• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
To je babura poput Vedrane samo je žute boje, neznam koja je sjemenska kuća samo znam da je radi Koreja.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ne kompliciraj si život.Ako želiš nešto takvoga,uzmi Blondi - adaptirana je za naše područje,zatvoreniji vrh ima,a isto je tropolna,prekrasne žute boje - ako padaš na žuto - izrazito debeli perikarp,težina nerjetko preko tristo grama,i do četristo - dakako da ima i manjih,izuzetno rodna,jake regenerativne snage,brzi porast,ma kaj da velim - sve ok - malo paziš na kalcij iako nije preosjetljiva,jedino ju pere trips - paziš trips i na kraju,ali to je već u dubokojesenskoj proizvodnji kada se zračna vlaga nemože regulirati otvaranjem zbog niskih noćnih temperatura a i dnevnih,ju muči pucanje kore - posmeđi ko da ju je trips,a nije,znaš ono,ko izbrazdano.ozbiljna mana joj je jedino to što sa tehnološke žute ide na fiziološku naranđastu.To je barem meni problem - neš ti kod mene naranđaste prodao kutiju u tjedan dana.crvena prođe,ali naranđasta ne.
Eto - razmisli.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Blondi sam probao, jedne godine je bila dobro a druge godine od 4 hibrida jedino je blondi obolila a zašto neznam, druge su bile dobre.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Evo, na početku sezone je bila rasprava o paradajzerici Ruži. Rakao sam da ću napisati utiske. Neda mi se mnogo piskarati pa ću samo reći da u mome slučaju, a bila je sađena na dvije različite lokacije, ništa posebno. Majkovačka je premija u odnosu na nju. Čak ni čistoća sjemna nije bila 100%, jer je bilo i svjetlozelenih plodova. Eto, pa ak se to zove hibridom.......A što se tiće reklame o debljini perikarpa od 1cm, e to su lovačke priče!!!
pozdrav!

E da još dodam....na nekoliko sadnica su bili prisutni znakovi bakterioze pa su izbačene iz polja i dalje nije bilo problema, vrlo uspravan rast, velika razgranatost ali u visinu i plodovi tvrdi i neukusni...Iako fizički zreli po okusu se to ne bi reklo...
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ja sam te upozorio da ne treba imati prevelika očekivanja od tih srpskih "hibrida"...ona roga im je isto katastrofa,ja sam ih sve počupao van iz plastenika...:mur:
Nego,je li netko probao saditi paradajzericu Eszter F1?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Dobro da nije 500 gr paprika i to svaka :p:


E moj @samko - ajd da se nehvalim previše,ali ovako ću ti reći - moj prvi hibrid parike koju sam sadila je bio Blondi.Ti je ujedno bila i moja prva sadnja paprike u životu.Prodaja na Žitnjaku u Zg kamo od prvih dana njegovog poslovanja dolaze vitovitičani čija tradicija sadnje paprike seže u tri generacije unatrag.E,u takvoj konkurenciji moja paprika je bila - i ostala najbolja na cijelom Žitnjaku.Izazivala divljenje.Najteža koju sam imala je bila četristo osamdeset grama.Vagana.a bio je ponekad i većih.
Blondi ima potencijala ako je dobro odradiš.
To ne znači da ja ne kiksnem ponekada u proizvodnji - ko ove godine sa tripsom ili pred tri sa zemljišnom fitoftorom i ostalim sranjima što te zaskoče kada ti je svega dosta pa više ne uzimaš sve srcu - veliš jednostavno - kako je,dobro je - naradili smo se,naproizvodili,sada laganini,nebitno hoće li to biti najvići mogući prnos ili neka normala,ili ispod prosjeka.
Ali da može -može.Stvarno može.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Malo vas testiram :(giggle):

Radio sam ja tu papriku prije jedno 25 godina i znam da je vrlo krupna samo ja nekako prakticiram manje plodove i često branje. Kod mene je ove godina bila najmanja paprika po maximalnoj težini ali je zato po prosječnoj bila odlična, a bralo se i kad sam rekao da nema više pa napravio još krug po plasteniku.

Kakva je to roga u pitanju? Ako ide do tolko onda je valjda nemoram ni prihranjivat ko ovu da dođe do 120-150g.

A i znam da se u hr mogu proizvođači prave robe nabrojat na prste ruku i nogu. Vidim ja to u osijeku, ali ajd ove godine se razlika u paprici toliko nije vidjela ali je zato u svemu drugom. Vidjelo se kolko se čega bralo i tko je kolko dovozio sa koliko površine...
 
Posljednje uređivanje:

hunter15

Član
Tu od
20 Stu 2013
Poruka
62
Malo vas testiram :(giggle):

Radio sam ja tu papriku prije jedno 25 godina i znam da je vrlo krupna samo ja nekako prakticiram manje plodove i često branje. Kod mene je ove godina bila najmanja paprika po maximalnoj težini ali je zato po prosječnoj bila odlična, a bralo se i kad sam rekao da nema više pa napravio još krug po plasteniku.

Kakva je to roga u pitanju? Ako ide do tolko onda je valjda nemoram ni prihranjivat ko ovu da dođe do 120-150g.

A i znam da se u hr mogu proizvođači prave robe nabrojat na prste ruku i nogu. Vidim ja to u osijeku, ali ajd ove godine se razlika u paprici toliko nije vidjela ali je zato u svemu drugom. Vidjelo se kolko se čega bralo i tko je kolko dovozio sa koliko površine...



Kolega Osijek nije mjerilo i ne može bit mjerilo kvalitete robe i cijena, meni je Osjek jako blizu i nisam kilu robe odvezo niti na jednu tržnicu jer kažem ti da tamo nije bilo cijene, a di nema cjene nema niti dobre robe.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
A dobro nikad nisam volio ići u krajnost, ali ako osijek sa toliko stanovnika i recimo vukovar sa toliko stanonika nisu mjerilo, gdje onda svi ti okolni proizvođači prodaju i od čega žive? Jel prodaju sve kući ili na crnom jajetu? Ili svi samo pričaju priče i žive od nekog drugog izvora prihoda, a nitko ništa napijac ne iznosi.

Mislim da ne moram prevalit 80km u jednom smjeru ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh