• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

hunter15

Član
Tu od
20 Stu 2013
Poruka
62
Vozio sam robu i100 i više km od kuće sigurnima na račun nesigurnima za keš, ali poanta Osjeka, Vk, VU i ostalih naših jadnih Slavonskih gradova je ta da nema cijene a tko kaže da ima nek mi se javi , a ja ću mu dokazat da nije u pravu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
pa onda je valjda u Karlovcu najbolja cijena kad iz cijele Hr stiže paprika k nama...:icon_wink:
 

hunter15

Član
Tu od
20 Stu 2013
Poruka
62
Veća nego u Slavoniji, vjerujte a to svi znaju kod nas kuna, u Virovitici 3 kn, u Zg 4kn i to su odnosi i tko bi onda vozio dobru robu u Os. Primjer roge na Osječkoj pijaci prodavala se po 3 i 4 kn. na klupi (i nije išla), a u isto vrijeme u VT cijena4-4,5 kn u Zg 5-5,5 na veliko.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
pa onda je valjda u Karlovcu najbolja cijena kad iz cijele Hr stiže paprika k nama...:icon_wink:
Ili ste vi u Karlovcu najbogatiji, pa se roba može dobro naplatiti :icon_eyes:
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
U Karlovcu su najveće cijene u Hrvatskoj...mislim na najam štandova...
Nisam siguran da je veća od Pulske tržnice - za stol(1,5m2)mjesečna rezervacija 440kn + dnevni najam 50kn, a za štand mislim da je tri puta skuplje. Ako nemaš mjesečnu rezervaciju ne možeš doći do stola. Mi godinama nismo radili na stolu(nisam imao prodavača u familiji) ali smo svejedno plaćali mjesečnu rezervaciju, jer ako izgubiš stol više ga ne dobiješ natrag. Ove godine smo se morali vratiti.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Mene troškovi prodaje na klupi dužine 4m koštaju 4000,00kn mjesečno,a prilikom prigodne prodaje cijene su 50% skuplje...
Ima cvjećara kaj plaćaju po 12 000,00kn mjesečno samo za najam stolova...
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
vaga ti je 6 kuna na dan...parkiralište moraš platit...moj stol (dimenzije 60x250 cm) košta dnevno 36, imam dva...nadogradnja da ih spojim još 12...
uspio sam izbaciti mjesečno plaćanje, osim za vikende (nema pritiska na taj dio placa) i još trošim bar 2000 kuna mjesečno...a nekad i više...

u odnosu na nas koji prodajemo povrće (i voće) poslovni prostori u tipu mesnice, frizerskog salona ili birtije su višestruko jeftiniji po jedinici površine na kojoj se radi...
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Vidim da ima skupljih tržnica u RH od pulske. Mene dođe oko 2.000kn mjesečno do 13h, a ako ostaješ duže plaćaš još 50kn dnevno. Što se parkinga i dostave robe tiče imamo pravo u jutro(do 8h) pravo na 30min dostaviti robu i popodne (13-14h) pola sata za odvoz ambalaže i ostatak robe(rampa sa karticama). Parking? kako koji mili moji - odvezeš vozilo daleko od tržnice gdje se ne plaća parking. A štandovi - voće,med,jaja,sir itd je višestruko skuplji najam.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Hm-8500kn godišnji najam dva dužna metra.I nato ja moram potrpati pet vrsta robe,i šest.Parking tri kune na sat - 18 kn dnevno_Onda parkiram na gradskom prostoru i gledam da me ne posliknu jer je kazna šesto kuna.Ili sam sa tri parking majstora dobra - uzmem na jedan sat i metnem,pa se stolerira. Četvrti me odrapi ko blentaču ak ga ne spazim na vrijeme.Platila sam dvaput po šezdeset kuna parking kaznu,al,ajd,dobro je....Rezervacija za dva metra je šesto kuna mjesečno,plus trideset kuna dnevno za svaki prodajni dan od robe kada prodaješ.Jedna klupa godišnji najam i jedna rezervacija,pa računaj.A kupaca na placu - nemožeš napraviti momčad za poštenu nogometnu utakmicu. Vagu imam svoju.
 

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
I onda dođe jedan poznati eko-proizvođač svega i svačega na Dolac, i proda svu robu do podneva i kaj bu sad.
Ode on kolegi šipcu i jeftino kupi od njega ono što bi ovaj bacio svinjama all uz uvijet je samo da ima rupice, mrlje, da nije preveliko, presjajno(jer inače ne bi niko vjerovao da je eko- što je zabluda, ali otom potom) i na tome zaradi ekstra, maltene neto lovu, i ode kući pjevajući.
Sada su već šipci i ostali dileri skužili pa mu ne daju ili masno naplate.

Inače, ja sam bio sretan kad sam kupil dve vreće paprika ajvarica na Samoborskom sajmu subotom za 4 kune, a u isto vrijeme, nisam mogao vjerovati, Konzum se hvali na TV kako ta ista paprika kod njih na akciji za 4,5 kune ?!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pa je.
Konzumova direktorica je pred nekoliko godina javno priznala, pred kamerama da oni imaju sto posto maržu na povrće i voće
Akcija ne ide na njihov račun,ide na račun proizvođača - njihovih sto posto je uvijek sto posto.
To je bilo prije jedno osam godina.
Sada gledam cijenu jabuka u Konzumu i vidim da im je marža skočila na dvijesto i tristo posto.Moderna,uznapredovala vremena.....
Otkup paprike za preradu je bio oko kunu osamdeset.
Četiri je dobra cijena onima koji rade za preradu.Kada se može prodati mimo otkupa i uzeti više - uzme se. Pet je normala.
 

klint

Novi član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
26
molio bih vas za malu pomoć,prvu godinu krećemo u proizvodnju paprike i rajčice u plasteniku,pa nam nije baš jasno kada bi trebali posijat sjeme u kontejnere,a kada flance presaditi u plastenik(negrijani)?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Ako ćeš prvo sijat u gajbice što ti toplo preporučam pa onda pikirat u kontenjere( rajčica 24 rupe, paprika 40) jer ćeš morat grijat jako mali prostor ispočetka kada je najhladnije.

Onda sjetva ovisi kolko želiš riskirat jer može biti mraza kod tebe.

recimo za srednji rizik;
sjetva 15.01.
presađivanje oko 20.03.

manji rizik još malo pomjeriš sjetvu, jer sve ovisi o godini, neisplati se ići u neku jako ranu proizvodnju jer negriješ ko i ja

u slučaju mraza moraš imat spremnu neku alternativu za grijanje(termogen) i ili lukove od žice kada presadiš da možeš stavljat i spušta agril foliju bez muke
 

klint

Novi član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
26
Hvala na odgovoru,ićićemo na rizićniju varijantu.Mali su plastenici 200 i 300m3,pa neće biti problema sa navlaćenjem agrila
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Paradajz nemoraš sijati prije konca januara - on u uvjetu sunčanih dana ima brzi porast i njemu je dovoljno pedesetak dana ,a kod kasnije sadnje i četerdeset do presadnje.Ako preraste,zna otići u visinu i izdužiti se.
Budeš ti tu na frumu iza Nove Godine pratio što radimo i kako.Ne brini,sve što ti bude potrebno netko će ti uvijek reći.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Nisam siguran da je veća od Pulske tržnice - za stol(1,5m2)mjesečna rezervacija 440kn + dnevni najam 50kn, a za štand mislim da je tri puta skuplje. Ako nemaš mjesečnu rezervaciju ne možeš doći do stola. Mi godinama nismo radili na stolu(nisam imao prodavača u familiji) ali smo svejedno plaćali mjesečnu rezervaciju, jer ako izgubiš stol više ga ne dobiješ natrag. Ove godine smo se morali vratiti.
Nekada davno sam prodavao voće i povrće po velikim Istarskim sajmovima...
Sva mjesta su bila rezervirana,a mogao si prodavati jedino van sajmenog prostora i klati se sa inspekcijama i ludim tržnim redarima ili na parkiralištu...
Za uhvatiti neku od tih lokacija morao si doći jedan dan ranije i zauzeti si mjesto...
Nije bilo gotovo nijednog sajma,a da se netko nije poklao za mjesto i da nije morala intervenirati policija i privoditi sudionike na "hlađenje"...
Natrag sam uvijek išao prazan,bez ijednog kg robe,uvijek se sve prodalo...
Dva puta sam poljubio vrata sa punim kombijem robe,jer jednostavno nigdje nisam mogao složiti 4m klupu...
To su bila zlatna vremena,dok još nisu harali trgovački centri po Hrvatskoj...
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Pa čovječe. ti mora da si se obogatio onda, pa što se onda sada toliko zahebavaš , kaj si svu lovu spiskal...:cool2:
 

Najnoviji postovi

Na vrh