• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Tu od
15 Kol 2011
Poruka
46
I mene to žulja ali još nisam saznao, navodno je izjavio da je isprobana u Hercegovini, od njegove radnice sam telefonom saznao da treba da stigne za dan dva i da je paprika ekstra ali ona nezna kako se zove, čuće se za koji dan. Kolika je klijavost u Vedrane, kod nas je 93%

Kad saznaš svakako javi koji je to hibrid!!

Klijavost većine hibrida paprike je od 90-94%....
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Sad mene interesira koja će to paprika doči za berbu 15 dana ranije od vedrane? Svaka čast svakome, ali ovo ne vjerujem ni 5 %. I kak netko može nešto isprobati i ne znati kak se to zove. Eventualno ako si pijan pa ni ne znaš što si imao u rukama:weedman:
Međutim tamo u bosni je svašta moguće, rekli su da i piramide rastu, pa čak su i Mariju vidjeli, samo da bi nešto iskomercijalizirali.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Inače je genetski potencijal hibrida paprike da se bere od sadnje do berbe za cca 70-75 dana!!

Ako i je točno da je 15 dana prije to će biti revolucija....:partyman:

Pa nije baš tako. Ako sam sadio 18.04. a brao 10.06. to je 49 dana. S time da je bila zrela, ne mekana.

Arian... koji je to sklop vedrane, izgleda mi dosta gusto
Hidroponija?
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
46
Pa nije baš tako. Ako sam sadio 18.04. a brao 10.06. to je 49 dana. S time da je bila zrela, ne mekana.

Arian... koji je to sklop vedrane, izgleda mi dosta gusto

Zaboravih reći da ovo vrijedi za ranu sadnju ;) cca kraj Siječnja

Sklop Vedrane je 3,5/m2, čini ti se gustim...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Zaboravih reći da ovo vrijedi za ranu sadnju ;) cca kraj Siječnja

Sklop Vedrane je 3,5/m2, čini ti se gustim...

Koliki ti je bio period berbe i prinos po biljci ili m2 da vidim koliko zaostajem prinosom u odnosu na tvoju tehnologiju.
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
46
Koliki ti je bio period berbe i prinos po biljci ili m2 da vidim koliko zaostajem prinosom u odnosu na tvoju tehnologiju.

Na dvije grane, cca 20-22 kg po m2! To je sa sadnjom 15.03. do kad ide. U početku sa normalnim dogrijavanjem s dogrijavanjem. Inače se može do 25 kg, ako se ranije sadi....

Kako je kod tebe??
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Na dvije grane, cca 20-22 kg po m2! To je sa sadnjom 15.03. do kad ide. U početku sa normalnim dogrijavanjem s dogrijavanjem. Inače se može do 25 kg, ako se ranije sadi....

Kako je kod tebe??

Sa sadnjom 18.04 i zadnjom berbom 10.11. bez dogrijavanja ikakvog 12,5 kg po m2. Isto dvije grane. Nisi odgovorio jel hidroponija.
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
46
Sa sadnjom 18.04 i zadnjom berbom 10.11. bez dogrijavanja ikakvog 12,5 kg po m2. Isto dvije grane. Nisi odgovorio jel hidroponija.

Ovo sa 15.03. je bila zemlja, a 15.01. hidroponija u kokosu!

Imaš odličan prinos svaka čast.... Gdje ti je proizvodnja i koju površinu imaš?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Imao sam ove godine propusta koje na godinu planiram smanjiti. Vrag je to dok sve radiš na knap. Ne mogu točno reči kakav je prinos bio vedrana a kakav mente, nisam vagao, no nekako mi se čini da sam skoro konstanto brao više mente. I ovi moji mali plastenici se ne mogu mjeriti sa profi jer je sasvim drugačija klima u višljima. Do sada još nisam išao u investicije u profi plastenike jer stalno kupujem neke zemlje, već mi to ide na živce, a ne smijem popustiti jer ima grabežljivaca koji bi kupili odmah.
Probat ću ove godine doći do večeg prinosa, no teško je to u ovim uvjetima.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ovo sa 15.03. je bila zemlja, a 15.01. hidroponija u kokosu!

Imaš odličan prinos svaka čast.... Gdje ti je proizvodnja i koju površinu imaš?

Prinos je dobar, nije odličan. Za tvoj se može reči da je odličan. Proizvodnja uz rijeku Dravu, na pola puta između Virovitice i Koprivnice. Površina za sada 4000 m2
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
I baš malo gledam statistike. U vrijeme dok sam pokrenuo ovu temu povrtlara nije uopće skoro ni bilo na forumu, sami ratari i stočari. No s vremenom smo se prikupili i vidim da tema paprika već ima interesantan broj postova. Čini mi se da samo 3 teme iz proizvodnje imaju više postova od ove. Drago mi je to vidjeti.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
I baš malo gledam statistike. U vrijeme dok sam pokrenuo ovu temu povrtlara nije uopće skoro ni bilo na forumu, sami ratari i stočari. No s vremenom smo se prikupili i vidim da tema paprika već ima interesantan broj postova. Čini mi se da samo 3 teme iz proizvodnje imaju više postova od ove. Drago mi je to vidjeti.

Bit će da je paprika najzastupljenija u proizvodnji povrća pa je zato ova tema uz ostale toliko posjećena svaka čast .
Pozdrav!

P.S: Sretna Nova 2012. !
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Sad mene interesira koja će to paprika doči za berbu 15 dana ranije od vedrane? Svaka čast svakome, ali ovo ne vjerujem ni 5 %. I kak netko može nešto isprobati i ne znati kak se to zove. Eventualno ako si pijan pa ni ne znaš što si imao u rukama:weedman:
Međutim tamo u bosni je svašta moguće, rekli su da i piramide rastu, pa čak su i Mariju vidjeli, samo da bi nešto iskomercijalizirali.

cabage, paprika ima ime samo ja još nisam saznao kako se zove jer još nisam direktno pričao sa vlasnikom apoteke. Ta njegova izjava da je ranija od Vedrane za 15 dana i meni ne izgleda baš istinita, ali znam da dosta proda sjemena paprike u Hercegovini pa ima i povratne informacije o hibridima. Ja to mogu sutra saznati preko telefona ali bih volio vidjeti i sliku (predpostavljam da je ima) a i ostale njene karakteristike. Za mene je Vedrana i ove godine glavna paprika upravo zbog toga što je ranija i što ima visok prinos ali Vedrana ima i mane. Na mom području svi proizvođači se slažu da je Vedrana osjetljivija na uvenuće za razliku od ostalih hibrida. Ja to nisam još dokazao sam sebi ali imam malo sumnje u te tvrdnje. Poznat mi je jedan slučaj iz 2011g iz susjednog sela gdje čovijek ima plastenike u dvije parcele, i na jednoj parceli od 1800m2 plastenika je stradalo 100% Vedrane u prvoj berbi, dok je na drugoj parceli Bjanka bila djelimično oštećena. Teško je naći i jare i pare,to jest da ima sve dobre osobine.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Dali vam je poznata paprika Idl Mađarska.
Idil je od S&G-a. Sadio sam je pred tri godine. Jako krupna, blago zelenkasta i vrlo rana. Razlog zbog koje je ne sadim je to što ja furam samo papriku koja je više žute boje. Usporedio bih je po boji sa Istrom, ali je još malo zelenija.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
kaže mi kolega da je gledao neku emisiju neki dan i da su pričali o prinosu paprike od 200kg na metar kvadratni? jel on to dobro čuo ili je to oguće uz neke tehnologije?
 

Najnoviji postovi

Na vrh