• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
ti si cijelu foliju zatrpao,nije ti se dalo ciljati jel:D


Lopatom sipam zemlju na foliju pa onda rasporedim po paprikama. Tako mi je naj jednostavnije.
 

graa

Član
Tu od
11 Velj 2011
Poruka
62
najavili su pad temperature za sljedeci tjedan a buduci da sam novi u proizvodnji paprike zanima me hocete li grijati plastenike ako zahladi tj ako temp padne ispod 18 C kako bi trebala biti ponoci????????
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
najavili su pad temperature za sljedeci tjedan a buduci da sam novi u proizvodnji paprike zanima me hocete li grijati plastenike ako zahladi tj ako temp padne ispod 18 C kako bi trebala biti ponoci????????

Nemaš brige, sve iznad nule će izdržati!
 

graa

Član
Tu od
11 Velj 2011
Poruka
62
jos jedno pitanje: paprika mi ima 2 lista je li potrebno cime zastiti?
citao sam vase postove i provitao da vi svi zaljevate previkurom. je li dovoljno samo oprskati???
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Previcure treba zaliti kao što kažeš, ne folijarno samo da dotakne list, ako si to mislio? U knjizi od Matotana piše da ne treba nićim štiti, sad se usudi bez zaštite :)
 

daki

Novi član
Tu od
8 Srp 2009
Poruka
23
Pozdrav svima!
Dosta dugo pratim ovu raspravu i htio bih nešto pitati. Negdje prije u ovoj istoj temi sam pročitao da potapate cijeli kontejner u rastvor previcur-a. Ja sam probao to uraditi ali nije išlo. Voda mi je izbijala sadnice van. Doduše pustio sam da se supstrat malo osuši kako bi posisao otopinu. Molim vas recite mi kako to radite.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Pozdrav svima!
Dosta dugo pratim ovu raspravu i htio bih nešto pitati. Negdje prije u ovoj istoj temi sam pročitao da potapate cijeli kontejner u rastvor previcur-a. Ja sam probao to uraditi ali nije išlo. Voda mi je izbijala sadnice van. Doduše pustio sam da se supstrat malo osuši kako bi posisao otopinu. Molim vas recite mi kako to radite.

Ako ti je voda izbijala sadnice van onda su ti sadnice još premalene i nemaju dovoljno jaki korjen. Ja znam ponekad potapati kontejnere neposredno prije presadnje i nemam tih problema.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ne smije ti supstrat biti suh, već normalno vlažan ko i dok zalijevaš. Suhi supstrat teško pije vodu. Ja dok radim potapanje u confidor radim tako da svaki kontejner popije cca 0,7 - do 1 litre vode
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Postavljali foliju za papriku.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=tqDTxuLMoN8[/YT]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da....dok ja radim, šef snima :D... (šala)

Vjetar nas je živo zezal, al smo uspjeli....umjetnost je to :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Svaka čast! Dobar posao,a pogotovo dva dripa ;) Ja sam prvi i zadnji put postavljao jedan lateral. Da i nemam novaca išao bi manje folije ali obavezno dva dripa, a vi u Virovitici i okolici pogotovo. Gledam neke preko deset godina u paprici i opet jedan drip, što opće pisati? A da ne kažemo koja je količina vode potrebna ;)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Svaka čast! Dobar posao,a pogotovo dva dripa ;) Ja sam prvi i zadnji put postavljao jedan lateral. Da i nemam novaca išao bi manje folije ali obavezno dva dripa, a vi u Virovitici i okolici pogotovo. Gledam neke preko deset godina u paprici i opet jedan drip, što opće pisati? A da ne kažemo koja je količina vode potrebna ;)

A gledaj, ja na otvoreno još uvijek stavljam jedan i sasvim je dovoljno. Sve je to do tipa tla, a kod mene je eto takvo. U ovom dijelu gdje nas vidite tu još nije bilo godine i uvijeta da išta nije rodilo kak treba.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
A gledaj, ja na otvoreno još uvijek stavljam jedan i sasvim je dovoljno. Sve je to do tipa tla, a kod mene je eto takvo. U ovom dijelu gdje nas vidite tu još nije bilo godine i uvijeta da išta nije rodilo kak treba.

Jednom sam se opeko s jednim crijevom i nikad više.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Cabage jel su to oni plastenici što ti je vjetar odnio prošle godine? i zašto praviš humke pa onda folija,nemaš stroj koji radi odjednom sve ili ti je ovako bolje,malo mi to kompliciranije,zemlja mora biti dobra da se ne urušava itd?
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Jednom sam se opeko s jednim crijevom i nikad više.
Ja od samog početka stavljam samo jednu cijev i nikad nikakvih problema. Možda moram prvi put malo duže tjerati pumpu, ali poslije je OK. Koristim cijevi razmaka rupa 10cm.
 
J

Joplin

Guest
Postavljali foliju za papriku.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=tqDTxuLMoN8[/YT]

Odličan video,hvala,baš me zanimalo kako to izgleda!!

Koliko košta ovaj folijar (ako se tako zove)?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Odličan video,hvala,baš me zanimalo kako to izgleda!!

Koliko košta ovaj folijar (ako se tako zove)?

ima kod nas u jednoj trgovini za 10 000kn novi neki,neznam točno kakav. ja ću sebi praviti sam,imam jedan pa samo kopirati i još neke prepravke i bit će bolji nego novi,naravno ako budemo trijezni:drinkers:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Cabage jel su to oni plastenici što ti je vjetar odnio prošle godine? i zašto praviš humke pa onda folija,nemaš stroj koji radi odjednom sve ili ti je ovako bolje,malo mi to kompliciranije,zemlja mora biti dobra da se ne urušava itd?
Nisu to oni, to je novi. Onaj od lani je upravo na remontu i u propremi za postavljanje. Ako ga i ove godine sruši morat ću se još više inatiti.

Ovaj polagać može biti vaš za 7.000,00 kn ili isti takav, a ako postoji želja za kakvim dodacima, postoji mogućnost dogovora. Pravili smo ga sami.
 

Najnoviji postovi

Na vrh