• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
U koji klasman si zasijala ima puno vrsta za sijanje je najbolji Potgrond H meni je super što se tiče korijena.

Temperaturu drži na 25c danju a preko noći 18c tako je kod mene.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Koju hawitu?
Samko ono grijanje-gdje tocno upiknes sondu-u pijesak ili kontejner sa presadom?

E da, dal je vec potrebno sijencanje plastenika za presad?
 

Kulagic1509

Član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
113
sonda ide u zemlju ili supstrat, tj. kontejner... Ako ti je onaj termostat kao sa TA peci nemoj ocekivati neke precizne temperature...
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ako je Klassman u pitanju,za sijanje se koristi Seedling supstrat (kako i samo ime govori),a za pikiranje Potgrond H


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Koju hawitu?
Samko ono grijanje-gdje tocno upiknes sondu-u pijesak ili kontejner sa presadom?

E da, dal je vec potrebno sijencanje plastenika za presad?

ST1- mješam sa brill5, za kontejnere 1:1 odnos, lonce 2:1

Sondu možeš kako hoćeš, ja sam u pjesak upiknuo i namjestio na 20 termostat, tako mi drži noćnu temperaturu zraka 15 stupnjeva..

E sad za klijanje i do prvog pravog lista ja bih držao malo višu temperaturu.

Nije potrebno sijenčanje, dapače treba što više svjetla.
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Ja koristim Klassman ts1 fine sa njime punim kontejnere a seme pokrivam sa Potgrond H pošto mi ne pikiramo niti grejemo to joj je što joj je.
Danas sam uradio termicku dezinfekciju na 25m2 gde će ići cupani rasad mislim da sam ubio sve što ne valja baš me zanimaju rezultati. U zemlju će biti umešan Tifi i nista id hemije neću koristiti.
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Sejes 6g semena po m2 znači na tih 10m2 posejes 60g to ti je oko 9000 biljaka ako imaš problema sa prostorom možeš posejati i 80-90g.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

JuRa2

Član
Tu od
10 Sij 2016
Poruka
72
1m2 posejane paprike.......100m2 kada se posadi.
Tako institut kod nas daje seme kada se radi semenska paprika.
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Ja kontao 20tis posijat


1m2 posejane paprike.......100m2 kada se posadi.
Tako institut kod nas daje seme kada se radi semenska paprika.

Marke to ti je extra pregusto nemoj to ni pokušavati jer će ti rasad biti baš baš tanak i neupotrebljiv.
I kod nas vazi odnos jedan m2 rasada može da rasadi 1 ar na otvorenom.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
A meni su miševi u tri noći pojeli oko tisuću tek nikutih i onih koje još nisu nikle paprika - prekopali su kontejnere kao krtice, sve naklijale sjemenke pogrickali.Onda sam im pometala an sedam mjesta otrov - prvi dan. Sve su pojeli i dodatnih jedno tristo sjemenki. Pa sam im stavila na osam mjesta otrov, pa su slijedeće noći sve pojeli i jedno dvijesto sjemenki i biljčice spregrizli. E, onda sam se zapitala šta je to radim - hranim ih kao male praščeke, uredno sve pojedu a živi su i dalje. Pa sam kupila ljepilo i nametala na šest papira i opet te briketiče otrovne - tri sam vlovila četvrti dan i jednog peti, a jedan sad neće niti briketiče niti na ljepilo, ali pomalo tu i tamo vršlja, vidim da rudari kad mu se čefne. Kaj da mu radim.....
Nadam se da ne kasnim s odgovorom previše, nisam stigla ni oko baciti na forum. Hoće to tako kad nakupiš godina, pa radiš od jutra do sutra ono kaj je prije par godina bilo u sat-dva. No da ne duljim, za miševe ima mišolovka ona mala plastična, kod nas ih prodaju u poljoapoteci. Neznam kaj stavljaju na mamac, ali miševi polude za tim. Ulovi se prije nego pravo postaviš mišolovku. košta nekih 20 kuna, ali dobro je kaj se mamac može posebno kupiti za 6 kn i mijenjati. Meni miš uletio u stan (prizemlje), ušao pod zidne obloge i gricka li ga gricka. Hranila sam ga ko Jo, pojeo 25 dkg pšenice u tri dana i ništa, samo nered radi. Ta pšenica mislim da djeluje tek nakon 5-7 dana. Četvrti dan sam kupila mišolovku i nakon nekoliko minuta kaj sam ju postavila čujem klap, a ono sivonja zaglavio. U plasteniku imam problem kaj mi rade tunele u praznim kontejnerima i uredno ih hranim pšenicom, nađem pokojeg da se vuće ko muha po kaši, neznam jel to otrov djeluje ili se prežderao. A mogla bi i tamo stavit mišolovku, samo moram paziti da mi se ne ulovi pes..
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Bah, imam ja dvije plastične mišolovke, bijele, kupila u Hungariji - kada je rasklopiš i sam malo takneš to postolje, lupi ti prst tak kaj ti se zvijezde najprije zazlate a onda zacrne pred očima, a mišov je lijepo došao, pojeo i zadnje zrnce iz nje, polizao i pršinu i odšetal. Iz obje, ne samo iz jedne. Sad, ili je kakav maneken bio u pitanju ili anoreksičar ili akrobat - vlovila ga nije.
U plasteniku sa flancima je sada mir - na ljepilo sam četiri komada ulovila, niti se otrov više ne jede, u velikom plasteniku sam jučer prvi puta u životu ubila jednu voluharicu grabljicama - to od panike valjda.
Ne bi vjerovala što mi se dogodilo ove godine - susjed ima boks za psa uz moj proizvodni plastenik, a ispod pokrovnih ploča su mu štakori. Štakor mi je pojeo TISUĆU sadnica salata - @Sanjič, cijelu drugu turu šta si mi napravio smo dosađivali gdje je bilo požderano, svih pet kontejnera, mislil da su voluharice, a onda je muž našao preglodanu foliju i rupu. Skužili da je štakor, pometali otrov, tri su pala - sada je mir.
Nikada nisam čula da bi štakri jeli biljke salate..
Šta da napravim sa susjedom, njegovi štakori hodaju k meni?
Ja budem izludjela.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Ja na 0.037 m2 zasijao preko 100 komada tj. u plastičnu posudicu.

Nema izduživanja ali je prava šuma paprike kao što se vidi na slikama u toj posudi i ta ista koja je pikirana u kontejnere.

Po mojoj računici ja bih na 1 m2 mogao zasijati oko 2.500 komada paprike bez ikakvih problema.
Znam da nema logike ali se može bez problema.:biggrin:

Sada je zasijana u nedjelju u kontejner od 209 rupa pa ću poslikati kad malo naraste sjeme je moje od prošle godine..

22 dana os sijanja.

Evo par slika

 
Posljednje uređivanje:

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Jo,jel su bijeli ili crni,ak su bijeli onda su iz Bioinstituta,ak su crni,onda su azilanti,u svakom slučaju ti je salata mrak,mislim, salatu ti pojeo mrak:icon_axe:
 

JuRa2

Član
Tu od
10 Sij 2016
Poruka
72
Meni je danas stigla lacina paprika.Posejacu je sa mojom pa cu videti.
Najverovatnije cu moju sejati za cupani rasad, alacinu da bih odvojio u kontejnere.
@mateus
dok sam imao vise vtemena ja sam sejao 1600 semenki na m2.
Napravio sam bio sito 50x50 sa izbusenih 400 rupa.Kada nikne to je lepota za videti kao voce kada se sadi....... samo redovi odakle god da pogledas.ali to je zajebancija samo takva... po 2-3 dana sejemo papriku.Bio je to uvek lep rasad ali je kljucno bilo sto je svaka biljka isto udaljena kao u kontejneru.sada to pobacam po zemlji i prekrijem supstratom i gotovo.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Ja isto očekujem Lacinu papriku, obećao je poslati pa ću je zasijati u kontejnere i pikirati.
 

zarkovac

Član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
38
Mateuss, bas lepa boja listova i prilicno su niski s obzirom na gustinu.
Jel svo vreme pod LED? Kakva ti je temperatura?
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Danas konačno sve stiglo preparati, supstrati seme za probu u plastenicima itd.
Jednu manju njivu cu probati samo prirodnim i organskim preparatima tretirati. Tifi, beli luk i kopriva i kravlje mleko. Po trakama cu bacati samleveni kvarcni pesak pomešano sa pepelom.
Seme perem u sodi kontejnere punim sa Klassman ts1fine a seme zatrpavam sa Potgrond H pomesan sa Tifi.Seme za cupani rasad perem u sodi pa posle potapam u SlavolS za cupani rasad koristim svoj domaći supstrat. Plastenici su termički dezinfikovati pa poprskani prvo sa Funguranom a sutra dan sa Proplantom + Balb za insekte sam razbacao galation i posle sve dobro poprskao sa Voleyom.Uz najlon i oko plastenika sam razbacao pepeo i krec.
Sutra krecemo u nove radne pobede
 

Prilozi

  • image-0-02-04-b614247342dbf6ecdd2695e7493dd108f59cf6e2930969bf4e64407a1bc48159-V.jpg
    image-0-02-04-b614247342dbf6ecdd2695e7493dd108f59cf6e2930969bf4e64407a1bc48159-V.jpg
    57.4 KB · Pregleda: 142
  • image-0-02-04-4197ef792789e7d6adfcd29a33034d39686a5544fc30baed8862909f3adb63c3-V.jpg
    image-0-02-04-4197ef792789e7d6adfcd29a33034d39686a5544fc30baed8862909f3adb63c3-V.jpg
    56.4 KB · Pregleda: 75
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh