• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Inaće ove godine imam pokusno polje od 13 ajvar paprika, ne puno ali od svake po jedan kontenjer od 104 rupe. Eh sjetio sam se da mi fali Čango :) Znači 14. Jel ima još netko nešto za preporučit? :)[/QUOTE]

E imam ti ja Slavonku i Podravku, Poslao mi Z. Matotan za probu. Mogu ti ustupiti par sjemenki od svake, budući da nemam puno.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hvala Plevak imam njih. Evo što imam.

Aristocrata F1
Kraljica F1
Mišin dlan F1
Red Knight F1 - vk
Socrates F1 - vk

Palanačko Čudo
Yolo Wonder
Kurtovska Kapija IPS
Kurtovska Kapija Sem
Ljubov Dlan
Crveni Dlan
Slonovo Uho
Podravka
Slavonka
Domaće sjeme

vk - van konkurencije jer nema dosta sjemena tj. 104
Volio bi još razmjeniti sjeme za Amfora,Dukat, Prizrenku neki mađarski hibrid pošto ih više nema u prodaji.
 
S

salel

Guest
ajd malo pojasni razliku između Mišinog, Ljubovog i Crvenog dlana.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Hvala Plevak imam njih. Evo što imam.

Aristocrata F1
Kraljica F1
Mišin dlan F1
Red Knight F1 - vk
Socrates F1 - vk

Palanačko Čudo
Yolo Wonder
Kurtovska Kapija IPS
Kurtovska Kapija Sem
Ljubov Dlan
Crveni Dlan
Slonovo Uho
Podravka
Slavonka
Domaće sjeme

vk - van konkurencije jer nema dosta sjemena tj. 104
Volio bi još razmjeniti sjeme za Amfora,Dukat, Prizrenku neki mađarski hibrid pošto ih više nema u prodaji.

Evo ja ti pošaljem Amforu.
 
M

MOCO

Guest
Nisam povrtlar, a ni neide mi baš ali uvijek imamo bašću blizu kuće za naše potrebe (hehe to bude na kraju za sve i svakoga kad je godina dobra) i rasadu kupujem i do sada sam se svakakve nakupovao.
Prošlo proljeće naiđem u Kaufland u Osijeku i ispred te trgovine je jedna žena prodavala rasadu, mislim da je sve bio profi uzgoj i bilo je svih vrsta povrća i kupim svašta, nekoliko vrsta paprike,rajčice, lubenice,krastavci...ma svašta Ljudi moji što je to bila dobra rasada, urod super, nikakvih bolesti!
Zna li tko od vas tko je to prodavao? Koja firma,obrt opg ili šta već ?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Kontam, a gdje ti je Corina F1, Kaptur F1, Rendo F1,:weedman:
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Kontam, a gdje ti je Corina F1, Kaptur F1, Rendo F1,:weedman:

Navodno Corine nema još dva tjedna, a rendo je rodan i rani ali dosta tanko meso i lagan. (100-130 gr.)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
@salel razliku imaš objašnjenu http://www.youtube.com/watch?v=tu4DCeJ7RDw u komentarima. Crveni dlan mi je bio na jednoj foliji sa crvenim kupusom, kupusom, raznim bučkurišima pa ne znam razliku zato ću i ponoviti. Inaće je pakovan u konzervu.
@siki hvala puno, ali pravila su jasna 104 kom :) Ako nije problem.
@moco ne znam.
@cabage eh njemam, pokušao dobiti Corinu ali njema :) Ako si solidaran šalji :) Pravila se znaju 104

Kako teku radovi :) Markeri su tu...
analizapaprika.jpg

Naši natjecatelji će odsjesti u hotelu sa 4**** :) Bila bi peta da ima protugradna mreža :)
Na raspolaganju imaju:
Peteroslojnu Ginegear foliju!
Dva navodnjavanja kap po kap po foliji. 10 lit + 10 lit m/h!
Venturi cijev za prihranu.
Obilatu osnovnu organsku i mineralnu gnojidbu.
Uzvišene gredice minimalno 20 cm.
Grijanu vodu oslobođenu željeza i kamenca.
Magistralni vod na 80 m da pritisak u sustavu bude indetičan u svim kapljačima.
Voditelja zaštite.
Folijarnu prihranu od renominiranih svjetskih proizvođača :)
Sve gosti hotela ;) imaju identične uslove boravka :)

Mjerenja.
Okus okus i okus 40 ljudi različite dobne skupine će kušati papriku pečenu, sirovu, mali komad sa vrha i mali komad sa sredine, jer je najslađa u vrhu pa da bude ravnopravno.
Težina i prinos.
Količina sladora u paprici.
Suha tvar ako dogovorim negdje analizu.
Broj berbi.
Broj po klasiranju paprika.

Jel se što god zaboravilo?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Zaboravio sam napisati da je predkultura bila paprika i to izudarana od leda, hrpa gljivica i bolesti završila u zemlji, tako da će se površina tretirati trifenderom 3 kg/ha.
@siki čujemo se.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Zaboravio sam napisati da je predkultura bila paprika i to izudarana od leda, hrpa gljivica i bolesti završila u zemlji, tako da će se površina tretirati trifenderom 3 kg/ha.
@siki čujemo se.



Dali neko zna zašto se pale kotiledoni na krastavcu.
 
S

salel

Guest
Znaš kako kažu,nikad nije rano (ili kasno).Čuj vlaga je tu,temperatura je tu i šou može početi.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151


Dali neko zna zašto se pale kotiledoni na krastavcu.

ovo nemože biti plamenjača prije treba vidjeti gdje je rastao pod kakvom temperaturom itd. Pošto se javilo samo po rubovima lista.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ljudi moji ajmose držat nekih pravila rada foruma. Miladine ovo je tema paprika.
 

Najnoviji postovi

Na vrh