• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
864
Tako je ,još da uspije kupiti svo sjeme za sebe pa da nitko nema takvu ,to bi tek bio uspjeh.

Shemmo ova tvoja odlično izgleda,svaka pohvala.Jeli i to tajna sorta ili neka uobičajena?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Tako je ,još da uspije kupiti svo sjeme za sebe pa da nitko nema takvu ,to bi tek bio uspjeh.

Shemmo ova tvoja odlično izgleda,svaka pohvala.Jeli i to tajna sorta ili neka uobičajena?

Nikako se nemogu složiti sa tobom.Ovdje smo da dobijemo i damo informacije,ali ne i osobne ako to ne želimo.Jedno je reći svoje iskustvo i zapažanje o nekoj sorti,a nešto sasvim drugo iznositi sotriment svoje proizvodnje.Dopustimo svakom pojedincu pravo na odluku i nemojmo nikoga osuđivati ako ne želi reći sotriment koji radi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
i gdje da kupim ja to sjeme ajvarke ako me udri ideja da otmem gredicu gospođi kuruzi koju više ne siju ni oni koji ne jedu ajvar ?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Meni ono izgleda na kaptur, no nije bitno, vidio sam monsantovih čitavo čudo istih ili sličnih. Kako god mislim da se u odnosu na baburu nikako ne isplati za plasteničku proizvodnju, jer dok je dočekaš za berbu, babure već nabereš koliko možeš roge ukupno izvuči iz plastenika. Da ne govorimo o zaštiti... Lako je to na malim površinama
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Imam i Kaptura ove godine za probu u plasteniku,nije se baš pokazao kao profitabilan,jer je prelagan i čudnog oblika i boje plodova...ova paprika je teška i puna vode,nešto slično kao Slonovo uho,neki primjerci su težili preko 0,5kg...
A kak se zove,stvarno ne znam,tu vam je link,pa si prevodite...to je ova druga po redu...
http://senior-pomidor.com.ua/9/1/semenu_ovoshei/12/perec.html
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
hm..sko ro da sam zadovoljan odgovorom , dakle odustajem
Šteta da odustaneš, nije tako zahtjevna u proizvodnji na odnosu drugih sorti.
i gdje da kupim ja to sjeme ajvarke ako me udri ideja da otmem gredicu gospođi kuruzi koju više ne siju ni oni koji ne jedu ajvar ?
Ako budeš trebao mogu ti ja poslati nešto sjemena ajvarke.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
drago mi je na takvom odgovoru , kad ti sjeme bude spremno javi se .

Još vezano uz papriku ...običnu , baburu ..zapravo ne snalazim se u sortama , mislim na sve one druge koje ne izgledaju kao rog .
Kako se zna da je paprika zrela i spremna za jelo , onako za salatu..sirovu ?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Imam problem.Nakon bijele mušice koju sam uspijela utamaniti ostala je čađavica.Jasam ja to bakrom - hajde,neka me sada nitko ne pere zbog bakra,to je jedino što mi je palo na pamet,i trebalo je biti sto posto efikasno,ali mi se čini da nije. Ima li tko ideju čime bih je mogla suzbiti jer se počela širiti sa lišća na plodove.
I još nešto - obzirom da se one hrane mednom rosom koju su bijele izlučivale,a ja sam zbog tripsa koji mi je isto bio problem na dvijesto litara vode stavila dvije kile šečera,nisam li tim šečerom čađavicama pogodovala?Imam nekako osjećaj da sam ih dodatno fino nahranila.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
drago mi je na takvom odgovoru , kad ti sjeme bude spremno javi se .
Nabavio sam sjeme od prošlogodišnje proizvodnje Ljubov Dlan možeš poslati podatke na pm da vam pošaljem.

Kod mene danas veliko nevrijeme bura puhala nije normalno, paprika će vjerovatno platiti listovi su spaljeni od bure kao da su poliveni vrućom vodom čisto sumnjam da će se oporaviti uz ovo vrijeme.
Par slika od jutros..





 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Dva posta iznad postavila sam pitanje o gljivama čađavicama.Hajde,pa zar nikoga nema tko ima neke informacije o njima?ne vjerujem da baš nitko nije imao problem sa njima.
Bi li pomoglo da ih pošpricam sa deterđentom za suđe? Vjerojatno neće u plasteniku jer ih tu kiša nakon tretmana neće skinuti jer kiše u plasteniku nema.Ako i ne pomogne - hoće li deterđent za suđe u povišenoj koncentraciji naštetiti biljkama? Hitno mi je za nešto poduzeti,
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Tu ti ne pomaže nikakvo špricanje...samo očistiti plodove i pokušati izvući što više novaca od zadnjih berbi...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma to mene muči,to pranje,sada nekako,ali ako se to bude širilo pa najesen,kada bude hladno...Našla sam informaciju da ih bakar ubija,ja to sa bakrom odradila neki dan - ali neznam - ili ja to nerealno očekujem da promjene budu meni odmah vidljive ili do nikakvih promjena nije došlo.Mislim da sam si napravila medvjeđu uslugu i sa šečerom,jer mi neka logika govori da bi im on mogao dodatno pogodovati za razvoj.Možda griješim,ali sve me nekako na to vuče.Kao zadnju lniju obrane dati ću su truda kroz koji dan - naravno,ako nebudem vidjela pomaka u provođenju dosadašnjih mjera,pa poskidati lišće na napadnutim biljkama.Ako ništa drugo,a ono barem da obuzdam širenje,zapravo usporim.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
U eko zaštiti predlažu špricati sa soda bikarbonom, uljem i deterđentom.
Omjer: 2 l vode, 1 kap biljnog ulja, 1 kap deterđenta, 2 žličice soda bikarbone. Ja sam špricala preventivno pa ne znam dali djeluje, ali vrijedi pokušati, sigurno neće smetati. Inače, tražila sam na netu bilo kakvo sredstvo protiv ćađavice, svugdje spominju čađavicu kao posljedicu napada ušiju zbog medne rose a nigdje ni slova o rješavanju te napasti kao da će sama nestati ako rješimo insekte. Nekako logikom pretpostavljam budući da im paše slatko, soda bi ih trebala isprati.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Hvala,budem probala.Iako,gledala sam danas popodne,čini se da nekih pomaka ima,ali paprika je bujna,a ova menta je već negdje na dva i pol metra visine,pa gdje bakar nije sjeo,tu su čađavice sviježe.Sad sam ja to ipak dok sam brala,onako usput žarišta prorijedila,lišće poskidala - neke biljke sve do vrha.Ali,budem ja to u petak,prije se ne stigne,po tvome receptu još ta mjesta pokušala sanirati.
 

pingy321

Član
Tu od
16 Ožu 2014
Poruka
114
Nabavio sam sjeme od prošlogodišnje proizvodnje Ljubov Dlan možeš poslati podatke na pm da vam pošaljem.




:icon_mrgreen: bezobrazno se upisujem i za sjeme paprike uz one rajćice,sve kaj pokažeš je za poželjeti :(clap)::icon_thumright:

Nadam se da vjetar ipak nije sve spalil...mi plivamo u vodi :=:)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
tko sadi rogu od vas u okolici Virovitice da dodjem po nju ako ima netko,treba mi veća količina i manja cijena:icon_e_biggrin:?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Ma ajde reci ti to. Nitko ne bere ništa, paprika puca od kiše, bit će nestašice za čas...
 

Najnoviji postovi

Na vrh