• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Eto, za to nisam znala da postoji i da je dobro dok sam se mučila s prihranom što kristalonima što folijarno. Da znate da vam baš zavidim. Proizvod nije dozvoljen u eko proizvodnji, ja ipak moram u potragu za eko drekom i nadati se da bu dobro uz mješanje kako Johabica kaže odokativno. I vražje neznanje, što nisam bar jednom probala s tim gnojivom da vidim kako to izgleda bez prihrane malo odozdo malo odozgo i tako stalno.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Kod nas je sve tak, mi smo veći vjernici od pape. Stajski gnoj ne može, a taj isti drek posušen u vreći za velike novce može. Pitam se kaj mi je trebalo to eko, da nije inata poslala bi vrit i njih i eko znak. Ja sam mali proizvođač i u povrću nisam nikad koristila herbicide, insekticide minimalno i pazila sam na karence. Kad god se moglo koristila sam domaće eko pripravke i koji me vrag navukao u eko. Čitam neki dan Petulin post, čovjek puno koristi eko pripravke i izbjegava kemiju koliko može, a mislim da je veliki proizvođač i eto pametan čovjek ne srlja po eko znak. Po izboru koristi eko preparate, a kad zagusti može bez problema s kemijom.

Kada sam ulazio u integriranu proizvodnju povrća mislio sam da mi to bude prijelazno razdoblje za ekološku proizvodnju, ali sam za sada odustao. Ostajem u integriranoj dok se ekološka ne bude više vrednovala. Ekološki smo osvješteni i koristimo eko metode i mjere koliko god možemo a SZB je krajnja mjera(kada se sve mogućnosti iskoriste u suzbijanju štetnika).
Vidim da raspravljate o upotrebi organskih gnojiva i organo-mineralnih gnojiva u eko proizvodnji. Od ove godine koristim slijedeća gnojiva: BIOagenasol - organsko gnojivo biljnog podrijetla i PHENIX - organo-mineralno gnojivo.
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
Petula, koja je cijena Bioagenasola? Nasao sam da 1 kg kosta 4 kune, a u Austriji oko 6 evra? Je li to neka zabuna? Pise da se za 40 kuna moze pognojiti 100 kvadratnih metara plastenika..
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Bioagenasol - vreća od 20 kg u poljoapoteci Agrovet u Samoboru 87,50 kn - maloprodajna cijena. Kažu da je 20 kg za 200 m2 pod povrćem. Nešto mi to zvuči malo. Petula, koliko treba staviti za papriku u plastenik. Zemlja nije loša, ali to gnojivo bi bila osnovna hrana, a kasnije ekološki biostimulatori. Hoće li se desiti nešto loše ako stavim duplo u predsjetvenoj obradi, sadim na foliju pa mi baš nije jednostavno dodavati drugu turu. kažu da se može i kap po kap, al bude li ko prošle godine ja moram isušivati a ne zalijevati.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Moram iskombinirati osnovnu gnojidbu na osnovu analize tla. Sa Bioagenasolom ću ići sa preporučenim količinama do 1t/ha, formulacija hranjivih elemenata mu je 5+2+2 što nije dovoljno za potrebe biljke(osim dušika - sa 1t/ha unio si već 50kg/haN), ali u kombinaciji sa organo-mineralnim gnojivom Phenix(Italpollina) formulacije 6+8+15 u količini od max 300kg/ha(zbog dušika - 18kg/ha) biti će dovoljno za biljku u startu. Znači, ove količine Bioagenasola i Phenixa daju 68kg/ha N a dozvoljeno je max 70kg/ha N u jednokratnom unosu u tlo.Ako ideš samo sa Bioagesolom onda je max 1,2t/ha - unio si puno dušika a ostalih elemenata vrlo malo, zato je kombinacija sa organo-mineralnim gnojivom bolja. Kasnije se ide sa vodotopivim i folijarnim gnojivima,poboljšivačima,biostimulatorima.
adan@ ako imaš previše vlage u tlu koristi folijarna gnojiva - iziskuje više truda i vremena ali ćeš morati dohranjivati biljke.
I Bioagenasol i Phenix sadrže puno organske tvari,poboljšavaju tlo(sadrže aminokiselina),potpuno organski NPK, organski ugljik bio podrijetla itd - što je za moje alkalno tlo(ph-7,6) vrlo važno. Koristiti ću još i EMAktiv,H-85,Thiofer u sistem kapanja a sve u poboljšanje stanja tla.
cijena Bioagenasola je franco-Pula 4kn/kg, za min količinu - 4t
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
@PetullaRZ

Sve jasno k'o dan!
Nasao sam u Bih zastupnika za Bioagenasol, ali nisam jos za Phenix. Je li Phenix stajnjak nekih zivotinja ili je u obliku klasicnog mineralnog djubriva?
 
Posljednje uređivanje:

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
E sad meni nije jasno da su tako otišle cijene upravo ovog Bioagenasol gnojiva postavio sam pitanje na forumu početkom 213 za ovo gnojivo LINK.
Kod zastupnika u BIH u Brćkom sam plaćao po 12 km 20 kg ili 48 kn po vreći a sada vidim cijenu preko 80 i nešto kuna.
Dali naši uvoznici toliko uzimaju maržu i da je u Bosni skoro za duplo jevtinije.
Kupovao sam u proljeće 2013 nevjerujem da su se cijene promijenile, mislim da im je ovdje u Hrvatskoj prevelika cijena.
Ja koristim talijanska peletirana gnojiva jednom sam kupo naše (Hrvatsko) i nikad više.
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
@shemo

Puno hvala. Sad sam pogledao tvoj video o paprici, sve prelijepo izgleda. Primjetio sam neki neobican uzgoj babure, je li ono na jednu ili dve grane? Kako si zadovoljan sa Kapturom, a kako sa Slonovim uvom?

@Mateus

Sinoc sam kontaktirao agrodrvo u Brckom i cijena je mnogo otisla. Oko 4 evra kosta pakovanje od 5 kg, a da bi se dobila cijena od oko 0,5 evra za 1 kg, treba da se kupi tona gnojiva.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
I meni se Bioagenasol nudio 2013.g međutim bio sam već nabavio Stalatico za tu sezonu, a 2014,g ga nije bilo na tržištu(registracija) dok mi se g.Grgić nije javio prije dva mjeseca kada sam ga i naručio.Cijena je i 2013 bila 4kn/kg. Za BiH nemam pojma ali uspoređujući Phenix - tu smo negdje(malo smo skuplji). A čuj, biti zastupnik-distributer u RH je unosan posao(marže boli glava).
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Gledaj, kod mene računica je slijedeća:
Bioagenasol - 1t - 4.000,00 kn -upotreba 1t/ha
do sada sam koristio Stalatico - 1t - 1.900,00 kn - upotreba 2-2,5t/ha.
Gotovo za istu cijenu dobijem neusporedivo bolje gnojivo. Tako da mislim da će se kolege poljoprivrednici pomalo prebacivati na kvalitetnije. E da mi je više love prebacio bih se na još kvalitetnije - CONDIT - 6kn/kg
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Moj rasad paprike, Vedrana, Blanchina i Menta.Pikirana 29.01

wvubkw.jpg
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Petula paprika ti je super..

Ostao sam bez fotoaparata a slike sa mobitela nisu baš nešto kud mobi nema ni blica.
Moja pikirana paprika točno 30 dana od sijanja.




Paprika u kontejneru od 170 rupa zasijana 28-01 spremna za pikiranje ali nemam vremena i nestignem a krkljanac u kontejneru.



 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,919
molio bih pomoc u vezi paprike.
naime postoji crvena paprika u lidlu koja se prodaje,jako je slatka,mesnata i ukusna ali i skupa,pa bi si zena i ja posadili za svoje potrebe,ali neznamo koja je sorta i da li se takvo sjeme paprike uopce moze kupiti u malim kolicinama?

zahvaljujem

ps. malo sam gledao kataloge sjemena,i nekak dosta slici na kalifornijski tip,ako vama iskusnima to pomogne..
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ako je samo za tvoje potrebe,onda uzmi sjeme od nje. Imaš tri moguća scenarija - najlošiji je,ali i najmanje vjerojatan,iako moguć - da ćeš fulati i paprike će biti male,sitne, upola manje od paprike majke, ali će ih biti i biti će ukusne. Drugi, najizgledniji je da će jedan manji dio biti takav, a ostale će biti prekrasne. Treći je da ćeš imati sve paprike ko paprika majka, ak ti se posreći, a moglo bi.To ti sve ovisi o hibridu na koji naletiš. Ja sam godinama tako radila za u plasteniku,za prodaju,i bilo uvijek dobro - a onda sam jednom naletjela na prvu soluciju - a šta ćeš. Ma nije mi to bio tolki problem jer sa to sadila dvijestotinjak sadnica,tek da se nađe za kupce koji žele baš takvu. Njačešće kinezi.

Može se naći sjeme u pakiranju po sto sjemenki, ali cijena je od 150 - 250 kuna za stotku.
Napravi kako sam rekla - besplato ti je,a biće dobro.

Ako baš ne želiš,nazovi "Kadmo " u Zg. Oni imaju.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Imaš hobby pakirana kalifornijskog čuda što radi poljovrt čini mi se, košta nešto malo i ima ih po lokalnim poljoapotekama. Poljovrt radi po licenci i po meni puno bolja opcija nego da sam uzimaš sjeme, broj sjemenki u pakiranju mi se čini je oko 70 kom.
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
@johabica
A, zar se ne bi kroz neko vrijeme hibrid trebao ustabiliti i imati sortne osobine koje prenosi na potomstvo? Meni je logicnije da ce se desiti sva tri scenarija, samo zavisi u kojem procentu.. Moja komsinica je ostavila sjeme Vedrane i biljka je preslikana majka, samo mislim da je rod opao, ali opet radja dosta bolje od neke obicne sorte.
 

Najnoviji postovi

Na vrh