• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

T

teodul

Guest
Na par struka paprike mi se pojavilo nesto kao vene, crvene je boje i nalazi se na listu, gakle crvena zilica. Imali ko ideju sta bi moglo biti?
 
N

niki11

Guest
Savjet

Posijala sam ove godine rasad paprike,pa me interesuje cime da tretiram za sada zemljište u rasadniku,jer još nije nikla,a kad nikne čime da je prskam protiv bolesti i štetočina?Takođe me interesuje kojim đubrivom da je đubrim?U rasadniku imam dobru zemlju pomješanu sa humusom.
HVALA VAM UNAPRIJED
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Na par struka paprike mi se pojavilo nesto kao vene, crvene je boje i nalazi se na listu, gakle crvena zilica. Imali ko ideju sta bi moglo biti?

možda samo nedostatak fosfora, možda niska temperatura noću, a možda i bakterija, teško pogodit bez slike...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Posijala sam ove godine rasad paprike,pa me interesuje cime da tretiram za sada zemljište u rasadniku,jer još nije nikla,a kad nikne čime da je prskam protiv bolesti i štetočina?Takođe me interesuje kojim đubrivom da je đubrim?U rasadniku imam dobru zemlju pomješanu sa humusom.
HVALA VAM UNAPRIJED

a pričekaj još koji da dan da iziđe...
onda zalijevanje previkurom, proplantom ili trepakom(jeftinije) i kad dobije prave listove confidor protiv lisnih uši...
to bi trebalo bit sve...
 
N

niki11

Guest
Hvala puno,još samo da Vas pitam koliko često da je zalijem sa ova dva sredstva.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Lele :) Ako moja bude ovako izgledala početkom lipnja ja ću biti pre pre pre zadovoljan :) Jel ovo babura? A nekako mi i sklop gust?
 
Posljednje uređivanje:
K

krlecrepaja

Guest
Gledam malo unazad stranice i interesuje me koliko bacate vestackog djubriva za papriku na otvorenom?Interesuje me koje djubrivo i kada ga bacate ,dali zaoravate ili ga bacate pred zadnju pripremu pred sadnju?
 

kiwano

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
53
koje sorte paradajz paprike sadite nickerson zwaan mi nudi f1 ester, dali netko ima iskustva sa njima
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
@kiwano majkovačka paradajz paprika the best of the best i još jednom best. A cijena mizerna za takav kvalitetan proizvod.

@krlecepraja 2t da ostane malo i u rezervi :) Inaće prošle godine sam malo pretjerao 160 m3 stajnjaka, 2 t npk sa kanom i ureom i 20-tak vreća od 25 kg Polyfeeda. Rezultat otkupna cijena 4,5 kn / kg (virovitička 3 kn / kg) kod švercera, na kućnom pragu veća. Prilikom fizičkog oštečenja paprike, na suncu za par sati karamela se stvrdne :) Ajvar sladak fuj, fuj sladak :)

Koliko para toliko svirke ;) Voda 60 - 80 l/m dužnom folije/ tjedno i NIKAD bez hrane. Više neću toliko udarati ;-)
 
K

krlecrepaja

Guest
pa to je jako,jako punooo.ja samo bacao preprosle oko 100t stajnjaka i oko 600kg vestaka...a 2t to mi je nezamislivo.Kakva je kod vas zemlja jel crnica?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ne, spurotno žutulja-glina, doduše polako vuće na tamno smeđe, popravlja se...
paprikaprinos.jpg

Tablica 9. Mada ja smatram da treba drastično više fosfora zbog energije klijavosti sjemena za slijedeću godinu ali hajde...
Sve što biljka ne potroši od fosfora i kalija ostaje za naredne godine... Nešto ode dole ali to kulture kao kupus i lubenica pokupe, dalje od žute gline ne ide... Poz
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
To mi je nešto sitno za debelu paprika, hm debela paprika i još 90 grama? Samo ti "tovi" majkovačku i ona će ti biti zahvalna ;) I do 300 grama! Proizvodi ju Povrtlarski Centar Zagreb, ja sam kupio Poljo Vrtovo pakiranje u Brazdi, nije bila skupa, sada trampim za domaće sjeme iz virovitičkog kraja, isto je dobro. Za početnika laka za uzgojit čak i u kišnoj godini. Jedino zna ju nekad pronaći kukuruzni moljac (zbog žute boje) ali prije će baburu hibrida napasti nego nju ;) Poz
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
To mi je nešto sitno za debelu paprika, hm debela paprika i još 90 grama? Samo ti "tovi" majkovačku i ona će ti biti zahvalna ;) I do 300 grama! Proizvodi ju Povrtlarski Centar Zagreb, ja sam kupio Poljo Vrtovo pakiranje u Brazdi, nije bila skupa, sada trampim za domaće sjeme iz virovitičkog kraja, isto je dobro. Za početnika laka za uzgojit čak i u kišnoj godini. Jedino zna ju nekad pronaći kukuruzni moljac (zbog žute boje) ali prije će baburu hibrida napasti nego nju ;) Poz



Kontam jel ti još nisi posijao paradajzaricu.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Danas došla iz Starog Gradaca. Naklijam ju u mini plasteniku na ruteru i onda u mini tunele u čupance. I kad je puknem sa kalijom će stići kad i babura iz plastenika ;) A onda rušim cijenu a nije to fora, bolje da ide kasnije, nju u biti ni ne treba saditi prije 15.06. Doduše nisam posijao ni slavonku ni podravku ni hibride,uljenio se nešto ove godine ;) Poz

Ej Siki došla mi domaća Amfora, neko ostavlja sjeme, kažu da je odlična, će da vidimo. Ove godine sadim jedno 20 vrsta povrća- desetak paprika i ostalo plodovit povrće, kupusnjaće, dinje i lubenice... :)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Danas došla iz Starog Gradaca. Naklijam ju u mini plasteniku na ruteru i onda u mini tunele u čupance. I kad je puknem sa kalijom će stići kad i babura iz plastenika ;) A onda rušim cijenu a nije to fora, bolje da ide kasnije, nju u biti ni ne treba saditi prije 15.06. Doduše nisam posijao ni slavonku ni podravku ni hibride,uljenio se nešto ove godine ;) Poz

Ej Siki došla mi domaća Amfora, neko ostavlja sjeme, kažu da je odlična, će da vidimo. Ove godine sadim jedno 20 vrsta povrća- desetak paprika i ostalo plodovit povrće, kupusnjaće, dinje i lubenice... :)


Amfora ti je jedna od ljepših paprika a ti voliš napumpat papriku i ako ne dobiješ sve preko 350 gr imat ćeš slab posao meni je amfora glavna paprika, a za paradajzaricu sam pitao da ti pošaljem sjeme ako nemaš ali ti si to već riješio.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A ne ne Siki više ne preko 250 grama :) Ove godine sam analizirao malo sa svojima i skužili smo da je najbolja paprika od 170 - 250 grama. Hvala ti i na prošloj Amfori a kamoli da još i paradajz papriku šalješ. Poz
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Jest i meni se amfora nekako od svih tih kapija najviše svidjela. Sij tu rogu pobogu kontam, neće stići sva pocrveniti u jesen, ipak krajnost je krajnost. Govorim iz iskustva, i ja sam nekad tako špekulirao.

Usput mi smo danas posadili 10 tisuća babure i sutra još 6 i gotovo. Nije da su neki flanci pa nisam ni slikao:weedman:
 
Na vrh