• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: paprika

Izgleda ko virus mozaika ,pa sad,rajčice,duhana,izgleda približno isto.Ak j je par biljaka u pitanu,čupaj,ne razmišljaj,bolje počupati nego piciranjem ili kjom drugom manipulacijom prenjeti dalje.
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
Re: paprika

kolege kakve su vam babure izvan plastenika .Kod nas u selu niko nema dobru vanjsku baburu, OĆITO JE VRIJEME ODRADILO SVOJE
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Re: paprika

Izgleda ko virus mozaika ,pa sad,rajčice,duhana,izgleda približno isto.Ak j je par biljaka u pitanu,čupaj,ne razmišljaj,bolje počupati nego piciranjem ili kjom drugom manipulacijom prenjeti dalje.

Ima samo par biljaka. Sutra ću ih počupati,što je sigurno-sigurno.
 

slavicab

Novi član
Tu od
7 Lip 2013
Poruka
11
Re: paprika

Pozdrav svima,postoji li otrov za prskanje trave izmedju redova ( u pitanju je uzgoj paprike na otvorenom na foliji ) ili mi ne gine ponovno kopanje hvala
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: paprika

Možeš čime hoćeš pod uvjetom da ne zahvaća listove biljaka-ručna šprica sa štitnikom mlaza,i udri.
 
A

adis1103

Guest
Re: paprika

ispod 3-4 stabla paprike sam primjetio aktivne mravinjake...dali oni mogu prouzrokovati kakvu stetu i kako da ih se rijesi
 
A

adis1103

Guest
paprika

koliko vi stariji plastenicari u prosjeku imate sadnica paprike na 100 metara kvadratnih plastenika?
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Re: paprika

Adise, samo ti poštuj propisane sklopove i nećeš pogriješiti. Paprika 4,4, paradajz 2,5.....
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Re: paprika

Ja imam u 100 kvadrata 500 biljaka +/- 20. Sa time da idem na dvije grane.
 
A

adis1103

Guest
Re: paprika

Ja imam u 100 kvadrata 500 biljaka +/- 20. Sa time da idem na dvije grane.

daj mi molim te reci kako si pravio onda razmake redova i izmedju sadnica? da to nije nekako previse :/
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Re: paprika

Slike su postavljene unazad par stranica pa pogledaj kako to izgleda...

Razmaci su u redu 30-35cm, red od reda 30-35m. U plasteniku su tri leje po 2 reda, razmak između leja (od biljke do biljke) 90cm. Kad bušim rupe za sadnju ne mjerim, nego onako odokativno pa sam zato napisao takve mjere.

Tu su zadnje slike.
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=17149&page=235
 
Posljednje uređivanje:
A

adis1103

Guest
Re: paprika

lijepo to izgleda...daj mi reci koja je to u tebe paprika...lici mi na moju AMI papriku koja je veoma ukusna
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Re: paprika

Prva slika Carma od ZKI, Ciklon isto od ZKI, Galga od RZ.

Odlične paprike za jesti, inače još jedna možda čak i najbolja za jesti(kao svježu) je Ringo od Nirit-a.

Do sada sam u oba plastenika nabrao sigurno oko 250 odnosno 500 kg.
 
Posljednje uređivanje:

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Re: paprika

Molim vas što je ovo na paprici, jel to nešto pregriza stabljiku ili je bolest, izgleda kao neki prsten a onda se paprika prelomi.hvala unaprijed

http://postimg.org/image/anc8u4eh3/

anc8u4eh3
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: paprika

Dok joj novi zubi narastu.(mislim,ak ima slučajno socijalne :icon_lol:)

Ajde,malo kvasca,malo mineralnog,i bude to do Velke Gospe i nešto za ubrati.
Ima li uopće koji cvijetak na njoj?Od otvorenog cvijeta,pa četiri.pet dana oplodnje,i za dvadesetak dana ću se brati.
 
P

paprika

Guest
Re: paprika

http://clip2net.com/s/5kKKmz[/IMG]iman neku bolest ali neznam sto je ovo neke cudne mrlje su na listovima

url]
ako more nek mi pomogne
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: paprika

http://clip2net.com/s/5kKKmz[/IMG]iman neku bolest ali neznam sto je ovo neke cudne mrlje su na listovima

url]
ako more nek mi pomogne

nevidi se dobro,ali može biti od prevelike temperature,barem meni tako izgleda. ali ja sam laik za papriku pa sačekaj iskusnije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh