• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

blackeye

Član
Tu od
22 Velj 2016
Poruka
80
Koja ti je ovo paprika? Kad i gde planiras da sadis ovu sto ti je sad za pikiranje?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 

Stvarni

Član
Tu od
31 Pro 2015
Poruka
141
Evo kao što sam rekao da ću poslati slike, ove manje su sad pred pikiranje!
Plevak svaka čast za rasad. Ako može da napišeš kako radiš od početka sejanja do završetka. Pozdrav.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Koja ti je ovo paprika? Kad i gde planiras da sadis ovu sto ti je sad za pikiranje?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Veća lijeva je slonovo, desna je hibrid babura, a one male su paradajzerice Majkovačka.
Majkovačka će doći za sadnju oko 20-tog petog, a slonovo oko 15-tog Ove veće su pikirane prije 8 dana.



Plevak svaka čast za rasad. Ako može da napišeš kako radiš od početka sejanja do završetka. Pozdrav.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока

Ništa posebno, Sijem u kontejnere od 448 mjesta, Stavljam u kontrolirano klijalište na 27-29C, isklija za 130 sati, i prepikiram u 84 rupe kad su velike kao ove dvije manje na slici, odnosno kad dobiju solidna dva lista jer tada se lako čupaju iz kontejnera jer je korijen već dosta jak. S time da konstantno grijem plastenik danju regulacija 22-26 a noću 18-20. kad su presadnice veće i ispikirane onda grijem noću 16-18C. Zbog toga brzo narastu i budu spremne 3 tjedna od pikiranja. Sada budući da nemam klasmanov substrat zalijevam 1g/L 10-30-10 svako drugo - treće zalijevanje. Nakon sijanja inače prakticiram zalijati prvi put sa toplom vodom.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
Pa nije bas da pliva u vodi, dok se zalijeva nalije se vode i ona to zacas popije i najlon ostane suh..
Al i meni se to ne svida i mislim da bi se uvijek trebala zalijevati odozgora, al sad je tak kak je..
Dok dode ljepse vrijeme vjerujem da se bude oporavila..

Znaci brill, zato je tako nejednaka. Rokni dobru dozu prihrane i oporaviti će se. Pišem ovo jer sam to isto proživio.
 

Bridger

Član
Tu od
16 Pro 2014
Poruka
79
Ovo vam je primjer TSWV-a na paprici. Širi se ugrizom lisne uši, tripsa, te dodirom ranjen bolesne i zdrava biljke. Vrlo agresivan i lijeka osim čupanja nema. E sad tu sam našo neku ličinku, jajašce na pupu paprike kada sam ju pritisnuo počele su izlaziti neke sitne zvijeri. Djeluje mi na neki oblik štitste uši, al nisam siguran
 

Prilozi

  • 460.jpg
    460.jpg
    78.8 KB · Pregleda: 126
  • 461.jpg
    461.jpg
    84.3 KB · Pregleda: 124
  • 469.jpg
    469.jpg
    33.6 KB · Pregleda: 112

Bridger

Član
Tu od
16 Pro 2014
Poruka
79
To je samo početni stadij. Mnogi ljudi koji su se već susreli s istim. Nemam završni stadij kad sam sve pobaco i zakopo.
 

blackeye

Član
Tu od
22 Velj 2016
Poruka
80
Da nije ovo sto drzis medju prstima caura pauka? Paukovi polazu jaja u neke caure i u njima se izlegu mali paukovi

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
To je samo početni stadij. Mnogi ljudi koji su se već susreli s istim. Nemam završni stadij kad sam sve pobaco i zakopo.

Ne znam, ja sam vidjela jedan cijeli plastenik, no drugačiji su bili simptomi. zapravo, ne znam jeli bio taj virus u pitanju, nisu se predstavnici sjemenske kuće još bili izjasnili onda, biljke su bile u poldonošenju, vršni listovi su bili jako kovrčavi, ali normalne boje, malo svijetlie, ali zeleni, bez fleka. čupani je cijeli plastenik jer su nametnici prenosili virus. to je bilo fascinantno -. veli vlasnica - jedan dan biljka zdrava, slijedeći dan kovrđava.
 

DUJLABL

Član
Tu od
25 Svi 2015
Poruka
42
Dobro vece,izvinjavam se sto vas ometam vjerovatno ste svi u velikom poslu i nemate bas puno vremena da posjecujete forum,ali mi treba vasa pomoc.Naime primjetio sam da mi papriku koja je u plasteniku jede skakavac.Koristio sam actaru al izgleda da nema efekta.Unapred hvala
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
To nije to, to je problem previše dušika!

Ne znam , znaš Zeleničku, na sajmu cvijeće prodaje, aje, biljke su bile velike, to si treba vidjeti....Ja sam prošla plastenikom, nikada se sa sličnim nisam prije susrela.
Ima dušik tendenciju porasta plojke lista, a žile onda taj porst ne prate, no, ovdje su stapke listova jako izdužene.
Ne znam, ne bih se mogla zakleti, ali jako me podsjeća na ono što sam vidjela.
Dozvoljavam da su detalji sjećanja izblijedjeli,, no....
Bila je ona uzela od mene dvijesto sadnica da dosadi ono što je periodično čupala van, uklanjala svakodnevno oboljelo, ali i to novoposađeno je u roku nekoliko dana dobivalo simptome.

Dobro vece,izvinjavam se sto vas ometam vjerovatno ste svi u velikom poslu i nemate bas puno vremena da posjecujete forum,ali mi treba vasa pomoc.Naime primjetio sam da mi papriku koja je u plasteniku jede skakavac.Koristio sam actaru al izgleda da nema efekta.Unapred hvala


A nemaš se šta izvinjavati, ovdje smo da pomognemo.
No, ja ti pomoći ne mogu, ja već nekoliko godina imam isti problem, doduše ne toliko ekstremni da bih morala stavljati ruke u kosu, no, bila sam primjetila pred jedno tri da mi listovi imaju malecke rupice izgrižene, a nisam vidjela delikt majstora nigdje. Bila je to velika enigma za mene, i onda mi netko ovdje prošle godine teče - to su ti skakavci. Evo, baš sam prekjučer jednoga vidjela, malecki je, zeleni, isti ko oni veliki, ali ovaj je oko jedan centimetar, mislim da nije veći.
Ne znam čime ga suzbiti, evo, možda će nam netko reći.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Dobro vece,izvinjavam se sto vas ometam vjerovatno ste svi u velikom poslu i nemate bas puno vremena da posjecujete forum,ali mi treba vasa pomoc.Naime primjetio sam da mi papriku koja je u plasteniku jede skakavac.Koristio sam actaru al izgleda da nema efekta.Unapred hvala
Nešto od ovih insekticida koji imaju aktivnu tvar..FENITROTION 50 EC, Fipronil, Klorpirifos, Metarhizium, a ako je za malu površinu dovoljan je i svima lako dostupan Frontline..sprej protiv buha i krpelja.
 

Stvarni

Član
Tu od
31 Pro 2015
Poruka
141
Ovo vam je primjer TSWV-a na paprici. Širi se ugrizom lisne uši, tripsa, te dodirom ranjen bolesne i zdrava biljke. Vrlo agresivan i lijeka osim čupanja nema. E sad tu sam našo neku ličinku, jajašce na pupu paprike kada sam ju pritisnuo počele su izlaziti neke sitne zvijeri. Djeluje mi na neki oblik štitste uši, al nisam siguran
Meni to liči na bakteriozu! Morate uzeti Bakarni Oksihlorid + Mankogal da probate spasiti! Poz

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока

Dobro vece,izvinjavam se sto vas ometam vjerovatno ste svi u velikom poslu i nemate bas puno vremena da posjecujete forum,ali mi treba vasa pomoc.Naime primjetio sam da mi papriku koja je u plasteniku jede skakavac.Koristio sam actaru al izgleda da nema efekta.Unapred hvala
Poštovani probajte Talstar insekticid Taj je veoma dobar! Poz

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh