• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

slavicab

Novi član
Tu od
7 Lip 2013
Poruka
11
Postovani da li mi mozete pomoći sta je ovo na listovima ne smeta razvoju plodova samo list nakon nekog vremena otpadne
1406105400-1500-x-1125px-00000007.JPG
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
vanjska paprika svima u banani bakterioza more ,,,dali neko zna nešto osim bakraa da sigurno pomaže ili da se pomirimo što već i razmišljam obzirom na cijene povrća u odnosu nazaštitu i... Mislim da bismo trebali otvoriti temu kolićina aktivne tvari u preparatu jer to mi je unatoć vremenu sumljivo ove godine nijednu bolest nemožeš zaustaviti a cijene preparata do neba
 
A

aleksa

Guest
Pozdrav hitno mi treba pomoc...paprika roga stara 2 mjeseca treba da pocne crveniti dosta mase ima (listova) tesko je svaki list poprskati da ne bi bilo insekata....imam problem sa mnogim insektima mislim da sam kasno krenuo sa prskanjem ali hocu probam koliko toliko da suzbijem...problem stvara kukuruzni plamenac...prskao sam sa decisom i sisteminom...ali i dalje ga ima koji jos preparat dobar za tog malog gada :) ??? hvalaa
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Pozdrav hitno mi treba pomoc...paprika roga stara 2 mjeseca treba da pocne crveniti dosta mase ima (listova) tesko je svaki list poprskati da ne bi bilo insekata....imam problem sa mnogim insektima mislim da sam kasno krenuo sa prskanjem ali hocu probam koliko toliko da suzbijem...problem stvara kukuruzni plamenac...prskao sam sa decisom i sisteminom...ali i dalje ga ima koji jos preparat dobar za tog malog gada :) ??? hvalaa

Affirm od Syngente, djelotvoran i karenca 3 dana.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ali čini mi se da je Affirm jako osjetljiv na svjetlost i da je fotorazgradiv....ako se ne varam....dobro čitati uputstvo...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ali potpuno djelotvoran. Treba ga koristiti u kasnijim poslijepodnevnim satima. Volio sam prskati i po mraku, ali to sada ne dolazi u obzir, jer su takve rose već u sumrak da nema smisla.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kuzmo

Novi član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
11
Kad smo već kod insekata,da li neko ima iskustva sa insekticidom Calypso.Da li djeluje na tripsa?
 

kuzmo

Novi član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
11
A čim bi bilo pametno tretirati papriku,jer već sam radio jednom sa Vertimekom.Treba mi nešto kratke karence.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Laser+match bi trebao riješiti svu gamad u paprici,barem je kod mene riješio...
 

kuzmo

Novi član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
11
Sve je to jasno,ali je karenca na te insekticide 7 dana,a to mi je puno s obzirom da je berba u toku..Ali ipak HVALA
 

kuzmo

Novi član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
11
Ja stvarno nisam znao da tu postoje pravila..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Ja stvarno nisam znao da tu postoje pravila..

Problem je ako imaš jedan plastenik pa onda ne možeš ne brati, jer ljudi traže. Ja isto svakodnevno berem, jednom u tjednu za tržnicu ali imam 3 plastenika po 100m2 pa onda mogu tretirat recimo 2 i prije tretiranja očerupat i stavit u podrum.
 

kuzmo

Novi član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
11
E bravo Samko,upravo je to problem.Ljudi traže,a ja im berem frišku papriku i oni zadovoljni.Ali moraću i ja očerupat pa napraviti malu pauzu..
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
druga etaža skoro pobrana
1407357636-1500-x-1125px-WP_20140803_005.jpg


@kontam,ovo je ona tvoja.
1407358270-1500-x-2000px-WP_20140803_004.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
E bravo Samko,upravo je to problem.Ljudi traže,a ja im berem frišku papriku i oni zadovoljni.Ali moraću i ja očerupat pa napraviti malu pauzu..

Tako i ja, oni ispred plastenika gledaju dok ja berem. Neki i uđu, drugi čak i beru takve baš i ne volim jer su to baš oni koji prvi put kupuju kod mene ili svake prijestupne godine. Poanta je u tome da se paprika mora brati svaki dan za prodaju kod kuće, najbolje u tom trenutku kada dođe mušterija. Tako je najbolje i za mene i za njih.
 

kuzmo

Novi član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
11
Naravno da je tako najbolje,to su i meni najdraže mušterije.Takvi su mi kupovali po pet-šest puta od početka berbe i ne pitaju za cijenu.Ali zato ako hoces prodati negdje u trgovinu 30-40 kg. oni ubiše i cijenu i moral,bez obzira na kvalitet..Ali neka su i oni zdravi i živi,a mi ćemo se već nekako snaći.
 

Najnoviji postovi

Na vrh