• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
koliko na tu povrsinu ide presadnica

Između 3,5 i 4 biljke po m2

Dali ima nešto novo u vezi kukuruznog moljca ? Kao štetočine u paprici.
20110723_02.JPG

Ne znam što bi bilo novo u vezi njega, napada i dalje:weedman:

Međutim pojavili su se neki novi insekticidi koji bi ga trebali bez brige rješavati, no čekaju se registracije. Znam da bi Avaunt trebao na godinu dobiti novu formulaciju i tada bi se mogao registrirati i u paprici. Ne znam tako ni na kojem nivou registracije je Affirm koji jako uspješno rješava moljca, vidim u tehnološkim uputama da ga još nema, samo Match
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja ne pikiram ali mi nije jasno zašto se mora.

Ja moram jer mi trenutno posijana paprika (17 tisuća komada) zauzima 6 m2 prostora kojeg moram grijati. Da sijem direktno u kontejnere trebao bih grijati još jedan plastenik od 100 m2, što nije jeftino. Druga stvar je da biljka kad se pikira, pukne joj glavni korjen i onda se bolje razvijaju postrani korjeni, bolje se formira korjenova bala i samim tim biljka može bolje usvajati hranjiva nakon rasađivanja jer postrano korjenje uvijek usvaja više hranjiva nego glavni centralni korjen. Taj centralni korjen bi bio bitan (relativan pojam) u uvjetima nenavodnjavanja, pa bi se on brže probijao u dubinu za vlagom. A i primjetio sam da pikirane biljke dolaze prije za berbu, ne puno, nekoliko dana.

Još jedna stvar je u štednji supstrata jer nikad ne iznikne 100 % biljaka, pa bi uvijek u kontejnerima bilo bar 5-8% neiskorištenog prostora. U biti meni se sve svodi na iskoristivost prostora u rasadu.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Ja imam prostora za direktnu sjetvu, paprika u stiropor 60 rupa 14000 sj, krastavac u stiropor 24 rupe 6000 sj i sve to grijem patosnim grijanjem na ugalj i struju, ali sam postavio pitanje pikiranja ili direktne sjetve samo iz razloga ranostasnosti (razlike u stizanju prve berbe) i prinosa. Ako je neko ovo probao malo preciznije mogao bi nam nešto o tome reći.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ja imam prostora za direktnu sjetvu, paprika u stiropor 60 rupa 14000 sj, krastavac u stiropor 24 rupe 6000 sj i sve to grijem patosnim grijanjem na ugalj i struju, ali sam postavio pitanje pikiranja ili direktne sjetve samo iz razloga ranostasnosti (razlike u stizanju prve berbe) i prinosa. Ako je neko ovo probao malo preciznije mogao bi nam nešto o tome reći.

Ja ne znam za papriku,ali paradajz sam probao uzgajati na sve načine,čak u teglama od 5 litara i puno se uštedi na grijanju,a samim time postiže se ranija berba...
Trenutno sve flance uzgajam u čašama od 2dl i to mi se pokazalo kao najbolje rješenje...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Ja ne znam za papriku,ali paradajz sam probao uzgajati na sve načine,čak u teglama od 5 litara i puno se uštedi na grijanju,a samim time postiže se ranija berba...
Trenutno sve flance uzgajam u čašama od 2dl i to mi se pokazalo kao najbolje rješenje...

je, al i stolovi koštaju za taj način...
ja nekak više volim imat multifunkcionalan plastenik, tak da kad riješim flance još može nešto narasti za finalni proizvod...
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Evo slika iznutra sa sijalicama, trbalo bi sada da ima neke koristi kada je i danju zbog snijega mračno u plasteniku.


Uploaded with ImageShack.us
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Biti će čupavo ove godine sa sjemenom :(
picture015jn.jpg

picture016m.jpg

picture017kh.jpg

picture018df.jpg


Ovo sa kotiledonima je elita sjeme, ostalo su dobro poznate sorte. Novi pokus je hibrid vs moje sjeme i ponovna šansa slabo klijalih sjemenki. Zamislite supstrat i plaćeno sijanje sa naklijavanjem i ništa, brrr.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Sorta Boni...izgleda da su je izbacili na neki način iz upotrebe, nemogu nigdje u Hr naći sjeme...:mad:
 
S

silky

Guest
Ja sam našao boni , samo što su onog u zmajevcu nešto je muljo oko poreza .. ali ja to samoza prodaju rasada sijem boni !

Ciklon i Homera prošle godine !



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hombre

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
52
Koristi li netko od vas ovaj proizvod

MICROPHOS Mo Zn

Gnojivo za ukorjenjivanje, pomaže ekspresni rast i učvršćivanje korijena, a tek nakon toga pospješuje rast biljke iznad zemlje. Problem je jedino što se može naći jedino u velikim vrećama, a meni treba u gramima pa ako netko ima bio bih zahvalan da mi se javi pošto sadim tek nekoliko biljaka.
 

Hombre

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
52
di ga ima i koliko ga ide na biljku - cijena ???????????

Proizvod mi je nepoznat. Ja sam danas pročitao o njemu na jednom forumu i o nabavljivosti i cijeni piše samo ovo:

"Na zalost to se prodaje samo u velikim vrecama, navodno zna biti po poljoprivrednim ljekarnama u rinfuzi za tridesetak kn/kg"

Evo i link što sve sadrži i koliko ga ide kg/ha iako meni za par biljki treba red desetak grama.

http://www.agrofill.com/fertilizers-for-localized-application/microphos-mo-zn.html
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja ne znam. Svoju sam danas prepikirao i ubacio u supstrat Osmocote start i Glucohumat microstart
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ma sad će bobostar da vam ga nabavi, on je nešto s time čini mi se bolje upoznat...
 

Najnoviji postovi

Na vrh