• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Juče sam završio sa dezinfekcijom kotajnera oko 600 kom. sad prelazim na rasadnik.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Dečki,ajde smirite strasti dok ne bude prekasno,vrijeme je blagdana i veselite se.
Čemu crvena slova i opomene za javne uvrede na kolegu @Laca, ... izvolite sankcionirat svakog tko drugog vrijeđa.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,672
Crvena slova da su uočljiva a koliko vidim nitko nije opomenut već se odnosi na sve sudionike rasprave.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
poštovani kolege,dugo već nisam proizvodio papriku(crvena rog)nekad je "slonovo uho i amfora "bila aktualna sorta,recite mi ko je upoznat jel to i danas aktualno,i gdje nabaviti najkvalitetnije sjeme........te koja količina sjemena bi bila dostatna
za jedno jutro??hvala!!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Dobil si zahvalu jer si došel.:icon_rofl:

Slonovka je još uvijek aktuelna, velika, teška, ti imaš navodnjavanje, budu to fajn paprike. Jedino što nju zeza je velika količina vode - ilitiga malo suhe tvari - što onoga tko nema izravnu prodaju ne tangira previše, ili uopće, jer je prekupcu bitno da ima izlog, a ne kvalitetu.
Drugi momenat kod nje je cijena sjemena - mala - kupuj.
Kupuj i Amforu, pa ćeš vidjeti razliku i za slijedeću godinu odlučiti šta ti je bolje.
U svakom slučjaju i jedna i druga ok za vanjsku proizvodnju, ali e znam tvoje zemljište, pa ćeš vidjeti kojoj bolje paše.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,642
kad bi se moglo do bijelog uha, to ne loša paprika...:eek::
samo kaj naši z.....ju sa sortnom listom...pa nemoš kupit ko čovjek.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja probala, ali zeznuto bilo - klijavost bila odavno prošla, i nula bodova.
A baš sam je htjela isprobati.
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
kad bi se moglo do bijelog uha, to ne loša paprika...:eek::
samo kaj naši z.....ju sa sortnom listom...pa nemoš kupit ko čovjek.
Imaš u Srbiji i BiH belog uha gde hoćeš samo što mu je klijavost slaba malo preko 50% kao što reče Jo.Ja ga radim za svoje potrebe i viškove prodam. Ako hoćeš mogu ti poslati.
 

dario

Novi član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
28
Prošle godine superiorova sjemena u PŠENO. 5o gr. koštalo 115 kn. Klijavost oko 90.
 

kornison

Član
Tu od
7 Kol 2011
Poruka
100
Johabice, kod mene Belo uvo za tebe još od lani čeka da ti pošaljem, ali bit ce na vrijeme kod tebe.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ajme, pa ja sam već bila zaboravila na to.
Hvala, samo šalji, imam nešto mjesta za stisnuti ga.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,418
Od ovih koje su ljudi isprobali sva tri hibrida ili barem 2, koja je bolja paprika po vama? Bibic, Bobita, Salana. Ja sam dosad radio samo bibic.

Proizvodnja vani.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Bobita odlična, samo boja je problem, narančasta slabo ide, ali ukus joj je fenomenalan. Ogromni plodovi preko 200gr u vanjskoj, malo više okrugla nego izdužena. Tražim slike ali na žalost ne mogu da nađem.
Netko je pisao već da je radio Salanu pa će ti više reći...
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
@Samko
Bibic je 7-10 dana brza od Bobite i Salane. Bobita i Salana mogu da daju i do 2 kg veci rod od Bibica. Bobita jeste narandzasta kada krene u potpunu zrelost, ali neces ni dopustiti da se to desi. Bibic je paprika ogranicnog rasta u odnosu na Bobitu i Salanu. Obije su se pokazale izvanredno na 2 grane. Salana zamece kao nenormalna. Mislim da je Salana malo pouzdanija od Bobite kada je sjeme u pitanju (bolja klijavost itd..)
Bobita ima najpaprikastiji oblik paprike. :)
Kad sve saberes sto sam ti rekao, nista ne mozes zakljuciti. :) Sve su dobre na svoj nacin i da me neko pita da izaberem 3 najinteresantnije hibride paprike, ja bih izabrao bas te tri, a imao sam na probi jos barem 5-6 drugih hibrda..
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Bobita klasična blok paprika,200 gr,jako ukusna,jako debelo meso a kad je naranđasta okus još bolji.Ja nisam imao problema sa naranđastom bojom.
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
I da, za razliku od nje, Salana moze biti i 100 i 250 grama.. Ako se pametno ispincira, svaka moze biti 140-160 grama. Dvije grane su dusu sale za nju. Moj komsija je 2016. godine sa svake stabljike ubrao minimalno 4 kg, ali je isl na 2 grane. Ustvari, on ima neobican sistem vodjenja na dve grane. Samo poveze biljku na dve najjace grane kao kad je pincira, a ustvari nijednu granu ne pokida. Kasnije ako mu neka grana smeta, on je smakne, a ako ne ostavi tako da je to kao suma u prvih pola metra od zemlje, a opet postize odlicne rezultate.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,418
Da kako sad gledam uzeću Bibic za flance, a sebi Bobitu i Salanu. Mada znam da klijavost i nije neka sreća kakva bi trebala biti.
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Evo nekoliko slika Bobita
 

Prilozi

  • 2016-09-28 16.34.19.jpg
    2016-09-28 16.34.19.jpg
    74.1 KB · Pregleda: 146
  • 2016-09-28 16.36.03.jpg
    2016-09-28 16.36.03.jpg
    68.5 KB · Pregleda: 148
  • CAM02432.jpg
    CAM02432.jpg
    66.1 KB · Pregleda: 155
  • CAM02433.jpg
    CAM02433.jpg
    60.3 KB · Pregleda: 130

Najnoviji postovi

Na vrh