• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
ima kod nas u jednoj trgovini za 10 000kn novi neki,neznam točno kakav. ja ću sebi praviti sam,imam jedan pa samo kopirati i još neke prepravke i bit će bolji nego novi,naravno ako budemo trijezni:drinkers:

Ja svoju napravio za oko 2000 Kn, ne treba posebno prvo raditi gredicu nego odma može direktno na isfrezanu zemlju, podigne gredicu na visinu oko 1o cm, odma u gredicu stavlja NPK, označava rupe sa obje strane i polaže jednu cijev u sredinu. S time da mogu još podešavati širinu gredice.

Uglavnom ukupno stotinjak kg željeza par lagera i malo dobre volje...
pozz.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ja svoju napravio za oko 2000 Kn, ne treba posebno prvo raditi gredicu nego odma može direktno na isfrezanu zemlju, podigne gredicu na visinu oko 1o cm, odma u gredicu stavlja NPK, označava rupe sa obje strane i polaže jednu cijev u sredinu. S time da mogu još podešavati širinu gredice.

Uglavnom ukupno stotinjak kg željeza par lagera i malo dobre volje...
pozz.

daj neku sliku ako imaš. i ja ću još napraviti da poravna onaj mali dio zemlje uz foliju što ostane onako kao nabacano pa nemožeš ni kositi između dok ne ugaziš nogama prije,ako znaš šta mislim.
 
J

Joplin

Guest
Trenutno nam je to investicija koja može čekati ali da bi olakšala posao,definitivno bi :mrgreen:

Mislim da ga tu u mojoj blizini nema nitko tako da ga ne mogu iznajmiti.Ma vidiš dobre ideje,kupim i iznajmljujem :twisted:

Muž nije spretan sa željezom,varenjem a ni projektiranjem takvih stvari tako da bi morali opet nekome platiti da napravi a došlo bi svakako više od 7 000,00 kn.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Trenutno nam je to investicija koja može čekati ali da bi olakšala posao,definitivno bi :mrgreen:

Mislim da ga tu u mojoj blizini nema nitko tako da ga ne mogu iznajmiti.Ma vidiš dobre ideje,kupim i iznajmljujem :twisted:

Muž nije spretan sa željezom,varenjem a ni projektiranjem takvih stvari tako da bi morali opet nekome platiti da napravi a došlo bi svakako više od 7 000,00 kn.

Prošle zime na njuškalu se prodavao novi polagač folije identična kopija Agro-servis polagača za 5500 kn.

POLAGAČ
http://www.agroservis-proizvodnja.hr/ASP/index.php/polaga-folije

GREDIČAR
http://www.agroservis-proizvodnja.hr/ASP/index.php/grediar-za-povre

GREDIČAR-POLAGAČ
http://www.agroservis-proizvodnja.hr/ASP/index.php/grediar-polaga-folije

Ne kupovati gredičar-polagač u jednom. Obavezno odvojeno. Za gredičar-polagač zemlja mora biti savršeno priređena, a i predug je i premasivan je pa malog ferka baca i nisu gredice u pravcu, čak je i za običan gredičar imt539 prelagan.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Moj polagać je skoro identičan ovom agroservisovom, dapače, rađeni su i moj i agroservisov po istom. Na mojem su još kočnice na osovinama za drip i moj ima cijevi sa stjenkama 4 mm debljine a agroservis 2 mm. Debljina stjenke igra veliku ulogu kod pritezanja šarafa za cijevi jer se ove tanje uvijaju ko da su od papira i za koju godinu izgleda za šrot. I sam sam prije no što sam pravio strojeve išao u agroservis da bi možda kupio, al dok sam vidio o čemu se radi, odlučio sam na vlastoručan rad. S tim da je njihov još skuplji bio.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Ne kupovati gredičar-polagač u jednom. Obavezno odvojeno. Za gredičar-polagač zemlja mora biti savršeno priređena, a i predug je i premasivan je pa malog ferka baca i nisu gredice u pravcu, čak je i za običan gredičar imt539 prelagan.


Zašto ne, ja svoj polagač vozim sa starim ursusom 33 konja. I to mi čak odgovara kako bi mi što manje izgazio zemlju jer je lagan traktor. Taj se traktor nimalo ne muči. Zadnjih par godina pripremu zemlje radim sa frezom, a prije sam samo tanjurao pa je isto polaganje folije išlo bez problema. Sad sam izmjerio, radi mi gredicu visine 15 cm.
Po meni je odvojeno raditi gredicu i polagati foliju samo dupli posao. Evo sutra ću uslikat ovaj moj stroj pa ga stavim ovdje. Radio sam ga iz glave bez da sam prije igdje vidio kako izgleda. Imao sam prve godine malo problema jer mi je trgao ponekad foliju ali sam ga svake godine usavršavao i dograđivao tako da je sad prava makina.
pozz.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Klijavost sorti paprika Podravke i Slavonka je izvrsna, jedva 10-20 %. Katastrofa. No poklonjenom konju...
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Klijavost sorti paprika Podravke i Slavonka je izvrsna, jedva 10-20 %. Katastrofa. No poklonjenom konju...

Kako,??? Meni Slavonka 97% a Podravka cca 87% S time da je Slavonka sva ko jedna.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kao što rekoh nije plaćena a i staro sjeme. Iz jedne vrečice su izletili neki moljci :) Ma nema veze, za probu će biti, a ako baš bude ćemu onda ću negdje nabaviti svježije sjeme.
Čak me nije ni uspjela prevriti, 3 kontenjera se zametnula u podravku i slavonku, no odmah se skuži hibrid. To nemreš zamjeniti za sortu :)
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Zašto ne, ja svoj polagač vozim sa starim ursusom 33 konja. I to mi čak odgovara kako bi mi što manje izgazio zemlju jer je lagan traktor. Taj se traktor nimalo ne muči. Zadnjih par godina pripremu zemlje radim sa frezom, a prije sam samo tanjurao pa je isto polaganje folije išlo bez problema. Sad sam izmjerio, radi mi gredicu visine 15 cm.
Po meni je odvojeno raditi gredicu i polagati foliju samo dupli posao. Evo sutra ću uslikat ovaj moj stroj pa ga stavim ovdje. Radio sam ga iz glave bez da sam prije igdje vidio kako izgleda. Imao sam prve godine malo problema jer mi je trgao ponekad foliju ali sam ga svake godine usavršavao i dograđivao tako da je sad prava makina.
pozz.

Ja mislio prvenstveno na gredičar-polagač od agroservisa, taj je jako masivan i dug. Stavi slike svog stroja prijatelju.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Dugačak jeste, ali masivan svakako nije. Ovo što se duljine tiče i ja podržavam, jer čim malo drbneš volan, gredica ispada svakako, a kao što reče mali ferko se ima što mučiti da napravi gredicu u pravac i sa samim gredičarom.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Pratim vašu priču uvezi sa mašinom za foliju iza gredice pa me zanima ima li neke koristi od gredica pošto to kod nas niko neradi. Ja imam mašinu za foliju sam sam je pravio pa ako su gredice korisne mogao bih ovu moju mašinu doraditi. Pozdrav.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Pratim vašu priču uvezi sa mašinom za foliju iza gredice pa me zanima ima li neke koristi od gredica pošto to kod nas niko neradi. Ja imam mašinu za foliju sam sam je pravio pa ako su gredice korisne mogao bih ovu moju mašinu doraditi. Pozdrav.

evo moje sadilice
 

Prilozi

  • sadilica 008.jpg
    sadilica 008.jpg
    45 KB · Pregleda: 611
  • sadilica 009.jpg
    sadilica 009.jpg
    45.4 KB · Pregleda: 845
  • sadilica 010.jpg
    sadilica 010.jpg
    47.6 KB · Pregleda: 603
  • sadilica 011.jpg
    sadilica 011.jpg
    39.2 KB · Pregleda: 440

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Siki jel imaš ti oružani list za to? ;) Dobra stvar, nego koliko je to para bilo? Koliko zasadi na sat? Malo detalja :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Dugačak jeste, ali masivan svakako nije. Ovo što se duljine tiče i ja podržavam, jer čim malo drbneš volan, gredica ispada svakako, a kao što reče mali ferko se ima što mučiti da napravi gredicu u pravac i sa samim gredičarom.

Meni se kod Cabageovog gredičara sviđa što ja mislim jedini ima piramidalnu gredicu. Gredica mu završava sa špicom, jaka fora. Poz
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Siki jel imaš ti oružani list za to? ;) Dobra stvar, nego koliko je to para bilo? Koliko zasadi na sat? Malo detalja :)

Došlo u kompletu sa mas-ovim plastenikom ali 25000 ako hoće netko da kupi. A cabageov gredičar sa kako kažeš piramidalnom gredicom tako ne ostaje voda na foliji.

@Miladine ova mašina sadi sve sada trenutno sadi krastavce idući tjedan lubenice pa papriku kako šta dođe na red sadi četiri reda odjednom.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Da, kod mene je gredica takva da se ne zadržava voda na sredini ako slučajno nastane kakvo udubljenje. Nije bio bed napraviti konusni valjak, malo truda i vijuga. Nego gledajte malo ovo:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ErGcT3TTVEI[/YT]
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Da, kod mene je gredica takva da se ne zadržava voda na sredini ako slučajno nastane kakvo udubljenje. Nije bio bed napraviti konusni valjak, malo truda i vijuga. Nego gledajte malo ovo:

120 Ha paprike nemamo mi svi zajedno koliko ovi furaju u komadu i o čemu mi onda pričamo !?
 

Najnoviji postovi

Na vrh