• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nabavio sam još Stellu od Zavoda za sjem i rasad OS i slonovo uho od ZKIa. Bit će konkurenata :)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
trebam malu pomoć neznam šta se dešava sa paprikom jedna je dobra a druda ima žute listove. Ako netko zna šta bi to bilo.
 

Prilozi

  • paprika 004.jpg
    paprika 004.jpg
    49.9 KB · Pregleda: 246
  • paprika 006.jpg
    paprika 006.jpg
    59.1 KB · Pregleda: 288

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
trebam malu pomoć neznam šta se dešava sa paprikom jedna je dobra a druda ima žute listove. Ako netko zna šta bi to bilo.

Na koliko stupnjeva griješ noću?Mogla bi biti preniska temperatura,meni se to isto dešava ove godine,ali samo na 20-tak komada Istre...
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
trebam malu pomoć neznam šta se dešava sa paprikom jedna je dobra a druda ima žute listove. Ako netko zna šta bi to bilo.



I meni to liči na nisku temperaturu ako ti je dobar substrat
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
I moja je požutjela zadnja 2-3 dana no danas čim je sunce granulo odmah joj se počela vračati boja.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
trebam malu pomoć neznam šta se dešava sa paprikom jedna je dobra a druda ima žute listove. Ako netko zna šta bi to bilo.

Reci a da li je na toj žutoj korjen dobar?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Reci a da li je na toj žutoj korjen dobar?
Sve je kako treba biti ali je ona žuta i usporila rast. Obadvije paprike su u istom plasteniku isti supstrat temperatura ista .... sve isto samo što je ova žuta. Za dva tjedna je trebala biti kao ova.
 

Prilozi

  • paprika 002.jpg
    paprika 002.jpg
    42 KB · Pregleda: 194
  • paprika 003.jpg
    paprika 003.jpg
    49.7 KB · Pregleda: 153
Posljednje uređivanje:

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Sve je kako treba biti ali je ona žuta i usporila rast. Obadvije paprike su u istom plasteniku isti supstrat temperatura ista .... sve isto samo što je ova žuta. Za dva tjedna je trebala biti kao ova.

Teško je ovako reći, što je. Na fotkama se vidi da su u lončićima neke granule, pa ako je to Osmocote gnojivo onda je moguće da se počeo topiti u starijim sadnicama(lijepe tamne) a u mlađim još nije(žućkaste sadnice) pa je trenutno vidljiv nedostatak hraniva? Ako te granule nisu gnojivo možda da je prehraniš? Samim tim što su sadnice mlađe to su osjetljivije na stresove....temp...možda previše vlage?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Teško je ovako reći, što je. Na fotkama se vidi da su u lončićima neke granule, pa ako je to Osmocote gnojivo onda je moguće da se počeo topiti u starijim sadnicama(lijepe tamne) a u mlađim još nije(žućkaste sadnice) pa je trenutno vidljiv nedostatak hraniva? Ako te granule nisu gnojivo možda da je prehraniš? Samim tim što su sadnice mlađe to su osjetljivije na stresove....temp...možda previše vlage?

To što vidiš to ti je stiropor a prihranite su.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Sve je kako treba biti ali je ona žuta i usporila rast. Obadvije paprike su u istom plasteniku isti supstrat temperatura ista .... sve isto samo što je ova žuta. Za dva tjedna je trebala biti kao ova.

TO je paprika od 14 dana? Mislim na ovu veliku? Tu žuticu sam ja imao na jednom kntenjeru jedan komad. Kad sam pitao što je ta žuta nitko mi nije odgovorio, a i dobar dio mi se smijao, kako samo vidim tu jednu. Eto sad čovjek ima masu takvih i što sad? Mislim da je meni zauvijek ostala žuta, nešto kao loša genetika :-/ Ček ček meni su svi listovi bili žuti kao i biljka, a tebi smao pravi listovi? Ili je slab supstrat ili ti je korijen došao na neku podlogu i malo se stresao :) Okreni kontenjer ;)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
TO je paprika od 14 dana? Mislim na ovu veliku? Tu žuticu sam ja imao na jednom kntenjeru jedan komad. Kad sam pitao što je ta žuta nitko mi nije odgovorio, a i dobar dio mi se smijao, kako samo vidim tu jednu. Eto sad čovjek ima masu takvih i što sad? Mislim da je meni zauvijek ostala žuta, nešto kao loša genetika :-/ Ček ček meni su svi listovi bili žuti kao i biljka, a tebi smao pravi listovi? Ili je slab supstrat ili ti je korijen došao na neku podlogu i malo se stresao :) Okreni kontenjer ;)

Prijatelju nemoj se zaj...... nego reci neku pametnu šta misliš šta bi bilo ovoj jadnoj papričici kako da joj pomognem da ne krepa ili da joj pomognem da krepa šta misliš.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Prijatelju nemoj se zaj...... nego reci neku pametnu šta misliš šta bi bilo ovoj jadnoj papričici kako da joj pomognem da ne krepa ili da joj pomognem da krepa šta misliš.

Jesi li provjerio korjen. Meni se jednom dogodilo da mi je korjen propao zbog prevelike vlage i tada su bili takvi simptomi.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Jesi li provjerio korjen. Meni se jednom dogodilo da mi je korjen propao zbog prevelike vlage i tada su bili takvi simptomi.

Jesam korjen je u redu bjele boje i ima ga dosta.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Jeli mi neko može reći, gdje se može kupit "ARISTOCRATA"?

Joža trebali bi pozvati Štefeka Kanižaja, on ima de ruiter-a, 098-387-012

PS. možda da probate TAMBORA od Bejo-a. Isto otprilike krupna, imam sjeme za probati ili nazvati u Bejo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh