• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

klint1

Član
Tu od
17 Lip 2015
Poruka
57
Ćim se nekuka dobro je.Tvoja je što se tiće nicanja odlićna.E sad ćekamo prinos pa da komentiramo ali dodad obećava
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,181
Ljudi, sta je s rasadom?
Paprika je pocela zutjeti i uvijaju joj se listovi..
Jel kakva bolest, visak vlage, sto je?
S cim tretirati?

 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja imam par kontejnera kao ovaj s prve slike,rečeno mi je da je to nedostatak željeza. To sve je tvoj rasad?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,181
Jel ju onda poprskati s cim ili izmjesati nesto u vodu i zalijati ju s tim?
Nesto moj, nesto od kolege..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Može se i jedno i drugo,samo ju treba zalijati poslije da se speru listovi...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ljudi, sta je s rasadom?
Paprika je pocela zutjeti i uvijaju joj se listovi..
Jel kakva bolest, visak vlage, sto je?
S cim tretirati?

Ovoj žutoj paprici nema pomoći jednostavno počupaj i baci. I vrati se po temi unazad nekoliko godina naći ćeš da je pisano o ovoj pojavi. Nitko nije znao što je a ni danas nitko ništa o ovom nezna.
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Napravi bazencic i razmuti 10:40:10 sa mikroelementima i neka se dobro napiju a folijarno poprskaj slavolom. Ako ti je muka da ih pomeras idi folijarno 10:40:10 sutra zaliješ pa ideš slavolom. Probaj da smanjis zalivanje i da bolje provetravas.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,181
Sav rasad i je u "bazenu" znaci kontejneri su poslozeni na crni najlon i okolo su postavljene letve i nalijeva se voda unutra..
A sto je to 10:40:10, neko gnojivo? Kako se zove?
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ja imam par kontejnera kao ovaj s prve slike,rečeno mi je da je to nedostatak željeza. To sve je tvoj rasad?
To je previše vlage...dešava se kod "ručnog" zalijevanja...jednostavno se neke rupe u kontejnerima previše naliju sa vodom,a premalo posuše...
Kod zalijevanja sa rampama i mikroraspršivačima nema takvih problema...
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
858
ne vjerujem da ga baš i ručno zalijeva pošto je u bazenu na vodi.......
Inaće i kod mene se to ponekad dešava, ali uglavnom se s vremenom samo popravi uz prihranu.
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Sav rasad i je u "bazenu" znaci kontejneri su poslozeni na crni najlon i okolo su postavljene letve i nalijeva se voda unutra..
A sto je to 10:40:10, neko gnojivo? Kako se zove?
A jel ti kontejneri bukvalno leže na najlonu ako je tako onda se možda koren potpario i skuvao probaj odignuti kontejnere na neke letvice i Zalivaj odgore prskanjem i svakako smanji zalivanje.
Da to je vodotopivo djubrivo proizvode ga svi Yara,Timacagro, Fitofert itd. Jako je dobro za mlad rasad.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Ljudi, sta je s rasadom?
Paprika je pocela zutjeti i uvijaju joj se listovi..
Jel kakva bolest, visak vlage, sto je?
S cim tretirati?
]

Daj ti iščupaj jednu i poslikaj korjen!!!! Siguran sam da ti je korjen propao zbog prevelike vlage i tu nema pomoći.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
ne vjerujem da ga baš i ručno zalijeva pošto je u bazenu na vodi.......
Inaće i kod mene se to ponekad dešava, ali uglavnom se s vremenom samo popravi uz prihranu.
S tim više nemam problema...
bQf0kJD.jpg

To se ne bi smjelo dešavati,ako se pazi na neke parametre...
Najvažniji je kvalitetan supstrat,režimi zalijevanja tijekom sunčanog i oblačnog vremena,te da se ne zalijeva navečer i da korijen paprike ne uđe u niske noćne temperature prehladan i prevlažan...
Paprici bi trebala za pravilan rast i razvoj presadnice,temeperatura korijena biti barem 5 C veća od temperature zraka,u protivnom se biljke izdužuju i ostaju tanke stabljike,što kasnije rezultira slabijim urodom i nemogućnošću uzimanja hranjiva iz tla...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
Oprosti ali navodiš čovjeka na krivi put. Imam sličan način uzgoja na najlonu i zalijevam od gore i nisam imao ni jedne takve paprike na 4 tisuće komada. Zalijevam navečer kada je voda najtoplija.

Ja sam imao samo problema sa brill supstratom, katastrofa je bila razlika u hranivima od vreće do vreće. Imao sam krastavce od 5 cm visine i 20cm. Kasnije izvukao sa prihranom.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Najvažniji je kvalitetan supstrat,režimi zalijevanja tijekom sunčanog i oblačnog vremena,te da se ne zalijeva navečer i da korijen paprike ne uđe u niske noćne temperature prehladan i prevlažan...
Oprosti ali navodiš čovjeka na krivi put. Imam sličan način uzgoja na najlonu i zalijevam od gore i nisam imao ni jedne takve paprike na 4 tisuće komada. Zalijevam navečer kada je voda najtoplija.

Ja sam imao samo problema sa brill supstratom, katastrofa je bila razlika u hranivima od vreće do vreće. Imao sam krastavce od 5 cm visine i 20cm. Kasnije izvukao sa prihranom.
Vidiš,moja voda je uvijek isto topla (temperature 8 C),jer zalijevam iz vodovoda i ne mogu si priuštiti zalijevanje navečer,a da ne bude popraćeno problemima...tako sam i napisao...
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Ivan KC, vidim da redovito posječuješ forum, ali bilo bi lijepo da ipak reagiraš a ne da se neki samo jave kada trebaju pomoć i dalje ništa. Evo mene baš zanima kakav ti je korijen na onoj požutjeloj paprici, a također možda pomogne i drugima. Nije teško bilo jednu išćupati i javiti detalje!!! Što misliš o tome!? Ipak je bit foruma da svi steknemo neka nova iskustva i zajedno rješavamo neke dileme!
 

Bridger

Član
Tu od
16 Pro 2014
Poruka
79
Ove godine me napo TSVW virus za razliku od prošle godine kada je bila gangrena korjenovog vrata. Zahebana stvar mogu vam reć... Širi se brzo i lijeka nema
 
Na vrh