• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
U plasteniku, vani ju više ne sadim. Imao sam preklani na vanjskoj prinos od 70 tona/ha, no nikad nije lijepa ko iz plastenika.

ja sam mislio na otvoreno polje i rajčicu,e kad bi i nju u plastenik opet je prinos daleko veći nego na paprici.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
ja sam mislio na otvoreno polje i rajčicu,e kad bi i nju u plastenik opet je prinos daleko veći nego na paprici.

Koliko znam rajčicu se više i ne isplati saditi vani, teško se prodaje, tak da nisam to uzimao u obzir.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Koliko znam rajčicu se više i ne isplati saditi vani, teško se prodaje, tak da nisam to uzimao u obzir.

pa ovisi gdje prodaješ,ako sadiš šljivara ili nešto slično nema problema sa prodajom,to se uvijek traži. ja recimo nisam pretjerano zadovoljan sa ovom godinom što se tiče rajčice ali tko je,ali opet kad sve zbrojim ima lijepog plusa,i ovo vrijeme još pogoduje,još ga imam desetak tona za skinuti ako nebude neke nevolje sa vremenom. zašto se nebi isplatilo,a ovi po zadrugama što biraju samo plasteničku,na kraju uzmu i vanjsku. a i znaš šta, bio sam svjedok prijevoza rajčice u jednu zadrugu u VT,uzeli dve tone rajčice pod plasteničku,a ono vanjska.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Evo kako izgleda moja paprika u oktobru i valjda će nešto biti u novembru.

Znam da oko mene više nema paprike za dalje ne znam ali i zadnju koju su dovozili nije bila ni upola kao ova.
 
S

salel

Guest
Prijatelju kakvu si to sliku stavio ništa se ne vidi mi koji slabije vidimo i pored naočala teško.

Drugar,evo danas sam nabavio novi fotoaparat pa sam se potrudio ponovo uslikti.malo me zabrinjava najava niskih temp. ovih dana.Morati ću malo podložiti.Ima toga još dosta.
 

Prilozi

  • SDC11628.jpg
    SDC11628.jpg
    85 KB · Pregleda: 294

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Drugar,evo danas sam nabavio novi fotoaparat pa sam se potrudio ponovo uslikti.malo me zabrinjava najava niskih temp. ovih dana.Morati ću malo podložiti.Ima toga još dosta.

kad si posadio to?
 
S

salel

Guest
15.6. Vođeno na dvije grane.Menta.Do sada sam skinuo oko 2,5kg po biljci.u drugim plastenicima imam Vedranu,Blondi i Apolo.Menta je dala daleko najveći dohodak.Rijetko koji plod mi je ispod 300 grama.
 

Prilozi

  • SDC11630.jpg
    SDC11630.jpg
    70.1 KB · Pregleda: 215

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
15.6. Vođeno na dvije grane.Menta.Do sada sam skinuo oko 2,5kg po biljci.u drugim plastenicima imam Vedranu,Blondi i Apolo.Menta je dala daleko najveći dohodak.Rijetko koji plod mi je ispod 300 grama.

na proljeće idem sa mahunama pa kontam šta bi išlo poslije toga,jer kasno se one skidaju pa je već kasno za bilo šta drugo. znači zadovoljan si?
 

Hombre

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
52
Evo vi od stotinu tona uroda kako ja mogu biti zadovoljan i sa ovim. Iako zima kuca na vrata još baca cvjetove, a hoće li ovi plodovi uspjet sazret tek ćemo vidjet :D

 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Evo vi od stotinu tona uroda kako ja mogu biti zadovoljan i sa ovim. Iako zima kuca na vrata još baca cvjetove, a hoće li ovi plodovi uspjet sazret tek ćemo vidjet :D


Nije sto već 140t/h.
 

Hombre

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
52
Nije sto već 140t/h.
Ufff!!!
Ja sve mislio da je to ukupan urod. Neka. Svak onaj ko radi trebao bi imati koristi od svog rada, a pogotovo ako radi od jutra do sutra, pa onda cijela porodica, pa još plati da ti dođu brati jer ne možeš ti i tvoji, uloženo puno novca i truda, od toga se hranite cijelu godinu...

Pratim forum jer nešto naučim, a i ugodno ste društvo, nema svađe i podmetanja kao na nekim drugim, vidim da u Konzumu baš ne gledaju na kvalitetu jer bude plodova s flekama što ne bih znao da nije vas :)

Ovo sam dobio nešto sjemenki Habanera, najljućih paprika na svijetu i posijao ih u petom mjesecu direktno u zemlju tako da sam zaprepašten da je uopće i došlo do ploda pogotovo nakon kalvarije s crnom pomoćnicom ali pošto mi je prvi put u životu da sadim iz sjemena, da uopće nisam znao kako paprika izgleda, da ove paprike imaju jako tvrdu opnu pa ih stave da klijaju na vlažne maramice pa tek onda idu u kontenjere (da nije ovog foruma nebih znao ni što je kontenjer) paonda u malo veće posude, pa još u veće, da ne trpe slabopropusno tlo, rastu do zlaboga sporo i da ne nabrajam dalje. Od kada su noćne temp pale ispod 10 C iznosim ih vani po danu da se sunčaju, a ostalo u sobi iza prozora da imaju svjetla. Mogu zamislit da vi te vaše tako tetošite imali bi tisuću tona po hektaru :D:D:D
 

Hombre

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
52
Daj ti neku sliku tih ljtih papričica da vidimo kako to izgleda.

Prelijepe su. Ako ti nije problem pogledaj par prvih stranica foruma kojeg sam priložio.

Nažalost par plodova koje sam dobio su skroz suhi ali ti evo link na forum pa da vidiš kakvih sve oblika i boja ima. Točno se vidi da nisu iz naših krajeva. Po tvrdnjama onih koji ih sade (možeš i sam pročitati jer na forumu ima samo 8 stranica) to je živi otrov kojeg rijetko tko može izdržati, a i na youtube imaš filmića kakve sve grimase prave naivci koji ih pokušaju jesti. Većinom od njih prave soseve i ostala spravljanja dok samo najhrabriji i oni sa dugim stažom kojima su osjetila prilagođena mogu jesti uz obilate količine znoja koji izbija u graškama.

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3627&PN=1

I da. Čestitke za tisućitu poruku.
 
Na vrh