• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
289
Jedno općenito pitanje. Znam da se NPK stavlja u zemlju, ali smije sli se NPK gnojivo staviti malo uz biljku kao npr. KAN, ono 10-tak zrnaca da malo da snage biljci?
 

blackeye

Član
Tu od
22 Velj 2016
Poruka
80
Seme se pere kada se izvadi iz paprike, zatim se susi i pakuje. Sada je seme suvo i mislim da takav test nije merodavan

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 

blackeye

Član
Tu od
22 Velj 2016
Poruka
80
@ sanjalucija
Moze ali neces imati znacajan efekat. Iz obicnog NPK odmah je dostupan samo N, dok P i K moraju proci neku vrstu transformacije da bi bili dostupni biljci. Trenutno su dostupni elementi iz vodotopivih djubriva, kao i iz nekih kvalitetnijih djubriva tipa Yara i Timac

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Seme se pere kada se izvadi iz paprike, zatim se susi i pakuje. Sada je seme suvo i mislim da takav test nije merodavan

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
U pravu si seme kada se izvadi iz paprike ono koje je dobro naliveno i koje je kvalitetno ono potone a ono što nevolja ono pliva i to je to.Posle 6-7 meseci i kvalitetno seme se osuši i pliva tako da test nije merodavan.
E sad problem nastaje zato što semenske kuće pakuju svo seme bez obzira na kvalitet nema selekcije.Oni ništa ne odbacuju

Jedno općenito pitanje. Znam da se NPK stavlja u zemlju, ali smije sli se NPK gnojivo staviti malo uz biljku kao npr. KAN, ono 10-tak zrnaca da malo da snage biljci?

@ sanjalucija
Moze ali neces imati znacajan efekat. Iz obicnog NPK odmah je dostupan samo N, dok P i K moraju proci neku vrstu transformacije da bi bili dostupni biljci. Trenutno su dostupni elementi iz vodotopivih djubriva, kao i iz nekih kvalitetnijih djubriva tipa Yara i Timac

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Treba bacati ako se ima vremena i jako paziti na količinu. Ja lično kada mi se paprika primi i kada počne da se razvija uzmem malu kanticu i bacam rusku mesavinu oko svake biljke za koju procenim da malo zaostaje za ostalima.Inače pre rasadjivanja rasipacem razbacim rusku 16:16:16 i Sulfamo 25MMPA i to zakimliram posle platim momke koji kanticama za zalivanje cveća direktno na trake sijaju Timacagro eurofertil 37.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
znaci ipak je test netocan. a zasto onda pola sjemenki pliva a pola ne,a suha su sva? ja sam odvojio po jednu pliticu od svih sorti pa bumo vidjeli razliku.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Dane, najbolje da svaku sjemenku vagneš i ako ima više od 0.00588g znači da bude dobra klijavost!! :)

P.S. najbolje je vagati sa onom vagom za kamione! Ja tako radim i klijavost mi je odlična.:(grin):
 
Posljednje uređivanje:

Kulagic1509

Član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
113
Prodata i prva paprika...
08042016980.jpg

08042016981.jpg
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Moram si onu vagu za drogeraše nabaviti haha. Ma hoću samo reći da svi sve znaju a u biti nitko nezna ništa,kao ovo je točno,ovako to ide,to je sigurno itd. A kad konkretno pitaš e onda problem, jbg bolje je polemizirati.
 

Kulagic1509

Član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
113
Nije nikakva tajna, 50 komada-12,5e/25km... Palanacka babura...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja sam bolja, ja sam prodala već jedno petsto komada - nešto po 5kn,, nešto 4, a sada po 3.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma i kod mene je trica konstntna sve dok ne dođu zagorski kunaši - oni kupe one vrećice sjemena za četiri kune, posiju i onda idu sa kunoom po komadu.
Ma ajd, paprika je neka konstanta tri, paradajz dvije, iako ga za sada još uvijek dajm na tri, ali već od slijedećeg tjedna bude to palo.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Kupiš flanac za 5kn, dobiješ kilu i pol paprike i gdje si bio nigdje,šta si radio ništa :(giggle):, Johabice ide to tebi.
 

cilod

Novi član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
15
Jel se može od Vas kupiti cca 40 flanca? 20 paprike, 20 paradajza. Jel netko blizu Zagreba, Zagorja?

---htc---
 
Na vrh