• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,203
Još koju godinu i prodavali budete po komadu, a ne po kili :(giggle):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
@Plevak Ni za živu glavu ne johabici sjeme svima drugim samo njoj ne. Za papriku svaka čast nisam do sada vidio takvu.


A - uuuuuuuu............a zašt ne meni?????????
A vidi me kak sam mila i draga i opet mila........:icon_wink::icon_weed:
 

JuRa2

Član
Tu od
10 Sij 2016
Poruka
72
@Plevak:icon_super:
Svaka cast.....kapa dole.
Molim te reci mi da li je ovo sa otvorenog ili iz plastenika, nekako nisam ispratio.
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Danas slikano. Za par dana kreće berba :)
 

Prilozi

  • DSC_0572.jpg
    DSC_0572.jpg
    42.4 KB · Pregleda: 107
  • DSC_0571.jpg
    DSC_0571.jpg
    44.2 KB · Pregleda: 113
  • image-0-02-01-6133b5822f0cd771c80718d47d71e0837d2d818d9cea1647bf96443f0a061909-V.jpg
    image-0-02-01-6133b5822f0cd771c80718d47d71e0837d2d818d9cea1647bf96443f0a061909-V.jpg
    23.8 KB · Pregleda: 141

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
A - uuuuuuuu............a zašt ne meni?????????
A vidi me kak sam mila i draga i opet mila........:icon_wink::icon_weed:

Pa to ti je jednostavno za objasnit. Ako ti Plevak da sjeme ti ćeš to stavit u ladicu i zaboravit na njega.Drugo ti neznaš plesat indijanski ples kao plevak:cool2::A pošto on ne pere sjeme nema vode genetski potencijal se svake godine povećava tako da kad se sjetiš da imaš sjeme i posadiš ga ono će imat takvu klijavost da će biti daleko veća od onih 99,99%. To sjeme će takvom brzinom rasti da nećeš znati šta sa urodom, paprike budu veće od kile. Kad bi to bilo tako onda te ja zamišljam kao onog manjeg iz crtića koji se češka po glavi i kaže A je to:icon_scratch:. A tek na placu bakica te traži kilu paprike a ti joj daješ jednu papriku kako bi ti bakica tu papriku vratila u glavu:icon_axe::mad::.
E što bi volio da vidim tu prodaju.
Ja nebi želio da ti imaš problema zato ne sjeme niukom slučaju.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Jo će prodavati paprike ko lubenice, najprije polovice pa skoro nakon toga će bakice početi tražiti četvrtine...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Jedna gajbica jedna papričica. Koliko bi to bilo tona po ha, ako posadiš 120000 biljaka prosjek 05kg. Papričica četiri do šest komada po biljci. Jebote pa ja neznam ovo ni izračunat baš sam seljak.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Jo će prodavati paprike ko lubenice, najprije polovice pa skoro nakon toga će bakice početi tražiti četvrtine...

Kad smo već u štihu, ajmo malo i u of - neki tjedan prodavao moj muž na placu i dođe kupac i veli - kilu paradajza. Stavi muž par paradajza u vrčicu, pa na vagu - veli vaga - devedeset i osam deka. Ne, veli kupac - on hoće kilu. Stavi muž jedan malecki, veli vaga - kila i osam deka. Ne, veli kupac - on hoće kilu.
Izvadi muž iz kasice nož koji je uvijek tamo, izvadi onaj malecki paradajz, odreže dio i vrati u vrečicu - kila i dvije deke. Izvadi opet, odreže još malo - kila.
A je blenuo onaj ko blento.......
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
@johabica

Jo bilo bi pošteno i reci da je svima ali bas svima stiglo seme.Ko je sačuvao koverte može da vidi kada je koverat zaprimljen u pošti u Ravnju ili u Mitrovici a kada je stigao u poštu u mestu isporuke. Nekima je stizao za 5 dana a nekima za mesec.Mnogi koverti su vraćeni,iceprinu sam recimo slao 7 puta. Mnoge manje isporuke koje sam slao više puta, koštale su me vise nego sto sam dobio za seme.Nije isto kada ti meni posaljes par grama semena u običnom pismu jer te semenke ne dižu drastično gramazu koverta ili kada ja recimo saljem 100 ili 200g koverti preko 100 g koštaju oko 3 eura a ispod 100g oko 1,4 eura. Ja sam u početku slao koverte od 200 g da bi kasnije saznao da svaki koverat preko 150g ide na carinu što je verovatno razlog dugog čekanja i otvorenih pošiljki kako su mi neke kolege prijavile da su dobile otvarane koverte verovatno na carini.Takodje treba pomenuti da svima kojima sam poslao seme krajem februara a stiglo im je posle 10 marta nisam ni naplatio tako sam poklonio preko 600g semena samo u martu. Da nekome slučajno nije stiglo seme a da je slučajno platio unapred vratio bih novac i poslao gratis seme iako ja ne mogu da uticem na isporuke.
Što se ostavljanja semena tiče već sam objasnio tehniku ja ne mogu od 300.000-400.000 biljaka da odaberem samo jednu biljku kao što si ti rekla i ja i ti znamo da to ne ide tako vec se uzimaju plodovi od svake biljke koja ispunjava kriterijume pa se radi selekcija semena posle pranja, pa se radi selekcija rasada pred rasadjivanje pa se od tih selektiranih biljaka ponovo selektiraju najbolje i tako svake godine. Svake godine kvalitet semena je sve bolji. Takodje nije merodavno da neko ocenuje moje seme na uzorku od 3 semenke koje su posejane među hiljadama drugih sorti i hibrida.
Opet ponavljam da svako treba da radi onako kako misli da mu je najlakše, najbolje i najisplativije.
Ja hvalim svoje seme zato što je dobro i što ima fantastičan potencijal.
Ja ne radim marketing već samo pišem onako kako jeste i to i dokumentujem slikama i snimcima. Preko 50 kolega sa foruma ima moj br i redovno se cujemo preko tel vibera mesingera gde razmenjujemo slike i snimke.
Tako da može da me kudi ko god hoće i da se sprda jer svako ima pravo da piše šta god poželi ja se ni na koga neću naljutiti.
Ja pišem istinu i to svako može da proveri a koliko je seme dobro govori to što već sada imam 3 puta više trebovanog semena nego za celu prošlu godinu a još nisam ni počeo da berem . Kolega i komšija od Cabage dolazi u septembru po 5kg semena i obećao mi je da će ga povesti voleo bih da dodje i lično se uveri na licu mesta.Poziv od prošle godine još vazi ko god je u prolazu ili u blizini voleo bih da skrene i da vidi ne samo moju nego i druge paprike i belu papriku.
Što jedan kolega reče šta se nerviras kada počneš da beres svaki dan slikaj prikolice i postavljaj.

Uzdravlje.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
IMG_20160805_140403.jpg


IMG_20160805_140428.jpg


IMG_20160805_140549.jpg


IMG_20160805_140600.jpg


IMG_20160805_140744.jpg


IMG_20160805_140758.jpg


IMG_20160805_140911.jpg


Obrstio sam lišće s stabljike da se vidi rod. Nagodinu se nadam istom, tj i boljem. Lokacija Srijem.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Pa to ti je jednostavno za objasnit. Ako ti Plevak da sjeme ti ćeš to stavit u ladicu i zaboravit na njega.Drugo ti neznaš plesat indijanski ples kao plevak:cool2::A pošto on ne pere sjeme nema vode genetski potencijal se svake godine povećava tako da kad se sjetiš da imaš sjeme i posadiš ga ono će imat takvu klijavost da će biti daleko veća od onih 99,99%. To sjeme će takvom brzinom rasti da nećeš znati šta sa urodom, paprike budu veće od kile. Kad bi to bilo tako onda te ja zamišljam kao onog manjeg iz crtića koji se češka po glavi i kaže A je to:icon_scratch:. A tek na placu bakica te traži kilu paprike a ti joj daješ jednu papriku kako bi ti bakica tu papriku vratila u glavu:icon_axe::mad::.
E što bi volio da vidim tu prodaju.
Ja nebi želio da ti imaš problema zato ne sjeme niukom slučaju.

Siki, svaka čast, izgleda da si ti jedini skužio sarkazam mojeg posta i na koga se on odnosio!!! Jednom kad dođem u tvoj kraj častim ne jednom nego barem dvije runde!!:icon_pidu:

A za druge koji nisu shvatili htio bih da još pojasnim da i neki drugi mogu imati dobru robu pa ne viću na sva zvona. Najlakše je staviti par dobrih slika, nekoliko riječi hvale i svi se lijepe za sjeme kao muhe na gov..... Ova moja paprika je obična nekadašnja Slonovo uho, samo iz sjemena zdravih i najkvalitetnijih komada. Ništa specijalno, a kao i kod dugih nekih koji nude svoje sjeme zasnivano na samohvalama. Eto vidjeli ste kakva je i nema problema što se tiće sjemenja samo što će kod mene biti besplatno ali u ograničenim količinama za sve koji žele. Moram dodati da sjeme stvarno ne perem nijednom a klijavost iznad 95% u roku od 3 godine! Još se pitam, čemu dezinfekcija ako je nasad bio zdrav! Otkad uzimam svoje sjeme nemam pojma šta je to bakterioza!!
A što se Siki Johabice tiče, ako bude htjela sjeme dobija, jer znaš kakve su ženske kad su nezadovoljne a još k tome vrlo smo blizu!!!
 
Posljednje uređivanje:

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
@johabica

Jo bilo bi pošteno i reci da je svima ali bas svima stiglo seme.Ko je sačuvao koverte može da vidi kada je koverat zaprimljen u pošti u Ravnju ili u Mitrovici a kada je stigao u poštu u mestu isporuke. Nekima je stizao za 5 dana a nekima za mesec.Mnogi koverti su vraćeni,iceprinu sam recimo slao 7 puta. Mnoge manje isporuke koje sam slao više puta, koštale su me vise nego sto sam dobio za seme.Nije isto kada ti meni posaljes par grama semena u običnom pismu jer te semenke ne dižu drastično gramazu koverta ili kada ja recimo saljem 100 ili 200g koverti preko 100 g koštaju oko 3 eura a ispod 100g oko 1,4 eura. Ja sam u početku slao koverte od 200 g da bi kasnije saznao da svaki koverat preko 150g ide na carinu što je verovatno razlog dugog čekanja i otvorenih pošiljki kako su mi neke kolege prijavile da su dobile otvarane koverte verovatno na carini.Takodje treba pomenuti da svima kojima sam poslao seme krajem februara a stiglo im je posle 10 marta nisam ni naplatio tako sam poklonio preko 600g semena samo u martu. Da nekome slučajno nije stiglo seme a da je slučajno platio unapred vratio bih novac i poslao gratis seme iako ja ne mogu da uticem na isporuke.
Što se ostavljanja semena tiče već sam objasnio tehniku ja ne mogu od 300.000-400.000 biljaka da odaberem samo jednu biljku kao što si ti rekla i ja i ti znamo da to ne ide tako vec se uzimaju plodovi od svake biljke koja ispunjava kriterijume pa se radi selekcija semena posle pranja, pa se radi selekcija rasada pred rasadjivanje pa se od tih selektiranih biljaka ponovo selektiraju najbolje i tako svake godine. Svake godine kvalitet semena je sve bolji. Takodje nije merodavno da neko ocenuje moje seme na uzorku od 3 semenke koje su posejane među hiljadama drugih sorti i hibrida.
Opet ponavljam da svako treba da radi onako kako misli da mu je najlakše, najbolje i najisplativije.
Ja hvalim svoje seme zato što je dobro i što ima fantastičan potencijal.
Ja ne radim marketing već samo pišem onako kako jeste i to i dokumentujem slikama i snimcima. Preko 50 kolega sa foruma ima moj br i redovno se cujemo preko tel vibera mesingera gde razmenjujemo slike i snimke.
Tako da može da me kudi ko god hoće i da se sprda jer svako ima pravo da piše šta god poželi ja se ni na koga neću naljutiti.
Ja pišem istinu i to svako može da proveri a koliko je seme dobro govori to što već sada imam 3 puta više trebovanog semena nego za celu prošlu godinu a još nisam ni počeo da berem . Kolega i komšija od Cabage dolazi u septembru po 5kg semena i obećao mi je da će ga povesti voleo bih da dodje i lično se uveri na licu mesta.Poziv od prošle godine još vazi ko god je u prolazu ili u blizini voleo bih da skrene i da vidi ne samo moju nego i druge paprike i belu papriku.
Što jedan kolega reče šta se nerviras kada počneš da beres svaki dan slikaj prikolice i postavljaj.

Uzdravlje.

laca je ozbiljan...prema meni je korektan i strpljiv..
Ako je odabrao dobru ženu onda mora i odabrat dobre paprike :icon_e_smile:
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Sarkastican znači pakostan, zlurad i ljubomoran.
Ne treba se hvaliti sa nečim za šta se ne razume šta je rečeno.
Vokabular i broj reči u upotrebi se povećava sa puno čitanja. Više procitanih knjiga bogatiji rečnik.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Malo da se nešto nauči da se ne lupa bez veze.

Sarkazam (grč. σαρκασμός, sarkasmós; sarkazein = gristi usne od bijesa, sarx = meso) je zlobna, ljuta, zajedljiva, oštra i gorka poruga ("koja grize u meso"); pojačana ironija. To je oštra, pakosna poruga, jaka ironija, obično zasnovana na paradoksu. Polazište joj je negativan stav prema onomu kojem je upućena.



A evo i jedne narodne:
Kako je teško biti hvalisavac! Mudraci ga preziru, budale mu se dive, gotovani žive od njaga, a on sam rob vlastitog hvaljenja.
 
Posljednje uređivanje:

Brzi87

Novi član
Tu od
9 Srp 2016
Poruka
4
Evo me opet kod mene problemi ne staju temperature na polju preko 50 stupnjeva i svaka paprika koja je bila manja (mislim na stabljiku i list) spržena od sunca ono list bas spržilo čime tretirai i šta poduzeti ??????
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

blackeye

Član
Tu od
22 Velj 2016
Poruka
80
Neki kalcijum sa aminokiselinama. Ne znam sta ima kod vas na trzistu

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Kalcijum samo preko lista jer će ga teško usvojiti korenom imaš Vuksal kalcijum i Organo 30 od Fitoferta ne znam da li ti je dostupno a mozes od amino kiselina staviti Bioplex.
Ruski Cirkon on ti je bas protiv gubitka turgora i štiti biljku od velikih vrućina.
Ne znam sta imaš na raspolaganju.
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
@siki
Siki, zašto ti konstanto ponavljas da je Laca hvalisavac? Ja nikako ne procitah da je covjek sebe pohvalio. On hvali kvalitet svog sjemena i on misli da je to opravdano. Evo, prvi nisam platio sjeme, a dobio sam oko 5000 sjemenki. Sjeme mi je stiglo 15. Marta, cca 10 dana od dana kad sam ga porucio. Znaci, mojom greskom je stiglo kasno, jer sam ga kasno porucio. Kao nagada za to mi je covjek poklonio veliki broj sjemenki. Nakon toga me pitao da mi pokloni i svog rasada. Pokajao sam se sto nisam uzeo, jer je moj bio neujednacen, pa onaj koji je bio bas dobar, on je ponejeo 5-6 plodova, a koji nije, oko 2 Nije neujednacen zbog neujednacene klijavoste, nego zbog tri termina i tri gustine sjetve. Procitaj moj post koji sam napisao prije par dana, pa da vidis da nigdje ne branim lacu, niti pljujem Kaptur. Niko vas nije tjerao da uzmete 200 grama sjemena. Zasto niste uzeli 10 grama, on je slao i tako male kolicine, pa da tako testirate sjeme? Paprika ima potencijal, moze da ponese 1 kg paprike bez problema. Na tako gustu sadnju, 1 kg je puna kapa, ne vidim razlog da ovdje bude bilo kakvih nesuglasica. Ja prvi, nikad ne bih ovako strpljivo kao Laca iznosio odbrane svojih stavova. Davno bih napustio forum i prestao se baviti stvarima od kojih nema nikakve koristi. Ptice na grani zanju da njihov kraj radi ogromnu proizvodnju paprike.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Evo da i tebi odgovorim!

Gdje si ti to vidio ili pročitao da ja lacu proglašavam hvalisavcem i da to stalno ponavljam. Molim te pokaži mi te postove da ih mi svi vidimo a ne samo ti.
A ti, nemogu te nazvat prijateljem jer to nisi, nemoj pričat ili pist gluposti prije nego što bilo šta provjeriš. Vidiš ja sam dobio nešto sjemenki lacine paprike od johabice a potom mi je i laca poslao besplatno nešto sjemenki. To je posađeno tako da nepišem ništa napamet kao i ne pravim budalu od sebe. Pročitao sam tvoj post gdje pišeš o lacinoj paprici i kapturu i htio sam ti poslat zahvalu na pisanju ali nešto me tjeralo da to ne učinim. Zbog ovog tvog posta sad mi je drago što nisam.
Po mom skromnom mišljenju ako treba da se brani nek laca to sam učini ali očito da mu trebaju advokati kao što si ti koji neznaju šta je narodna poslovica a šta je ono drugo. Koliko je meni poznato laca je još davno počeo da vređa i omalovažava molio bi te da me ne tjeraš da ti te sve njegove postove kopiram mislim da bi zauzelo previše mjesta a ima i drugih koji imaju šta da kažu.
Jesi li se to ti možda pronašao u onoj poslovici..

Lijepi pozdrav i samo konkretno i argumentirano ostalo su sve gluposti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh