• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Taj video ima i poruku. Mani te se troškova i improvizirajte. Ako ste vidjeli onu kantu i skužili što kaže ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Eh kad gledam ovu prvu sliku, izgleda mi kao da nije ni kidao zaperke!! Da je samo na zaperku otkinuo jedan list :)
 
T

teodul

Guest
Evo,ja ću ti reći šta ja mogu-netko sigurno može i više,netko manje,ali kod mene je ovako-tri tisuće sadnica na dvije grane,tj šest tisuća grana pinciram od početka sama,isto tako i berem sama,sa time da moj suprug sve nabrano izveze u garažu gdje ja onda sortiram i važem,dok on za to vrijeme u drugom plasteniku bere rajčicu koju slaže njegova mama.Kada je gotovo zajedno potovarimo.Isto tako je njegov posao održavanje rajčice.Ja uz papriku radim sve ostalo-zaljevanje,sjetvu kupusnjača,cvijeća,održavanje istih,kučne poslove,a on šprica sva što treba.Posao nam je nekako tako podjeljen,ali hoću reći da nije nikakav problem ispincirati i voditi uz špagu šest tisuća stabljika jednoj osobi,i raditi i druge poslove.Jest da je ponekad gužva pa se kasni,ali nekako ide.

Johabice da nisi udata ja bih te zaprosio godine nisu bitne :mrgreen: svaka cast!!! Ja sa svojom porodicom planiram sve to na nesto preko 3500 i vec mi sad nije dobro kad se toga sjetim :?:scratch SVAKA CAST!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Johabice da nisi udata ja bih te zaprosio godine nisu bitne :mrgreen: svaka cast!!! Ja sa svojom porodicom planiram sve to na nesto preko 3500 i vec mi sad nije dobro kad se toga sjetim :?:scratch SVAKA CAST!

E Teodul,:p,a kada moj muž ovo vidi bolje da mu nisi blizu moglo bi biti :axe:,:D
 

Hombre

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
52
E Teodul,:p,a kada moj muž ovo vidi bolje da mu nisi blizu moglo bi biti :axe:,:D
Nije on jedini. Baš sam mislio napisati ako u blizini imaš neku takvu da nije udata da me preporučiš :p
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nije on jedini. Baš sam mislio napisati ako u blizini imaš neku takvu da nije udata da me preporučiš :p

Iznenadio bi se da znaš koliko u mome kraju žene rade.Mislim da u mome selu nema nijedne, čija se obitelj bavi poljoprivredom,da nezna voziti traktor,a velika većina radi i sve traktorske poslove.Ah,takve smo mi međimurke.
 
T

teodul

Guest
E Teodul,:p,a kada moj muž ovo vidi bolje da mu nisi blizu moglo bi biti :axe:,:D

Pa i nisam mu blizu zato smijem i pisati :cool: Da meni neko izpincira one paprike i poveze ja bih ga ,,nosio na rukama" :)
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Iznenadio bi se da znaš koliko u mome kraju žene rade.Mislim da u mome selu nema nijedne, čija se obitelj bavi poljoprivredom,da nezna voziti traktor,a velika većina radi i sve traktorske poslove.Ah,takve smo mi međimurke.
Ovo potpisujem; ne znam puno međimurki, ali one koje znam, zlata vrijede ;)
 

Hombre

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
52
Iznenadio bi se da znaš koliko u mome kraju žene rade.Mislim da u mome selu nema nijedne, čija se obitelj bavi poljoprivredom,da nezna voziti traktor,a velika većina radi i sve traktorske poslove.Ah,takve smo mi međimurke.
Nema mi druge.
Pravac Međimurje.

Da ne bude baš off topic. Paprika koju sam posadio prošle godine iostavio da
prezimi već je bacila desetak pupova koji bi ovih dana trebali procvjetati. Ovogodišnje biljke su još malene ali napreduju.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Evo,ja ću ti reći šta ja mogu-netko sigurno može i više,netko manje,ali kod mene je ovako-tri tisuće sadnica na dvije grane,tj šest tisuća grana pinciram od početka sama,isto tako i berem sama,sa time da moj suprug sve nabrano izveze u garažu gdje ja onda sortiram i važem,dok on za to vrijeme u drugom plasteniku bere rajčicu koju slaže njegova mama.Kada je gotovo zajedno potovarimo.Isto tako je njegov posao održavanje rajčice.Ja uz papriku radim sve ostalo-zaljevanje,sjetvu kupusnjača,cvijeća,održavanje istih,kučne poslove,a on šprica sva što treba.Posao nam je nekako tako podjeljen,ali hoću reći da nije nikakav problem ispincirati i voditi uz špagu šest tisuća stabljika jednoj osobi,i raditi i druge poslove.Jest da je ponekad gužva pa se kasni,ali nekako ide.

Mislio sam kad bih mogao napraviti takvu proizvodnju, nekih 5 ha staklenika i osigurati radna mjesta za desetak ljudi, osigurati sebi egzistenciju.... Teško je to u uvjetima našeg tržišta, no za neke stvari treba imati hrabrosti i krenuti.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
ja bi rekao max 1000 kvadrata grijanog plastenika/staklenika na jednog radnika ako hoćeš da sve bude kako treba...
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Mislio sam kad bih mogao napraviti takvu proizvodnju, nekih 5 ha staklenika i osigurati radna mjesta za desetak ljudi, osigurati sebi egzistenciju.... Teško je to u uvjetima našeg tržišta, no za neke stvari treba imati hrabrosti i krenuti.

Moj ti je savjet da radiš ovako kao do sada,bez nekih velikih ulaganja i kredita...znam masu ljudi koji su kreditom ušli u velike projekte u poljoprivredi i sad samo grcaju u dugovima,najgore je to što ne mogu stati,jer kad stanu gotovo je sve,totalni bankrot,pa se zadužuju kod familije,prijatelja...
I ja sam nekad imao velike planove i snove,ali me opći kaos koji vlada u ovoj državi spustio na zemlju...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Moj ti je savjet da radiš ovako kao do sada,bez nekih velikih ulaganja i kredita...znam masu ljudi koji su kreditom ušli u velike projekte u poljoprivredi i sad samo grcaju u dugovima,najgore je to što ne mogu stati,jer kad stanu gotovo je sve,totalni bankrot,pa se zadužuju kod familije,prijatelja...
I ja sam nekad imao velike planove i snove,ali me opći kaos koji vlada u ovoj državi spustio na zemlju...

vidim da je to postao model kod svih nas "karlovčana", i moji susjedi su se nakon lanjskog debakla povukli i presložili...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E,zato ja uvijek sa razlogom navodim da nikada ništa nismo radili uz pomoć kredita.I ovaj plastenik što je u toku izgradnje plačamo gotovinom.Ne samo da nećemo godinama plačati rate sa kamatama,nego smo dobili i popust na cijenu.Najbolje se držati one narodne-istegni noge onoliko koliko ti je dugački pokrivač.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
kontam, moraš malo pripazit kad puniš kontejnere, rubni su ti poluprazni, a ovi u sredini garant prenabijeni...
i kaj nebuš to prepikiral u kontejnere s 60 ili 84 rupe?
ovo je malko tijesno...

Manje HR supstrata veća šansa za preživljavanje biljke ;)
fotografija0952.jpg
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Razni pokusi razni uspjeh...
fotografija0950.jpg


Kod kolege u plasteniku, prvi put sadio papriku :) Špricao mlijekom i vodom za uši, kosti i ljuske od jajeta u sirčetu za hranu :)
fotografija0958.jpg


Početnička sreća ;)
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Manje HR supstrata veća šansa za preživljavanje biljke ;)
fotografija0952.jpg

Kontam reci mi ,molim te čiji je to supstrat,jeli iz M.Središća ili onaj iz,čini mi se Podravine.Imala sam nekada i jedan i drugi.Kod prvog je problem bio što su biljke,iako normalno nikle,u fazi dva-tri prava lista jednostavno počele naglo žutjeti,kao da ima nešto što ih truje a ne zbog nedostatka hranjiva,a drugi kao prvo,iako je bila naznačena volumaža 70 litara,nikako nije vreća mogla napuniti više od 12 kontejnera,a drugo isto je trebalo veoma rano dohranjivati rasad.Ima još jedan za kojega znam,u Dunjkovcu,iz čijeg mi je supstrata,iako sam posijala papriku,rasla i rajčica,a i drugo.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
kontam, ima li tu šampinjonske mušice u supstratu...neš mi je to sumnjivo...:confused:
 

Najnoviji postovi

Na vrh