• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

D

Dejan Krusevac

Guest
Ja sam od subote bio u pripravnosti, sto se paprike tice u plasteniku, i kupio sam "pokrivac" koji e zove Agril..Jako tanka bela prostirka, i sa time sam unutra plastenika stitio papriku od subote do danas...Jako fino se pokazalo, da ne kazem extra..Kod mene je bilo 12 dinara po kvadratnom metru u radnji...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
većini ovdje kod nas otišla sva rasada paprike,nisu ljudi pokrili sa ničim i ode sve. i naravno temperaturne razilke po danu i noći. šteta ali sad će znati za drugi puta.
__________________
*Ima Dana*

A što je sa paprikom iz direktne sjetve? Nju grije koliko toliko zemlja ili?
Poz

sve bilo u kontejnerima.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Zvao kolega danas tamo od Virovitice 350 x 170 paprike rasade pljus. Pokupio mraz a grijao je još, drugom 50.000 i tko zna gdje je kraj...
Pošto mi se urušio plastenik nisam žurio sa rasadom, tako da u ovoj fazi tek posijanoj mislim da nije bilo neke štete...
plastenikrasada.jpg
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
kod mene otišla sva rasada koja je bila u kontejnerima na stolu ,paprika,paradajz,dinje ,krastavci ,a na zemlji bilo par gajbica paprike ,jedna paradajza i nešto malo krastavaca i ništa joj valjda i zemlja malo grijala,ali nije mi žao platio sam školu nisam imao nešto puno prvi mi put da sam probao sam uzgojit rasadu sad znam da nema zajebancije treba grijati i na najmanju najavu mraza
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
kod mene otišla sva rasada koja je bila u kontejnerima na stolu ,paprika,paradajz,dinje ,krastavci ,a na zemlji bilo par gajbica paprike ,jedna paradajza i nešto malo krastavaca i ništa joj valjda i zemlja malo grijala,ali nije mi žao platio sam školu nisam imao nešto puno prvi mi put da sam probao sam uzgojit rasadu sad znam da nema zajebancije treba grijati i na najmanju najavu mraza

ma samo dobra folija i dupli agril ili trodupli čak i nema brige kod ovakvih mrazeva,barem kod mene,susjedu se smrzlo kao i ostalima kod mene,nitko nije pokrivao,kod mene sve ok,ni traga mrazu,a nemam grijanje.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
ma samo dobra folija i dupli agril ili trodupli čak i nema brige kod ovakvih mrazeva,barem kod mene,susjedu se smrzlo kao i ostalima kod mene,nitko nije pokrivao,kod mene sve ok,ni traga mrazu,a nemam grijanje.
nisu mi takvi ljudi jasni imaju cirka 200m2 plastenika s rasadom i da ne mogu grijati :rolleyess:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Zvao kolega danas tamo od Virovitice 350 x 170 paprike rasade pljus. Pokupio mraz a grijao je još, drugom 50.000 i tko zna gdje je kraj...
Pošto mi se urušio plastenik nisam žurio sa rasadom, tako da u ovoj fazi tek posijanoj mislim da nije bilo neke štete...
plastenikrasada.jpg

Jesu li to konteneri već na vodi.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
nisu mi takvi ljudi jasni imaju cirka 200m2 plastenika s rasadom i da ne mogu grijati :rolleyess:

ma ajd to,ali da nisi u stanju pokriti sa agrilom ili nečim,to mi nikako nejde pod kapu,kaže nisam znao da će se smrznuti. kao snijeg zimus,pali plastenici svuda okolo,svi imaju istu priču,pa nisam se ni sjetio da treba skinuti snijeg,a i mislio sam da neće pasti. eto ti sad pa misli i dalje.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
ma ajd to,ali da nisi u stanju pokriti sa agrilom ili nečim,to mi nikako nejde pod kapu,kaže nisam znao da će se smrznuti. kao snijeg zimus,pali plastenici svuda okolo,svi imaju istu priču,pa nisam se ni sjetio da treba skinuti snijeg,a i mislio sam da neće pasti. eto ti sad pa misli i dalje.
to je nista drugo nego ne ozbiljnost prema poslu ili radi ili ne radi ,,,ako radis neki posao s pokurca nema tu dobiti 8)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
to je nista drugo nego ne ozbiljnost prema poslu ili radi ili ne radi ,,,ako radis neki posao s pokurca nema tu dobiti 8)



Ćelo nisi u pravu neću objašnjavat ali te pitam dali si ti sadio krumpir s po kurca.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Ćelo nisi u pravu neću objašnjavat ali te pitam dali si ti sadio krumpir s po kurca.
prijatelju meni je otislo oko 50% povrsine koju cu povratiti u roku 10 dana uz ovu kišu koja stiže,,,,ja sam se diza nocas 2 puta dignem se oko 1 sat puše ono zlo od bure lagano na mahove potpiruje,,,opet oko 3 i nesto se dignem ista stvar ja kazem odo ja lec do 6i30 pa onda u boj kad javlja kolega oko 7 da je uhvatio mraz na jednom djelo polja,,,ja dole imo sam sto viditi malo ga oparilo al ove druge dvi parcele nije niti taklo jer su malo u brdu a ova sta je u kotlini je najebala,,,,al u svim godinama rada i od 5000m2 plastenika nikad nije doslo do takvih gresaka sto su danini kolege napravili osim jednom sta je bilo iso sam s dvije ture rajčice pa je doslo u 9mj do velikog minusa i pokusalo se spasiti al uzalud
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
To u kotlini to sam znaš da prvo odlazi. Ćelo u plasteničkoj proizvodnji ima toliko toga što se mora svaki dan učiti i ljudi opet naprave grešku ili povjeruju našim prognostičarima ili sami negdje pogreše a nije dobro reći da su nesposobni naljkavi ili nešto slično da su takvi nebi imali ono što sad imaju a paprika roga se počinje prodavat posle gospe a paradajzara još malo kasnije jedino babura ide ranije tako da još ima puno vremena a dolaze i topliji dani sve će ići brže.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
To u kotlini to sam znaš da prvo odlazi. Ćelo u plasteničkoj proizvodnji ima toliko toga što se mora svaki dan učiti i ljudi opet naprave grešku ili povjeruju našim prognostičarima ili sami negdje pogreše a nije dobro reći da su nesposobni naljkavi ili nešto slično da su takvi nebi imali ono što sad imaju a paprika roga se počinje prodavat posle gospe a paradajzara još malo kasnije jedino babura ide ranije tako da još ima puno vremena a dolaze i topliji dani sve će ići brže.
da sigurno ti bi po buri stavio agril i naso bi ga ujutro na tuđim parcelama :rolleyess:
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Imat ču ja viška presadnica roge,Slonovo uho,pikirano u 170 rupa,20 lipa kom.
Pa ako bude zainteresiranih.....
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Ja sam sebi napravio zamku u krastavcu, prije nekoliko dana sam podigao srednji red na kanapu i ostao je nezaštićen od mraza, a jutros je bilo oko -2 stepena ali srećom nije bilo štete.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
objasni sto bi napravio na mome mjestu da zaštitiš,,, :gitarist:


Vjerovao ili ne mirno bi spavao i čekao jutro da vidim kolika je šteta. Protiv nepredvidivog se nemožeš boriti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh