• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Hvala momci, hvala. U odnosu na plan proizvodnje s početka godine, proizvodnja je podbacila 5% količinski, no kvaliteta je ipak dosta lošija od očekivane. Ukupna količina još nije zbrojena, no prelazi nešto sitno preko 140 tona. Ne znam hoću li površinski za nagodinu uspjeti, no želja mi je doći do brojke od 200 tona i preko toga mi se nejde. Mislim da bi to moglo biti dovoljno za normalan život u postsezoni, hehe.
Ovih dana treba doći sadilica za na foliju, da probamo malo skresati troškove radne snage. Kupili smo Hortech model Over, cijena 38 tkn plus pdv. Bilo je puno dvoumljenja između te i Ferarri i ovu smo odabrali zbog toga jer nam je par ljudi reklo da ferari ne može saditi visoke flance, da im reže vrhove, a nama paprika zna pobjeći, pogotovo dok dođe kiša u vrijeme sadnje. Sva iskustva, čak i negativna ću sa zadovoljstvom podijeliti sa vama.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Hvala momci, hvala. U odnosu na plan proizvodnje s početka godine, proizvodnja je podbacila 5% količinski, no kvaliteta je ipak dosta lošija od očekivane. Ukupna količina još nije zbrojena, no prelazi nešto sitno preko 140 tona. Ne znam hoću li površinski za nagodinu uspjeti, no želja mi je doći do brojke od 200 tona i preko toga mi se nejde. Mislim da bi to moglo biti dovoljno za normalan život u postsezoni, hehe.
Ovih dana treba doći sadilica za na foliju, da probamo malo skresati troškove radne snage. Kupili smo Hortech model Over, cijena 38 tkn plus pdv. Bilo je puno dvoumljenja između te i Ferarri i ovu smo odabrali zbog toga jer nam je par ljudi reklo da ferari ne može saditi visoke flance, da im reže vrhove, a nama paprika zna pobjeći, pogotovo dok dođe kiša u vrijeme sadnje. Sva iskustva, čak i negativna ću sa zadovoljstvom podijeliti sa vama.
posto radis dosta,, koliko prosjecno u berbi imas radnika
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
posto radis dosta,, koliko prosjecno u berbi imas radnika

5-6 berača i jedan koji iznosi kante. takva ekipa dnevno radi 2,5-3 tone paprike. Bilo je par dana dok smo dnevno brali 7-8 tona i onda nas je bilo 10 no to je sve bila paprika za industriju poput ove u box paletama na slici.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Hvala momci, hvala. U odnosu na plan proizvodnje s početka godine, proizvodnja je podbacila 5% količinski, no kvaliteta je ipak dosta lošija od očekivane. Ukupna količina još nije zbrojena, no prelazi nešto sitno preko 140 tona. Ne znam hoću li površinski za nagodinu uspjeti, no želja mi je doći do brojke od 200 tona i preko toga mi se nejde. Mislim da bi to moglo biti dovoljno za normalan život u postsezoni, hehe.
Ovih dana treba doći sadilica za na foliju, da probamo malo skresati troškove radne snage. Kupili smo Hortech model Over, cijena 38 tkn plus pdv. Bilo je puno dvoumljenja između te i Ferarri i ovu smo odabrali zbog toga jer nam je par ljudi reklo da ferari ne može saditi visoke flance, da im reže vrhove, a nama paprika zna pobjeći, pogotovo dok dođe kiša u vrijeme sadnje. Sva iskustva, čak i negativna ću sa zadovoljstvom podijeliti sa vama.

Jesi ti kupio samo sadilicu. Sa koliko baterija.
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Čitam ovo i sve se pitam je li moguće? Gdje griješim? :/
paprikaotvoreno.jpg

paprikaotvoreno2.jpg

Po meni jedino ne radim folijarno sa Fertinom CA- kalcijem. Morat ću probati, nema šta. A gdje su im troškovi goriva za pumpu,jel to toliko zanemarivo? Ovdje nema folije, samo sistem koji sam imao u voćnjaku, nisam ni znao koliko mi je rodilo ;)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Samo sadilicu sa dvije baterije.

Ako je to ona koju sam vidio na int. onda ćeš morat dobro pazit na flace. Ona ima manji točak (onaj točak gdje su pričvršćene čašice) nego Mass-ova a ona je dobro znala čupat flance ako su imalo duži sadilica izgleda zaista dobro i nek te dobro služi. Sa srećom.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Čitam ovo i sve se pitam je li moguće? Gdje griješim? :/

paprikaotvoreno2.jpg

Po meni jedino ne radim folijarno sa Fertinom CA- kalcijem. Morat ću probati, nema šta. A gdje su im troškovi goriva za pumpu,jel to toliko zanemarivo? Ovdje nema folije, samo sistem koji sam imao u voćnjaku, nisam ni znao koliko mi je rodilo ;)

Ma nigdje ne griješiš.
Ovo ti je "grah sa kobasicama"; netko jede grah, netko kobasice a u prosjeku svi jedemo grah sa kobasicama.
Ovo je neka prosječna referenca (koje mora biti).
ili ako ti je lakše:
Jedan ubere 2 tone, a drugi 10 tona i na kraju prosjek 6 tona.
A niti je onaj prvi bio blizu prosjeka, a ovaj drugi je bio gotovo 2x iznad prosjeka.
To je poljoprivredna proizvodnja :drinkers:
 

Hombre

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
52
Obzirom da je stigla zima došlo je vrijeme da i ja oberem svoje paprike. Urod je obran jučer i s ponosom mogu pokazati prinos za ovu godinu.

Inače spada u kategoriju ekstra ljutih i vrsta se zove Fatalii :rolleyess:

 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Nisam se htio previše hvaliti, ovo je bila svakodnevna količina paprike, ko ova na slici.

Od babure Mentu i Vedranu, a roge Slavonka, Podravka i Ljubov dlan. Ništa drugo ove godine, osim za pokuse njih 10-ak ali svega pomalo.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Nisam se htio previše hvaliti, ovo je bila svakodnevna količina paprike, ko ova na slici.

Od babure Mentu i Vedranu, a roge Slavonka, Podravka i Ljubov dlan. Ništa drugo ove godine, osim za pokuse njih 10-ak ali svega pomalo.
pozdrav kolega koje trenutno imas povrće?? i sta ces saditi na proljece i koliko?? (ako nije tajna) :weedman:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
pozdrav kolega koje trenutno imas povrće?? i sta ces saditi na proljece i koliko?? (ako nije tajna) :weedman:

Nemam trenutno ništa, zima je. Nisam još napravio ugovore, ali uglavnom isto ko i svake godine. Paprika uglavnom glavna kultura.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Kolege koju papriku planirate sijati za plastenike, ja sam mislio Vedranu i Bagolj ali me malo buni jedan trgovac kaže da je naručio novu papriku koja je ranija od Vedrane za 15 dana.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Kolege koju papriku planirate sijati za plastenike, ja sam mislio Vedranu i Bagolj ali me malo buni jedan trgovac kaže da je naručio novu papriku koja je ranija od Vedrane za 15 dana.

Ja sam kupio Vedranu,al me sad zanima kako se zove i čije je kuče,ta nova!
pozz!
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
I mene to žulja ali još nisam saznao, navodno je izjavio da je isprobana u Hercegovini, od njegove radnice sam telefonom saznao da treba da stigne za dan dva i da je paprika ekstra ali ona nezna kako se zove, čuće se za koji dan. Kolika je klijavost u Vedrane, kod nas je 93%
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
I mene to žulja ali još nisam saznao, navodno je izjavio da je isprobana u Hercegovini, od njegove radnice sam telefonom saznao da treba da stigne za dan dva i da je paprika ekstra ali ona nezna kako se zove, čuće se za koji dan.
Pa kad saznaš,ajd objavi to,da malo pročaćkamo!Inače 1000 sjemenki Vedrane u ZG sam platio 600,00kn.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Pa kad saznaš,ajd objavi to,da malo pročaćkamo!Inače 1000 sjemenki Vedrane u ZG sam platio 600,00kn.

Kod mene 1000sj je 72 E, a kolika je tamo klijavost.
 

Najnoviji postovi

Na vrh