• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Ovo što se vidi bijelo oko korijena je od otopine gnoja NPK 7-20-30 kojom sam jučer nagnojio papriku.Isto sam učinio sa paradajzem nakon što mi je zadnja obilna kiša potopila vrt i pokazalo se uspješnim.Šaljem slike dvije paprike koje sam izvadio iz tla.
Dali treba oboljele paprike odstraniti iz vrta?Molim Vas da pogledate na prethodne slike gdje sa vidi na listu paprike kako počinje venuti,i nakon toga cijela biljka uvene.
Hvala!

previše umjetnog gnojiva, spalio si ih

potpisujem...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
IMG_20140527_192749.jpg


IMG_20140527_192801.jpg
 

homa

Novi član
Tu od
25 Svi 2014
Poruka
9
Složio bih se u potpunosti sa Vašim mišljenjima , s obzirom na vaše iskustvo, međutim tjedan dana prije sadnje paprike Kalifornijsko čudo i Šorok šari,sadio sam paradajz i ostalo mi ja pripremljenih i nagnojenih jamica, jer sam se preračunao u broju presadnica, te sam i iste posadio papriku Boni 44 kom. Gnojeno ja isto kao i gore navedena paprika NPK 7-20-30+ovči gnoj.Uginula je samo jedna biljka.Po meni glavni uzročnik bolesti ja visoka temperatura oko 30C poslije obilne kiše +ostali
faktori.Hvala na strpljenju!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Al me uništava pjegavost na ranijoj paprici vanka. Zeznuo sam se, poslije kiše išao bakrom, umjesto ridomil i daconil, makar bakar + ridomil, uuu... Ovako loše u ovoj fazi dugo nisam imao. Inaće danas tek počeo rasađivanje ajvarice i manje babure... Poz
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Par slika od moje paprike, puno je ocvala dali da ju malo prorijedim da smanjim broj plodova po biljki brojio sam ima i po 20-ak plodova i nisam siguran dali može to ishraniti, nisam pametan..



 

pingy321

Član
Tu od
16 Ožu 2014
Poruka
114
Ja sam laik i nisam sigurna, ali koliko vidim dobro je raspoređeno nije pretrpano i pregusto.. i mislim da nema potrebe rediti,možda samo dohraniti 1x tjedno...?
Ljepo izgleda :(y):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
@Mateuss: vidim da si pustio sve tri grane da rastu. Mi smo vrškali granu, koja raste unutar redova, nakon prvog ploda i lista od račve. Sa tom mjerom rasteretiš biljku, prozračnija je(manja mogućnost za zarazu od pepelnice), manje abortiranih cvjetova, krupniji plod, lakša obrada i berba. Možda da probaš u jednom dijelu nasada kao pokazno polje za ubuduće.

jučer slikana prije berbe - VedranaEZ

muieww.jpg

330cy08.jpg


za sada je prirod odličan, bez odbacivanja, biljka u dobroj kondiciji
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
@samko, prvo račvanje ide u tri grane, sljedeći plod opet sa jedne grane račvanje u dvije grane znači ostaviti samo prve dvije grane poslušaću tvoj savjet pa odraditi na jednom redu paprike pa vidjeti kako se ponaša za razliku od drugih.

@PetullaRZ, paprika je odlična niti ne sumnjam u vas..

Mala pomoć u jednom dijelu u vrtu papriku mi nešto pojede mislim na listove neznam dali su puževi na ovolikoj toploti danas je 30c ili je nešto drugo u pitanju kako bi se zaštitilo da se sačuva paprika..



 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Definitivno puževi..izađi navečer kad padne mrak s baterijom pa češ ih vidjeti..u ovoj fazi najbolje je da ih rukom pokupiš i uništiš.
 

Josa

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
78
Cime tretirati ajvaricu,malo sam kasnije stavio rasadu u zemlju,poslije vadjenja mladog krumpira,navodnjavam kap na kap,sada mi dobija neku plavo ljubicastu boju listova i donji listovi zute,neki su otpali.Jedan dio je u cvatu sada.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
plavo-ljubičasta boja listova ( i opadanje listova) je znak nedostatka fosfora, bilo bi je dobro prehraniti sa žutim kristalonom(13+40+13) kroz sistem kapanja nebi li se što brže ukorijenila i počela normalno rasti.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
U zadnje vrijeme sam dosta pratio ovu temu i odlućio se i sam pokušati uzgojiti papriku i paradajz ..Kupio sam cisternu .cijevi , pumpu i sve postavio kap na kap ali paprika mi ništa ne valja...Zasađena je za vrijeme onih kiša i hladnoće prije dvadesetrak dana i još uvijek se ne oporavlja ..
Pa eto molio bih nekog sa iskustvom da kaže svoje mišljenje..


screenshot tool

free screen capture
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Josa...Posadio si prestaru sadnicu i to je normalna pojava...
Da bi odmah napredovala,sadnica mora biti posađena u vrijeme intenzivnog razvoja korijena,kad flanac preraste,zaustavlja mu se rast i treba mu jako puno vremena da ponovno krene...
 

Josa

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
78
Jeste,starija je rasada bila,nadam se da ce nadoci,samo ju sunce ubija preko dana...vlage ima dovoljno samo da korjen pusti.
 

shemmo

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
129
Dali je ovo vrsna trulez (nedostatak Ca) ? Koliko treba dodati Ca na 300 sadnica paprike?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh