• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Sinoć smo imali sastanak sa predstavnicima HOYE i Semenisa i kroz priču smo se dotakli bele paprike u poverenju su nam rekli da će ove godine klijavost bele paprike biti maksimalno 55% jer je iz nekog razloga energija klijavosti mala odnosi se na većinu hibrida i sorti pogotovo iz Madjarske.

Takve stvari najviše volim,jer zaradim najviše novaca,bez oranja i kopanja...treba mi samo dobar fiškal...
 

zarkovac

Član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
38
Mozda nekom i pomogne ako nije kasno.
Kod nas je paprika Ringo ocajno nikla.Klijavost je oko 30%.
Ako neko planira da je nabavlja neka povede racuna.


I kod mene je kilavila u odnosu na ostale, ali je na kraju nikla skoro sva.
 

JuRa2

Član
Tu od
10 Sij 2016
Poruka
72
Nije prvi put da Virginia kiksira sa semenom.Pre par godina je isti slucaj bio sa paradajzom Viva.Ja nemam posejanu papriku, ovo sam juce video kod drugara, a on kaze da nije jedini.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
I kod mene je ringo izlazio nejednako ali je na kraju niknuo sav, kao i kolegi zarkovac.

Što se tiče dune, za sad sve bez problema.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Ja danas malo pikirao papriku za osobne potrebe biće sveukupno oko 100 komada u vrtu a paprika je Kaptur f1.

Kako vam se čini, rasada je pod led sijalicama i tako do sadnje.
Zasijana je 16-2 u Klasman potgrond H sa vermikulitom 10% znači danas 11 dana od sijanja..

 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Led je puni spektar 40w i 50w kombinacija plava+crvena na 0.80 m2 na udaljenosti 30 cm od presadnica.

Ovako izgleda:
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Poklanjam 20 puta po 5g semena(cca 700 semenki kolegama koji žele da probaju.
Adresu ostaviti u porukama.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Posijala sam jucer malo paprika i stavila na naklijavanje,u kasete sam posijala 50x30cm.
sad me jos zanima kad cu ih pikirati koliko rupa stiropor je najbolji?
I koji je najbolji supstrat za presadivanje?
Vidjela sam klassman ts1dosta jeftino,kako bi bilo mijesati ga s portgrand h ili ako ima neka bolja opcija ?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Za papriku 40-60.

Kašete pokrij komadom najlona ili celofanom dok paprike ne krenu van. A supstrat uzmi taj klassman ts1 i mješaj ga sa brill5 recimo, a može i taj potground. Idi 50-50.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Stavila sam u kucu na klijanje, pokrila strech folijom, u plasteniku ce sutra preksutra biti spremni stolovi s grijanjem, ako sve bude po planu :)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A meni su miševi u tri noći pojeli oko tisuću tek nikutih i onih koje još nisu nikle paprika - prekopali su kontejnere kao krtice, sve naklijale sjemenke pogrickali.Onda sam im pometala an sedam mjesta otrov - prvi dan. Sve su pojeli i dodatnih jedno tristo sjemenki. Pa sam im stavila na osam mjesta otrov, pa su slijedeće noći sve pojeli i jedno dvijesto sjemenki i biljčice spregrizli. E, onda sam se zapitala šta je to radim - hranim ih kao male praščeke, uredno sve pojedu a živi su i dalje. Pa sam kupila ljepilo i nametala na šest papira i opet te briketiče otrovne - tri sam vlovila četvrti dan i jednog peti, a jedan sad neće niti briketiče niti na ljepilo, ali pomalo tu i tamo vršlja, vidim da rudari kad mu se čefne. Kaj da mu radim.....
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Danas mi stiglo seme Kaptura, Ariadni i Misine pošto hoću da probam par plastenika.Seme jako skupo i previše izvikano bez razloga i uporišta za tu skupocu ali to sam znao i do sad ali ono što nisam znao da se seme Kaptura proizvodi na Tajlandu ej ljudi na Tajlandu.
A Sakata semena su uvezena iz Tanzanije i Tajlandu i sve ostale vrste kojima je uvoznik za Srbiji i Hrvatsku je Agrimatico.
Samo da se zna šta se kupuje.
 
Posljednje uređivanje:

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
A meni su miševi u tri noći pojeli oko tisuću tek nikutih i onih koje još nisu nikle paprika - prekopali su kontejnere kao krtice, sve naklijale sjemenke pogrickali.Onda sam im pometala an sedam mjesta otrov - prvi dan. Sve su pojeli i dodatnih jedno tristo sjemenki. Pa sam im stavila na osam mjesta otrov, pa su slijedeće noći sve pojeli i jedno dvijesto sjemenki i biljčice spregrizli. E, onda sam se zapitala šta je to radim - hranim ih kao male praščeke, uredno sve pojedu a živi su i dalje. Pa sam kupila ljepilo i nametala na šest papira i opet te briketiče otrovne - tri sam vlovila četvrti dan i jednog peti, a jedan sad neće niti briketiče niti na ljepilo, ali pomalo tu i tamo vršlja, vidim da rudari kad mu se čefne. Kaj da mu radim.....

Najbolje ljepilo za miševe oko kontejnera, to je kod mene upalilo. Otrov jedu 2-3 dana i za to vrijeme i papriku.
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Ja stavljam ljepilo,to je najbolje a uvijek i imam nešto kukuruza po tlu pa ako su gladni ili ih ima,odmah se vidi.
 

JuRa2

Član
Tu od
10 Sij 2016
Poruka
72
@johabica
A da probas one hormonske klopke?Imaju vec postavljen mamak i mis dolazi za 10 min.
@laca022
Bitan je kvalitet semena i kontrola koju prodje.Tehnologija je tehnologija magde se to proizvelo.Firma stoji iza toga i to je to.Ja licno i ne gledam odakle je seme.Pa i ifone se proizvodi u kini pa nikom nista.Jednostavno svi traze jevtiniju radnu snagu.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Hormonske klopke?
Prvi puta čujem da to postoji - gdje bih ja to mogla nabaviti?
Mislim da već pomalo počinjem paničariti jer štete već par dana više nema, ali ja svako malo kada sam u plasteniku čujem nekakvo cijukanje - jel stvarno ili je to slušna fatamorgana zbog zaprepaštenja kaj mi je banda napravila u tri noći, ili je to ostao gladan podmladak u rupama.....da pitam u poljoapotekama ili gdje drugdje?


Da, to što si na @lacinu konstataciju o porijeklu sjemenja iskomentirao je kao što veliš - to je reprezetantivni genetski materijal koji će dati zajamčen rezultat bilo gdje da je proizveden.
Ono šta mi kao proizvođači često previdimo je da su neki hibridi proizvedeni za određena klimatska područja i da nije svaki dobar za nas ovdje. Odmažu nam i uvoznici i distributeri ,koji u želji da plasiraju nešto novo kako bi parirali konkurenskim distributerima ne vode računa o tome, ne daju informacije o tome, samo prikažu lijepe slike uz privlačan atributni pismeni opis.
Zato prije naruđbe sjemena - prste na tastaturu i malo lunjanja netom.
Ima predobrih paprika, koje će dati izvanredne rezultate.
 

Najnoviji postovi

Na vrh