• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: paprika

ma neeee,neznaš priču.
Bilo je to ovako - dopeljao nama šleper gnoj po noći i po kiši,i na parcelu na koju je to trebalo skipati nije mogao sići.A na ovoj na koju je skipao je općina iskopala kanal kraj nje i nije sa druge strane isto mogao sići,pa smo mi to uz dogovor sa susjedima skipali na početku parcele uz glavnu prometnicu u centru sela.Međutim se jedan susjed predomislio i tužio nas komunalcu,ovaj nam je prijetio kaznom i trenutnim micanjem gnoja.A plastenici nisu bili spremni za rasipavanje,.Tako sam se ja prvi puta nakon jedanaest godina odlučila izmalčirati stabljike,a ne ih počupati i izvesti ih van.Špage su rezane dolje i gore na visini na kojoj nisu smetale prokolici,jer da su ostale duge,valjci bi ih bili lovili.Da smo imali vremena bile bi se rezale komplet,ali sada će ostati i vezati će se na visini na kojoj su ostale,obzirom da je lakše povezati s nogu nego po ljestvama se penjati gore - dolje ko što svake godine radimo. Mi vežemo na tristo dvadeset od zemlje.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Re: paprika

neznam kak pri vama, al pri meni špage strunu od sunca, pa postoji opasnost druge godine da sve skup padne...to mi se pred par let dogodilo u krastavcima...mamicu im pretešku...:eek::
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: paprika

tako već da,pa reko nije valjda da čuvaš te špage. ja sam rezao visinu plastenika na 2,20 baš zbog toga da sve sa zemlje radim,a ulazi traktor bez problema.
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Re: paprika

Pozdrav svima.
Kvakvu zaščitu upotrebit protiv korova.Kako to radite kroz cijelu godinu.Papriku ču gojit na otvorenom,brez folije.
Hvala

Pozdrav prijatelju. Imam nekoliko pitanja. Kada misliš saditi,mislim neki datum, tvoje zemljište i da li misliš veću količinu. Neznam u kojem si kraju , mislim kad prestaje kod tebe opasnost od mraza? Pozdrav
 

spacko

Novi član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
6
Re: paprika

Pozdrav prijatelju. Imam nekoliko pitanja. Kada misliš saditi,mislim neki datum, tvoje zemljište i da li misliš veću količinu. Neznam u kojem si kraju , mislim kad prestaje kod tebe opasnost od mraza? Pozdrav
Dolazim iz Slovenije,mislim gojit oko 500 paprike vedrana i još toliko druge(slonovo uvo,uglavno rogu za pečenje).Zemljišče je dobro po kvalitetu zemlje,vode kolko očeš,uglavno gojimo povrče za rodbino.Sadit mislim poslije 20.5,kad definitivno prestane opasnost od mraza.
Dvije godine se bavim "proizvodnjom" paprike,ogromno sam naučio na ovom forumu,nemam problema sa izhranom i zdravjem bilke,samo su problem korovi(jedno i višegodišnji).
Kod nas se može kupit sijeme vedrane -500 semenki za 50 eu.Ima gdje jeftinije?
Hvala na odgovoru.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Re: paprika

Dolazim iz Slovenije,mislim gojit oko 500 paprike vedrana i još toliko druge(slonovo uvo,uglavno rogu za pečenje).Zemljišče je dobro po kvalitetu zemlje,vode kolko očeš,uglavno gojimo povrče za rodbino.Sadit mislim poslije 20.5,kad definitivno prestane opasnost od mraza.
Dvije godine se bavim "proizvodnjom" paprike,ogromno sam naučio na ovom forumu,nemam problema sa izhranom i zdravjem bilke,samo su problem korovi(jedno i višegodišnji).
Kod nas se može kupit sijeme vedrane -500 semenki za 50 eu.Ima gdje jeftinije?
Hvala na odgovoru.

I kod nas ti je otprilike slična cijena Vedrane, mislim da nećeš baš naći puno povoljniju cijenu.
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Re: paprika

Jel već tko šta sije???:icon_hang:

Počinjemo odmah poslije nove godine ali ne papriku, rajčicu. Mislio sam kasnije ali mi djeluje da bi proljeće moglo biti bolje nego prošle godine. Valjda bude. Pozdrav
 

hunter15

Član
Tu od
20 Stu 2013
Poruka
62
Re: paprika

Zadovoljavajuće, grijanje dobro radi,desetak cm visine, danas mi je poćela paprika klijat tako da trenutno sve ide po nekom planu. Za petnajstak dana nova sijetva paprike pa će mo vidjeti kakva će biti zima. POZDRAV
Sretan vam Božić i Nova
 

shemmo

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
129
Re: paprika

Nisam razumio pitanje(emeše???)
EMESE F1
Hibrid za proizvodnju paprike neprekidnog rasta, krupnih, slatkih,
belih i uspravnih plodova u obliku produžene kupe. Plodovi
su ravnomerni, veliki, sa debelim mesom, težine 90-120 grama.
U tehnološkoj zrelosti su bele boje,a u punoj fiziološkoj zrelosti
prelaze u crvenu. Plodovi ni pred kraj proizvodnje ne postaju sitni.
Internodije biljke su kratke, hibrid je slabog rasta, vrlo plodonosan.
Brzo se razvija uz formiranje slabih boènih izdanaka. Zbog svoje
slabe osetljivosti na nedostatak svetlosti, i u zimskom periodu
uz malo svetlosti veoma dobro zameæe plodove. Ovo je vrsta
za intenzivnu proizvodnju. Pogodan za proizvodnju u zaštiæenom
prostoru sa ili bez grejanja, u bilo kom periodu godine, i daje
veoma dobre rezulatate i u jesenjoj proizvodnji. U više krajeva
se uspešno gaji i na otvorenom.
Najlepše plodove donosi na glavnom stablu. Najuspešnije se
proizvodi jednolinijskim orezivanjem uz vezivanje, ili bez
orezivanja u špaliru. Predlažemo da se u zimskoj proizvodnji
2 2 2
sadi u sklopu 4 biljke/m , u proleænoj 5 bijlke/m , a u kasnoj proizvodnji 6 biljaka/m .
Nakon zametanja kada je temperatura u neprestanom rastu, biljka zahteva više azota
od uobièajene doze, kako bi mogla da razvije dovoljan broj velikih i plodova ekstra velièine.
(Moramo da pazimo i na kalcijum!). Za vreme dužeg hladnog perioda procenat azota
treba da se smanji.
Kod ovog tipa hibrida „Emeše F1“ je jedan od najmesnatijih hibrida. Lako se proizvodi,
pouzdano je prinosan, pruža kvalitetne jednolike plodove koji mogu da se koriste
i za izvoz. Ova osobina ga èini neprestano omiljenim za kupce..... Preuzeto iz kataloga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh