• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ovo vam je primjer TSWV-a na paprici. Širi se ugrizom lisne uši, tripsa, te dodirom ranjen bolesne i zdrava biljke. Vrlo agresivan i lijeka osim čupanja nema. E sad tu sam našo neku ličinku, jajašce na pupu paprike kada sam ju pritisnuo počele su izlaziti neke sitne zvijeri. Djeluje mi na neki oblik štitste uši, al nisam siguran

Jel ti jako nastradala?
Mislio sam na Bridgerovu papriku,vidi se iz aviona da su biljke promrzle,a vi raspravljate o bakteriozama i virusima...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja ne vidim, meni nije nikada i ne znam kako to onda izgleda.
Je da joj je noću bilo hladno, ali ovakva mi nikada nije bila.
 

Bridger

Član
Tu od
16 Pro 2014
Poruka
79
A te sfrkane su obicno znak za lisne usi. Naso ih jesam, al nema ih bas na svakom struku koji je sfrkan.
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Uzmeš Alijansu pa poprskas pa prskas Etiol pa posle dva dana Bakaroksihlorid + Mankogal pa posle 2dana ponovo Etiol ako je ovo ne oporavi ništa neće.
Posle ovoga nema bakterioze, nema nikakvih gljiva i nema bube ni skakavaca.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
Ima li netko iskustvo za gnjoivo HAIFA turbo K
Jel se pokazalo na paprici?
jako je skupo
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Ako radiš papriku na otvorenom onda zadnja nedelja jula i prva nedelja avgusta. Kroz sistem dva puta i folijarno dva puta.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
Znaci samo kroz sistem dva puta?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Koji turbo K? Onaj od prije za sistem kap po kap ili ovaj novi turbo K koji se baca širom prije prirpeme zemljiša za sadnju? Koristio sam i jedan i drugi, no nije ništa bolji niti gori od nekih sličnih gnojiva. Sve ovisi koliko ti je na raspolaganju. Recimo ja radije bacim neko drugo jeftinije gnojivo za otvorenu proizvodnju nego te skupe gluparije. Lani sam probao na istoj njivi sa turbo K i sa zorkom 10-10-20 u istoj količini po ha prinos je bio sličan ili isti.
 

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
turbo k Turbo K je: 14-14-17+2MgO+7 S+ME (Fe,Zn,B).
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Problem je što je papriku posjetio djed mraz...sva je promrzla...
Da se na nadovežem na kolegu da ne bi ispalo da priča samo gluposti.Ove su slike moje paprike koja se malo namrzla.Kako se namrzla?Bila u rasadu noćna 14 stupnja,presadio u plastenik i onda drugu noć vanjska temperatura bila u jednom momentu 0.Nismo grijali niti smo pokrili agrotekstilom.U plasteniku je u jednom trenutku bilo samo 4 stupnja,pa se "prehladila".Inače se paprika nakovrća i od napada tripsa i uši.Stavio sam slike za usporedbu da ne govorimo uvijek o bolestima.Ništa protiv Bridgera,slike možda nekome pomognu.Najviše zbog toga jer sam jednom dva puta bacao kompletnu papriku iz 200 m2 plastenika jer mi je priznati stručnjak iz našeg kraja,Jo vjerojatno zna tko,rekao da imam fitoplazmu a bio je samo običan nametnik kojeg je mogla rješiti Actara.To bile prve godine.
 

Prilozi

  • CAM01989.jpg
    CAM01989.jpg
    41 KB · Pregleda: 125
  • CAM01991.jpg
    CAM01991.jpg
    39.1 KB · Pregleda: 128

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Da, i najbolji znaju pogriješiti, meni je jedne godine na paradajzu bio zamijenio xantomonas sa alternarijom, izgubila sam dva tjedna, pokrila sve osim bakterioza, i na kraju spašavala na ho - ruk šta se moglo.
A mogla sam odmah zalamati, dva tjedna ranije, i krenuti odmah agrasivno bakrom,, ionako od rascvjetanog ništa nije bilo, bilo bi se dobilo više zreloga.

Ne znam, velim, nisam imala namrznute paprike i nemam iskustva.
Ali, ono sa paradajzom me je naučilo da vjerujem najprije intuiciji, a onda tražim potvrdu drugih.
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Veoma je jasna razlika izmedju neke bolesti i mraza. Sve ono što mraz uhvati to se osuši i uvene već u toku sledećeg dana a ako se paprika prehladi onda dobije svetlu boju i zaostaje u porastu.
 

DUJLABL

Član
Tu od
25 Svi 2015
Poruka
42
Dobar dan svima,mislim da sam nasao rjesenje za skakavce koji su mi pravili probleme,naime poprasio sam ih praskom koji inace koristim protiv krompirove zlatice i cica mica skakavaca vise nema a paprika izgleda dobro
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
IMG_1180.jpg

IMG_1181.jpg


Zna li neko sta je ovo? Nasao sam 3 ovakve biljke od 1000 koje sam rasadio. Jedna je bila rasadjena prije 20 dana, a dvije prije 7 dana. Mislim da je svaka od njih imala viska vode, a u kisnim danima nisam otvarao plastenik. Siguran sam da je to razlog sto se ovo desilo. Cime da odradim preventivu i koliko brzo se ovo siri? Dao sam Previkur kod rasadjivanja..
 

Najnoviji postovi

Na vrh