• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: paprika

ja danas pobrao svu papriku,nema više. ostala samo rajčica još za brati.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Re: paprika

Evo moje paričice od prošlog tjedna.Znam i za bolju,ali obzirom da je jesen-nije loša.
Koja je ovo sorta i dali je Indeterminantna.
Ja sam danas donesao nešto malo sjemena iz bosne, ne hibrida babura zanima me pošto je sjeme izvađeno iz paprike dali ga čime treba tretirati i koja temperatura treba za sušenje sjemena da bih ga upotrijebio za iduću godinu.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: paprika

Menta je to,je,visoka je.Tisuću sjemenki oko sedamsto kuna.

sjeme izvađeno iz paprike sušiš na sobnoj temperaturi nekoliko dana i spremiš u papirnatu vrečicu.Ne znam za tretiranje,nisam to tadila,ali mislim da ide tiram ili nešto slično.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Re: paprika

Sinoćno i današnje nevrijeme bura je skoro uništilo u vrtu sve, paprika kao da je spaljena mladi luk kao da si ga posuo vrelom vodm teško da će išta ostati.

Samo 20 metara dalje od mene bura iščupala dva drveta, mali plastenik što sam imao pokidana folija unutra mladi luk možda šta ostane.

Žao mi je najviše feferona koje su sada počele crveniti i čili paprike na koju sam najviše računao.
Ja sam sa paprikom završio. :(sweat):
Snimljeno jutros još dok je donekle bilo dobro sada žali bož*.



Slika kakvo je nevrijeme i još traje ali je bura malo oslabjela.


I video danas snimljen.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=7IW2Qw29Cmw[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

hunter15

Član
Tu od
20 Stu 2013
Poruka
62
Re: paprika

ljudi ja sam novi ovdje nadam se da sam na pravom mjestu jučer sam posijao papriku i rajčicu da li sam normalan???
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: paprika

ljudi ja sam novi ovdje nadam se da sam na pravom mjestu jučer sam posijao papriku i rajčicu da li sam normalan???

Nisi.
Hajde nam ispričaj malo više o svojim namjerama.Ili potrebama. U svakom slučaju - na dobrom si mjestu,ako nešto trebaš,želiš znati ili pitati,ovo je mjesto za to.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Re: paprika

Nikako ne zaboravi lampe za umjetno osvjetljenje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: paprika

Opet je prerano za kontinent. Najranije uz dopunsko grijanje 3 mjesec. Čak sam našao i jedan stari podatak da je dobro da je rasad star 120-130 dana, sije se u 12 mjesecu i rasadjuje krajem 3 mjeseca :) I onda piše dalje da su proizvđači u zemlji smanjili proizvodnju rasada na 80 dana. Kad mi frend vrati tu knjižicu budem skenirao. Poz
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Re: paprika

U plastenik naravno grijanje plus tuneli

Uvijek ti je tako,idemo na sreću pa se možda potrefi.Jedne sam godine, na početku , sijao rajčicu 28.10. Otišla mi je u vegetaciju,potrošio drva,živaca,hladna zima, snijeg,vjerojatno i kriva rajčica(nije bila rana,sad znam),brao sam 15.05. Jedne sam godine sijao za božić,lijepa zima,suha ali dosta sunca,malo hladnije, brao sam 01.05. Pa sad ti budi pametan. Prošle godine sijali 01.12. berba u lipnju,proljeće jako tamno sa malo sunca a da ne kažem kako mi je zrio- na svakom katu nešto, da popizdiš. Ove godine bude valjda bolje. kaže mi žena da to kažem za svaku
 

hunter15

Član
Tu od
20 Stu 2013
Poruka
62
Re: paprika

je narode sve je to super al nema kruha ni od robe koja je fantastične kvalitete a ne vrijedi ništa, probat će mo pa šta bude i tako sam prešao u naj veću firmu u ovoj državi!!! Ove god sam posadio nešto ranije i nije bilo čak ni tako loše pa će mo sad vidit.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: paprika

q5k0.jpg


swnk.jpg



Ako me osjećaj ne vara,ovo bi bila zadnja ovogodišnja berba.Ma nije riječ i osjećaju,meteorolozi tak vele.Dolazi zima..... i kraj berbe.:icon_razz:

Ajde,primam pohvale.Ova sama u tanjuru ima 440 g. Ove druge nisam vagala,ali su malo teže u svakom slučaju.:(hi):
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Re: paprika

je narode sve je to super al nema kruha ni od robe koja je fantastične kvalitete a ne vrijedi ništa, probat će mo pa šta bude i tako sam prešao u naj veću firmu u ovoj državi!!! Ove god sam posadio nešto ranije i nije bilo čak ni tako loše pa će mo sad vidit.

Sva sreća prijatelju,ja ću rajčicu sijati u siječnju.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: paprika

Johabice svaka čast. Dobro si je napapala :) Nego jel bio trips ili virus brončavosti? Poz
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Re: paprika

Molio bih one iskusnije da mi objasne da li je ovo vezanje na jednu granu?
Ako je jedna grana u pitanju,kako je moguće da ima tak puno plodova?
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=W-O6bfkemb8
[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh