• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

blackeye

Član
Tu od
22 Velj 2016
Poruka
80
@ bane 989
Da ti nije u tom delu plastenika bio paradajz? Lici mi na virus bronzavosti paradajza

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ecvo sam našla sliu virusa bronzavosti na pardajzu i paprici, pa usporedite .

Slično je ko na problematičnoj paprici, jel?

17-6-10.gif


i na listu paradajza -

17-6-11.gif
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Prva tura za Hrvatsku :)
Jo ja nemam problema sa bakteriozom ali se u zadnjih par godina pojavila u selu i sve zavisi od godine do godine nekada je ima više nekada manje,što je rasad bolji i biljke u dobroj formi teže će oboleti . Manifestuje se po flekicama na listu i što zaražena stabla imaju jako malo roda ili nikako taj plod je skloniji truljenju ozegotinama ne reaguje na vodotopiva đubriva itd.Siva trulez Botritis Cinarea se lako leči odnosno po pojavi prvih plodova tretira se 3 Puta preparatima u razmaku od 7-10 dana i uopšte ne može ni da dodje do pojave bolesti.

Temptation mi smo godinama navikavali kupce na sto krupnije plodove tako da smo sami krivi sto nam traže samo krupnu papriku cabage je već pisao o tome.Ja sam probao sa Amforom ok ona rodi ali plodovi ne prelaze 100g.Što se tiče suve materije naša paprika je sigurno među najboljima.
Imam par drugara koji imaju fabrike koje proizvode ajvar a vi imate Podravku i svi dobro znaju da oni u ajvar stavljaju najlosiju papriku a ovu bolju stavljaju u filete.A kupuju onu najsitniju i neki čak i opecenu i od toga prave ajvar.Zato je taj ajvar narandzasto žut a domaći od prave paprike tamno crveni.
Postavi malo slika od tvoje paprike.
 

Prilozi

  • DSC_0597.jpg
    DSC_0597.jpg
    64.6 KB · Pregleda: 118
  • DSC_0598.jpg
    DSC_0598.jpg
    77.7 KB · Pregleda: 110
  • DSC_0596.jpg
    DSC_0596.jpg
    49.3 KB · Pregleda: 107
  • DSC_0594.jpg
    DSC_0594.jpg
    56.1 KB · Pregleda: 104

blackeye

Član
Tu od
22 Velj 2016
Poruka
80
Lepo, lepo... Gde nabavljas i posto placas kutije od banana?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Uzimam u Idei preko cele godine mi ostavljaju skupim tako par hiljada ostalo dopunim a u selu su trenutno 70-80 komplet (uza kutija i poklopac)
S tim da mi kutije pakujemo otvoreno. A za Bih i Hr većinom ide u gajbice.U Idei im dam 500 dinara bez obzira koliko imaju tako da ih dobijem praktično gratis.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
.Ja sam probao sa Amforom ok ona rodi ali plodovi ne prelaze 100g..

Ovo uopće nije točno. Ja sam godinama radio Amforu i to je jedna od ljepših paprika a težina bolje da si napisao da ne prelazi 200 grama to bi bilo točnije.
 

blackeye

Član
Tu od
22 Velj 2016
Poruka
80
Ja sam jedne godine imao Amforu. Moje iskustvo je slicno lacinom. U prvoj berbi sam brao po 5-6-7 pa i vise plodova, ali dosta sitni. Jos jedna berba i bilo je obrano mozda i 80% sto i nije tako lose.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Posmatram ovaj forum sa strane jer tek 2 godinu sadim rogu u plastenik.Al stvarno ste smjesni jer ja imam i vecu papriku iako je najobicnije slonovo uvo posadjeno 03.06

Sa prijašnog "lova na vještice" došli smo na lov "tko ima večji".@temptacion je u pravu,nema ljepše paprike za ajvar od one od 200 gr,najmanje vode,najviše suhih tvari.I paprika koja ima plodove od 200 grama daje u konačnici više paprike i s time večji prinos.Jer nije važno da je paprika što večja (zna se zašto je neka velika,puno vode i dve tri po stabljici) nego koliko ti je prinos po kvadratu površine.Primjetio sam da kupci vole više kom u kili a ne dva ili tri.Isti je primjer recimo sa salatom,više vole od 300 gr nego od 600 gr.LP
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Ja Amforu od 200g nisam imao_Opet ponavljam ona je super rodna ali su joj plodovi da budem tacniji oko 100g ja sam super bio zadovoljan prnosom sto se tezine tice ali niko nije hteo da je kupi.U kutiju od banana stane 16-17kg moje paprike a Amfore 20-22 kg
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Sa prijašnog "lova na vještice" došli smo na lov "tko ima večji".@temptacion je u pravu,nema ljepše paprike za ajvar od one od 200 gr,najmanje vode,najviše suhih tvari.I paprika koja ima plodove od 200 grama daje u konačnici više paprike i s time večji prinos.Jer nije važno da je paprika što večja (zna se zašto je neka velika,puno vode i dve tri po stabljici) nego koliko ti je prinos po kvadratu površine.Primjetio sam da kupci vole više kom u kili a ne dva ili tri.Isti je primjer recimo sa salatom,više vole od 300 gr nego od 600 gr.LP


U pravu si ti. A sve ovo je počelo prošle godine kad je laca počeo hvalit svoju papriku da je najbolja. U potpunosti se slažem sa Johabicom da je sve bilo isplanirano da se naši "proizvođači" navuku i da im se uvali sjeme. Sad se pokazuje da kod nas ima i bolje paprike. A paprika koja ima malo vode ima puno suhe tvari to znaju i vrapci samo što naši proizvođači to još neznaju pa nabijaju veličinu umjesto dedljinu stijenke (perikapa). Radio sam i salatu koju si spomenuo a prodavao sam ju na zelenoj i tu nikako nisi u pravu svi su bježali od salate od 300 gr a 600 grama je bila najbolja. Isto je i sa paprikom svi baš svi kupuju papriku koja je na oko pa makar ništa nevaljala.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E da, ja kada radim salatu uvijek idem na maksimum glave - ima ih koji traže manje, ali većinom se svi dive - ajmeeee....kolke su.....pa uzmu ili dvije, ili ako im ne treba, jednu najveću. A meni paše.....kaj da velim - dobiti za glavu salate sedam do dvanaest kuna, ovisi o cijeni....mašala. kad odrežem onu od tristo grama, pa nek je i deset - petnaest kuna kila - tri , četiri, kune - kupac da tri i ode - nit si prodao količinu nit si zaradio.

Paprika - Amforu sam imala u plasteniku na dvije grane - lijepa i dobra. Bez usitnjavanja prema vrhu.
Hibrid u tipu Amfore - u prosjeku stopedeset grama - prodajno zbog arome i suhe tvari.
Ja sada hibrid prodajem po deset kuna, svi uokolo mene po sedam - osam .
Evo sam trideset kila jučer prodala do osam sati, i muž mi je četerdeset dopeljal u devet, i to sam nognula bez problema. Ali to su kupci koji su kupili prošle i predprošle godine od mene. I znaju zašto plačaju tri kune skuplje. Nove educiram, objašnjavam im u čemu je caka.
Papriku ne prodajem u vrećama - tu i tamo uvrečam škartičnu - kvrgavu, sa flekama, sitnu....to ide po manjoj cijeni - samo u rinfuzi, svatko vidi šta dobija.....
No, ne treba gledati na mene - ja nemam količine od kojih boli glava, u ta dva mjeseca sezone ja to pomalo proturim po trideset, pa i pedeset posto većoj cijeni od prosječne koja se valja na tržnici - četiri klupe od mene čovjek uredno prodaje svake godine rogu na pet, a baburu na četiri i tri kune. Proda i duplo i troiduplo od mene. Ne diraju me uopće njegove količine. Odavno sam ja izračunala da smo financijski na istome. Samo ja svoju naberem i pripremim za prodaju u pol ure vremena svaki dan, a njemu treba bar pola dana.....pa premeći, pa ........hehe.....
nekak me uvijek privlačila ona - prodaj malo, zaradi puno.......nema ti kruha na tri, četiri kune.......ni u paprici ni u salati. Ni u ničemu drugome.
Cijenu treba znati postiči, ali moraš imati i podloge za postiči je, ko što temtation veli..
zato ja svojim mušterijama velim - a gledaj - kupiš papriku u vreći - od pet kila imaš kilu gnjile, kada je spečeš, ode vode iz nje slijedeća kila, i već si bonus tri kune jeftinije potrošio - a kupio lošu papriku ........a moja - a vidi je - sjajna, divna, slatka..........i prodam.
Priča ljudi, priča....ali, ko što temtation veli - sa temeljem.:icon_wink:
 

Stvarni

Član
Tu od
31 Pro 2015
Poruka
141
Čitam sve vaše komentare i mudrovanja. Svako ima izbor šta će uzeti od semena po kojoj ceni i da li je legalna kuća ili proizvodjač. Sadio sam ja i Nirit hibrid i skupo platim seme. Nisam ovde da pametujem ali da li se isplati uzeti skupo seme i dodje nešto loše i ode sav rad u propast. Rekao sam za mene je dobra i Amfora,Anita,Kurtovska Kapija i Somborka iz NS Novog Sada u super nadjem prinos. Razmislite o Svemu.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
GaxRutv.jpg

29394471684660586180.jpg

zwAvHtI.jpg

s7PLkIN.jpg

XEmPXJv.jpg

VzBJ9X.jpg

waX4Lq.jpg

xjo0ixK.jpg

JSutFc3.jpg

Malo sam ove godine popravljao sortiment,jer nisam bio zadovoljan sa zametanjem plodova na nekim hibridima na ekstremnim vrućinama...
Ujedno se malo popravio i postotak prve klase sa novim hibridima...
Na nekima se naravno i popušilo,jer su distributeri i prodavači sjemena puni priča,koje u praksi ne drže vodu...
Napravil sam i dvije komore,jednu za dozrijevanje povrća i naklijavanje sjemena,a drugu za mirno hlađenje...

E da, ja kada radim salatu uvijek idem na maksimum glave - ima ih koji traže manje, ali većinom se svi dive - ajmeeee....kolke su.....pa uzmu ili dvije, ili ako im ne treba, jednu najveću. A meni paše.....kaj da velim - dobiti za glavu salate sedam do dvanaest kuna, ovisi o cijeni....mašala. kad odrežem onu od tristo grama, pa nek je i deset - petnaest kuna kila - tri , četiri, kune - kupac da tri i ode - nit si prodao količinu nit si zaradio.

Paprika - Amforu sam imala u plasteniku na dvije grane - lijepa i dobra. Bez usitnjavanja prema vrhu.
Hibrid u tipu Amfore - u prosjeku stopedeset grama - prodajno zbog arome i suhe tvari.
Ja sada hibrid prodajem po deset kuna, svi uokolo mene po sedam - osam .
Evo sam trideset kila jučer prodala do osam sati, i muž mi je četerdeset dopeljal u devet, i to sam nognula bez problema. Ali to su kupci koji su kupili prošle i predprošle godine od mene. I znaju zašto plačaju tri kune skuplje. Nove educiram, objašnjavam im u čemu je caka.
Papriku ne prodajem u vrećama - tu i tamo uvrečam škartičnu - kvrgavu, sa flekama, sitnu....to ide po manjoj cijeni - samo u rinfuzi, svatko vidi šta dobija.....
No, ne treba gledati na mene - ja nemam količine od kojih boli glava, u ta dva mjeseca sezone ja to pomalo proturim po trideset, pa i pedeset posto većoj cijeni od prosječne koja se valja na tržnici - četiri klupe od mene čovjek uredno prodaje svake godine rogu na pet, a baburu na četiri i tri kune. Proda i duplo i troiduplo od mene. Ne diraju me uopće njegove količine. Odavno sam ja izračunala da smo financijski na istome. Samo ja svoju naberem i pripremim za prodaju u pol ure vremena svaki dan, a njemu treba bar pola dana.....pa premeći, pa ........hehe.....
nekak me uvijek privlačila ona - prodaj malo, zaradi puno.......nema ti kruha na tri, četiri kune.......ni u paprici ni u salati. Ni u ničemu drugome.
Cijenu treba znati postiči, ali moraš imati i podloge za postiči je, ko što temtation veli..
zato ja svojim mušterijama velim - a gledaj - kupiš papriku u vreći - od pet kila imaš kilu gnjile, kada je spečeš, ode vode iz nje slijedeća kila, i već si bonus tri kune jeftinije potrošio - a kupio lošu papriku ........a moja - a vidi je - sjajna, divna, slatka..........i prodam.
Priča ljudi, priča....ali, ko što temtation veli - sa temeljem.:icon_wink:
Ja sve vrste salata od prošle godine prodajem komadno,krenem sa 5,00kn/kom,pa gdje me sezona ponese...
Kod mene se trenutno rog paprika prodaje 5,00kn/kg bruto,od toga u gajbi ima barem kila gnjile,kila opećene i par kila grbave paprike...brzo to naraste na 7-8,00kn/kg i onda je još puna vode kad se peče...u konačnici ispadne skuplja od ove moje po 10,00kn/kg...
Kupci koji jednom kupe se uredno vraćaju svake godine,a neki koji su kupili smeće prošle godine se obavezno požale kak nisu imali nikakav ajvar...
Nažalost,većina ljudi je još uvijek poprilično bedasta po tom pitanju i bitna im je samo cijena...takvi nam niti ne trebaju,jer to nisu i nikad neće biti naše mušterije...za takve su šoping centri,jer im je sva roba ista...
Ista stvar je i sa paradajzom za kuhanje,kupe jeftinoga hidroponca i onda se žale kak su morali izrezati puno onoga bijeloga unutra...:icon_rofl::icon_rofl:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Jutarnja tura spakovana za Beograd. Nova se bere za BiH to ćemo uz roštilj spakovati do večeras pre početka kosarke :)
 

Prilozi

  • DSC_0600.jpg
    DSC_0600.jpg
    53.4 KB · Pregleda: 138
  • DSC_0599.jpg
    DSC_0599.jpg
    56.1 KB · Pregleda: 118
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
@plevak
Sad ti smeta i to što postavlja fotografije ubrane paprike? Prije nekoliko dana mu niko nije vjerovao da ima takve prinose, sad kada to pokazuje, sad je problem. Meni se baš sviđa što postavlja sve fotografije i obavjestava nas o prinosima. Napravili ste jednu gresku i to ste sami sebi krivi; kupili ste 1 kg sjemena i sada se zalite. Ja sam posadio 500 biljaka Lacine, ostalo sve Kaptur. Ja ga ne branim, kao ni njegovu papriku. Sledece godine radim ponovo Kaptur, a njegova ide na otvoreno polje. Kaptur u plasteniku je po mom iskustvu bolje rjesenje od Lacine, ali za vani nije, jer ne podnosi tako guste sklopove sadnje, a sjetva je jako skupa. Na ovoj fotografiji se može vidjeti da je Lacina crvena paprika ljepsa od crvenog Kaptura. Jos necu da je hvalim previse, jer cu znati kakva je kad je ispecem i vidim koliko ce vode pustiti. Ako je pusti kao sto je pusta Slonovo uvo, ovdje cu javno napisati i sigurno je vise necu raditi, prelazim na Kurtovsku kapiju i Palanacko cudo (Palanacko sam radio i 15 dana je ranija od Slonovog uva). Kaptur je izuzetno suva paprika i fantasticna za pecenje.
IMG_0845.jpg

Kaptur
IMG_0847.jpg

IMG_0848.jpg

Lacina paprika
 
Posljednje uređivanje:

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Slikat ćeš svaku pošiljku!?

Svaku do Novembra :)

@Temptation
Koja ti je ovo crvena paprika???

Druga tura danas,pakuje se za BiH
 

Prilozi

  • DSC_0602.jpg
    DSC_0602.jpg
    34.1 KB · Pregleda: 80
  • DSC_0603.jpg
    DSC_0603.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 82
  • DSC_0601.jpg
    DSC_0601.jpg
    41.1 KB · Pregleda: 95
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh