• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
paprika roga slonovo uho
 

Prilozi

  • 13383722_1130444073664512_2117481257_o.jpg
    13383722_1130444073664512_2117481257_o.jpg
    83.4 KB · Pregleda: 177

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A šta ti ono pokraj?

Kako misliš sa vodom, bio si mi rekao da su ti redovi 180 metara dugački. Gdje ti je zabita cijev, na početku ili na sredini njive?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,188
Sto mi se dogada s paprikom, posadena prije tri dana i odmah na nju pao pljusak , tako da je jucer dobila prvi puta navodnjavanje..
Listovi kao da su spaljeni od necega..


A ima i na dosta stabljika listova koji su se objesili i otpadaju..
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Mislim da ti je rasad otišao na njivu neokaljen,znači trebalo ga je postepeno iznositi na sunce i privikavati na vanjske uvjete......moje mišljenje
ALbit će to na kraju dobro...
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
IMG_1762.jpg

IMG_1765.jpg


Da li je ovoj paprici nesto opasnije ili je samo visak vode kriv za ovakvu boju?
 

blackeye

Član
Tu od
22 Velj 2016
Poruka
80
Za prvu sliku ne znam, moze biti i neki nedostatak...
Druga slika je neki virus. Nisam siguran koji, mozda lucerke, mozda krastavca. Imas li puno takvih biljaka?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 

blackeye

Član
Tu od
22 Velj 2016
Poruka
80
Bilo bi najbolje pocupati, ubaciti u dzak i izneti napolje i zapaliti

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Da, za svaki slučaj.
Ne mora biti ništa strašnoga, ali zašto zbog pet biljaka rizikovati kada dođu tripsi, grinje i uši pa počnu orgijati.
 

Bridger

Član
Tu od
16 Pro 2014
Poruka
79
laser,vertimec, actara u sistem i nemas brige s bubama. Prva slika TSWV ak dobro vidim. Donji listovi zeleni vrh zut i lagano bakrene fleke + uvijanje u jednu stranu. Ak je cupaj spali, zakopaj.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Sto mi se dogada s paprikom, posadena prije tri dana i odmah na nju pao pljusak , tako da je jucer dobila prvi puta navodnjavanje..
Listovi kao da su spaljeni od necega..


A ima i na dosta stabljika listova koji su se objesili i otpadaju..


Da li su to one paprike koje su bile na bazenu?
Jel ga mozda s cim poprskati ili mu pustiti nekakvu prihranu?
Ne bih ja ništa prihranjivao najmanje 30 dana dok se ne primi, Slažem sa sa Ble11 da je najvjerovatnije šok zbog neadaptacije na vanjske uvjete, a vrućine su dosta velike! Trebat će neko vrijeme da dođe k sebi, ne diraj ništa i čekaj... Jedino me malo sekira ovo otpadanje listova !!???
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sve bude ok - mojoj rogi su otpali u kontejnerima, dvjesto devetki - da je vidiš deset dana nakon sadnje - mislio bi da je bila u četerdesetici.
Jedino navalili zaperci iz svakog koljena.........
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,188
Da to su one koje su bile u bazenu..
U biti, sve su bile u bazenu, a najlosije su mi ove iz 209-ke, ove iz 104 su super, na godinu nebudemo sijali u 209..
Inace kolega i ja posadili sveukupno cca 3 jutra, nekih 60 tisuca presadnica i to sve rucno, a sadili uglavnom mi dva i nase majke, budu slike njiva za koji dan..
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Osobno mi ne izgleda kao neka bolest,prije samo sunce,malo vjetra,najviše neki stres.Možda grešim ali kako kažu:Vrijeme lijeći rane sve.Daj joj malo vremena.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nije to željezo.
Prije neki mikroelemenat.
No, ne znači ni da je neka bolest u pitanju, možda kakav poremećaj ako isključimo virus, ja virus sa ovako izraženim simptomima ne poznajem, pa ne mogu eksplicitno tvrditi.
Ja bih iz preventive, ako je u pitnju jedna ili pet biljaka, ili dese,t to isčupala, jer sam navikla puhati na hladno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh