postovi

Na vrh