• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

S

salel

Guest
Naravno. Tih Fatali ima i više od jedne ali da bih ih dobio moraš mi poslati svoju adresu jer ne mogu tek tako na kovertu napisati da prima salel :mrgreen:

stiglo,posijano,niče--HVALA
 

Hombre

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
52
stiglo,posijano,niče--HVALA

Eto. Drago mi je što su stigle, a pošto je sjemenje kvalitetno ne bi smjelo biti problema oko nicanja. Samo što nisam siguran što će izrasti jer je bilo u dvije kesice, a ja sam sadio iz jedne i bila je Fatali. Uglavnom, što god da bude bit će ljuto :lol:

Ja sam posijao Nagu Morich i nakon 5 dana iznikla je jedna, a valjda će i druge. Kako nemam nekakvih iskustava po uputama sam močio sjeme jedan dan u toplome i onda posijao u tresetne pločice. Znam da bi profesionalci bankrotirali jer pakovanje od 15 kom košta 30 kn ali meni se na malo isplati, a i ne znam za neko bolje. Stavio sam ih na topli ADSL ruter, preko njih onu plastičnu kutiju u kojoj se prodaje mrkva i voće po trgovinama, redovno zaljevam i imam pravo malo klijalište.
BTW. Da se i ja zahvalim bobostar na gnojivu koje čeka da bude upotrebljeno.
 
Posljednje uređivanje:
S

salel

Guest
ADSL ruter,genijalno.Sad sam mjerio temp.38 stupnjeva.Taman da supstrat bude na 24-25. Ne može bolje.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Kada smo već kod papričica,ima li tko,ili može nabaviti Peter Peper.Mogu biti crvene,žute ili naranđaste.Ima li tko za prodati sjeme,bilježim se za stotinjak sjemenki.
 

Hombre

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
52
Kada smo već kod papričica,ima li tko,ili može nabaviti Peter Peper.Mogu biti crvene,žute ili naranđaste.Ima li tko za prodati sjeme,bilježim se za stotinjak sjemenki.

Pa što će ti stotinjak sjemenki. Ko da ćeš s njima na veleprodaju :D
Kod nas trenutno nigdje, a po internetu sigurno imaš kod thehippyseed company i oni spadaju među najbolje svjetske prodavače i ne šalju križanu robu. Problem s tim papričicama je što se izuzetno lako križaju pa ako uzgajaš dvije ili više vrsta nema šanse da slijedeće godine ne dobiješ nekog mutanta.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Pa što će ti stotinjak sjemenki. Ko da ćeš s njima na veleprodaju :D
Kod nas trenutno nigdje, a po internetu sigurno imaš kod thehippyseed company i oni spadaju među najbolje svjetske prodavače i ne šalju križanu robu. Problem s tim papričicama je što se izuzetno lako križaju pa ako uzgajaš dvije ili više vrsta nema šanse da slijedeće godine ne dobiješ nekog mutanta.

Imam plan!Prvo ću ih posijati,ako niknu,već ću nešto smisliti,naravno pametnoga kao i uvijek.Pouzdajem se u svoju dosjetljivost.
 

Hombre

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
52
Imam plan!Prvo ću ih posijati,ako niknu,već ću nešto smisliti,naravno pametnoga kao i uvijek.Pouzdajem se u svoju dosjetljivost.

Nije problem ako je samo jedna vrsta. Ako se sadi više vrsta onda nastaje nered jer se to križa nemilice. Mada, kad bolje promislim nije ti ni važno ako nećeš vaditi sjemenje za sjetvu.
Danas je iznikla još jedna biljka pa sutra i ona ide iz klijališta pod sunce. Pošto nemam otvoren prostor prema jugu ujutro su na istočnom, a popodne na zapadnom prozoru i nosam ih svaki dan ko mačka mačiće :D
Možeš zamislit kad bi Cabage, Kontam i ekipa koja sije na tisuće svaki dan to vukli s jednog mjesta na drugo :mrgreen:
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Sve smo se nekako raspisali o nevažnim stvarima,a ono glavno i na temu paprika i na temu rajčica zaobilazimo_O čemu se radi?Sezona je počela,nitko ni riječi ne govori što je sadio,kako,što planira,KAKVA JE BILA ZARADA PROŠLE SEZONE,očekivanja u ovoj,nade,želje,uzbuđenje novih izazova,entuzijazam.Hajde ljudi,idemo,sutra je novi dan!
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Jel itko od vas sadi ili je sadio srpsku sortu babure Palanačku baburu? Jel valja ičemu, kupio 100 g pa sad ni sam neznam dal da je sadim ili na tom mjestu nešt drugo posadit. :x
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Malo je osjetljiva na bolesti ali ako je uspiješ zaštiti odlična paprika rana i debelog mesa.
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Malo je osjetljiva na bolesti ali ako je uspiješ zaštiti odlična paprika rana i debelog mesa.

Hvala Miladine na odgovoru. Kakva je što se tiče prinosa? , jesi je sadio vani il u plasteniku? Ja planiram posadit 30 ari babure bez folije, na zemlji. Nemora bit krupna, nek bude pola za tezgu a pola za industriju i ja zadovoljan. :partyman:
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Sadio sam je vani, samo je redovno štiti od bolesti ako ostane zdrava prinos je dobar i vrlo je rana.
 
D

Dejan Krusevac

Guest
Pozdrav svima..

Nije me bilo odavno, sto zbog posla, a iskreno i kada imam vremena zaboravim da dodjem ovde.

Prosle godine cena za papriku kod mene u selu na kvantaskoj pijaci je bila uzasno losa..Crvena extra paprika, sorte slonovo uvo se kretala od 20 do 28 dinara za kilogram, dok je bela dugacka paprika imala nesto bolju cenu.

Samo zato sto mi je u selu velika kvantaska pijaca i ove godine sam krenuo u proizvodnju,a kako ce biti sa svim ovim poskupljenjima goriva, djubriva, pesticida, Bog sveti zna..

Ono sto bih zeleo da saznam od Vas je da ako mozete mi preporucite neke fine sorte crvene paprike roge, kao i bele dugacke paprike, jer bih sortu slonovo uvo zamenio nekom drugom paprikom..

Veliki pozdrav za sve..
 

9snamjenom

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
56
Pozdrav svima..

Nije me bilo odavno, sto zbog posla, a iskreno i kada imam vremena zaboravim da dodjem ovde.

Prosle godine cena za papriku kod mene u selu na kvantaskoj pijaci je bila uzasno losa..Crvena extra paprika, sorte slonovo uvo se kretala od 20 do 28 dinara za kilogram, dok je bela dugacka paprika imala nesto bolju cenu.

Samo zato sto mi je u selu velika kvantaska pijaca i ove godine sam krenuo u proizvodnju,a kako ce biti sa svim ovim poskupljenjima goriva, djubriva, pesticida, Bog sveti zna..

Ono sto bih zeleo da saznam od Vas je da ako mozete mi preporucite neke fine sorte crvene paprike roge, kao i bele dugacke paprike, jer bih sortu slonovo uvo zamenio nekom drugom paprikom..

Veliki pozdrav za sve..
imam 1 pitanje-kakva je to bjela dugačka paprika i koja je to sorta
 
D

Dejan Krusevac

Guest
Mi je ovde kupujemo pod imenom STRIZANKA..Stize sredinom avgusta meseca, pa ako je cena ok prodajemo je,a ako je cena jako slaba kao sto je bila prosle godine u to vreme, pustimo da pocrveni..

Mnogo bolje se pokazala od svih paprika, nije podlozna toliko poleganju u njivi od roda, kao recimo slonovo uvo, i nenormalno rodi i prvi i drugi rod..
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
većini ovdje kod nas otišla sva rasada paprike,nisu ljudi pokrili sa ničim i ode sve. i naravno temperaturne razilke po danu i noći. šteta ali sad će znati za drugi puta.
__________________
*Ima Dana*

A što je sa paprikom iz direktne sjetve? Nju grije koliko toliko zemlja ili?
Poz
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Mi je ovde kupujemo pod imenom STRIZANKA..Stize sredinom avgusta meseca, pa ako je cena ok prodajemo je,a ako je cena jako slaba kao sto je bila prosle godine u to vreme, pustimo da pocrveni..

Mnogo bolje se pokazala od svih paprika, nije podlozna toliko poleganju u njivi od roda, kao recimo slonovo uvo, i nenormalno rodi i prvi i drugi rod..

Probat ću ove godine Strižanku pa ćemo viditi rezultate kakva je. Nisam lud za bjelim dlanovima i kapijama ali hajd... Mada ono što sam vidio na Institutu u Smedereveskoj Palanci je ajme ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh