• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Re: paprika

Osobno mislim da okus paprike puno ovisi i o prihrani a i o berbi. Vedrana je blijedo žute boje. I kad ima težinu za svoju sortu ne znači da je konzumno zrela za prodaju na kućnom pragu. Vedrana prolazi iz blijede žute u jarku žutu(onda je slatka, puna soka) pa u naranđastu i na kraju u svijetlu crvenu. Naravno bi bilo poželjno da na stablu bude što manje naranđaste boje jer sve to ima svoju cijenu. Previše prezrelih plodova smanjuje nastanak novih. To ti je jedan krug unutar kojeg moraš balansirati.
 

Lavander

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
32
Re: paprika

čija je Blondy? Duna? znam samo za zeleni hit i kadmo i te neke sorte što oni nude... Jel Vedrana najranija? tak sam nekak zaključila... Dal je itko sadio išta od Bejo sjemenarske kuće?
 

hunter15

Član
Tu od
20 Stu 2013
Poruka
62
Re: paprika

Ja sam ti radio snowdon od beje nije loš al nije baš za plastenik plodova ko u prići al ako fulaš sa hranjivima sve ostaje sitno više je za van. Probaj whitney od beje cjena je ok mislim da je 1500 sj oko 500 kn a to ti je babura samo neće u visinu kao vedrana za poćetak nije loša.
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Re: paprika

Kad počinjete sa sjetvom? Ja ću oko 5.02. Nabavio sam vedranu,bibic i salanu.
 

Lavander

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
32
Re: paprika

Hvala na na odgovorima svima, mislim da ću sijati onda Blondy samo moram vidjeti jel imaju manja pakiranja jer mi je 1000 sj. previše za tako malu površinu. Jel ima tko kakvog provjerenog dobavljača sjemena za proizvodnju presadnica za prodaju...znači obično sjeme ...Šorok Šari, botinečka žuta paradajz paprika, paradajz amerikanac i sl. ? Jel kasno 05.02. za sjetvu ( mislim za plasteničku proizvodnju)?
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Re: paprika

Neka mi netko objasni koji je to paradajz amerikanac. Več sam više puta čuo to.
 

Lavander

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
32
Re: paprika

da taj amerikanac ljudi kupuju na sajmu ko ludi jer je kao "dobar", njega pod tim nazivom nema za kupiti nego to ovi koji proizvode čupane flance siju vlastito sjeme, pretpostavljam. Meni je neka žena trebala sačuvati to sjeme .Kao još je njena mama to sijala prije 50god. i prosulo joj se kad je bilo suho...otpuhao vjetar...
 

Lavander

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
32
Re: paprika

a gdje kupuješ sjeme blondy, ja sam sad malo zvala, pa su opcije Virovitica, Zadar...zagreb ništa nisam našla ...
 

Lavander

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
32
Re: paprika

kod mene nemaju na lageru nego po narudžbi, pa ću onda naručiti ... a kad sijete ? tj. kad počinje proces proizvodnje presadnica ? vidim da se sadi u plastenik sredinom ožujka,a flancima treba ohoho da prispiju...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Re: paprika

amerikanac u rodu nisam vidio nikad, a ljudi ga dosta kupuju kao čupanac, poželjno da je što veći, bar 40 cm :icon_weed: mislim čupanac jel
 

Lavander

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
32
Re: paprika

e... točno to , onak uvenuli , stabljika dva prsta debela...dođe frajer ženi do mene na sajmu, "ma oni mi se od prošlog četvrtka nisu primili ,dajte mi još trideset komada" !:confused:
a moji ko slika zdravi taman kak trebaju biti i nitko ni da stane na moj štand:=:)
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Re: paprika

@Lavander
Papriku za van sijem krajem 3 mjeseca a presađujem u polje u drugoj polovici 5 mjeseca.pozdrav
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Re: paprika

ma mislila sam na sijanje za sadnju u plastenik, čini mi se da to već sad treba..

Od 15. siječnja dalje. Evo ti moj primjer od prošle godine Vedrana.Posijano u 209 rupa 14.01. Prvi presad u 60 rupa 06.02. 12.03. bila spremna za plastenik ali zbog zime i snijega sadili smo u plastične kontejnere od 40 rupa. U plastenik se sadilo 05.04. bili su visoki 15 cm sa cvjetnom pupom i jakim korijenom jer se stalnim presadom dodavalo mjesto za razvoj korijena. Ako se predugo drže u malim rupama, korijen popuni rupu i biljka se naglo izduži a korijen stagnira.
 

Lavander

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
32
Re: paprika

ja sam radila prošle godine flance za prodaju na hranjivoj otopini, htjela sam to isprobati , ali mislim da je u siječnju ipak malo rizično ići sa tom metodom, ako mi zakaže grijanje na pol dana samo sve ode u nepovrat
 

Najnoviji postovi

Na vrh