• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Koliko stupnjeva celziusa mora biti voda za ovakav način uzgoja presadnica.
@adan negdje sam čitao da se može za vlastite potrebe znači neka mala količina.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Neznam za temperaturu vode, nisam mjerila, ali vodu sam stavljala na najlon ograđen daskama cca 20 cm. Po sunčanom vremenu voda bi se za par sati ugodno ugrijala i onda sam uvalila kontejnere. Poslije sam samo dodavala otopinu po potrebi. Uvijek bi ostavila vodu da se dobro temperira. Po logici topla voda toplo korjenu i bilo je dobro. Zadovoljna paprika i paradajz. Peršin i celer nisu prošli na vodi, zelje i ostale kupusnjače isto ne. Salata voli hidropon, ali prebrzo raste zeleni dio na štetu korjena pa sam odustala od salate na vodi. Možda treba neki drugi omjer, a uz to u salati je problem Previcur koji se ne smije upotrebljavati u salati.
Što se tiče duhana, imam samo nekoliko sadnica koje mislim posaditi kao dekorativne biljke u dvorištu pa valjda neću naježiti (nije to marica).
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Bobita i slonovo uho

U svakom kontejneru slonova uha ima 1-3 sadnice sa žutim srcem, odlika sorte ili moja greška?

Nisam sadio slonovo uho tri godine pa se ne sjećam.Toga je sorta,nije hibrid,ako ti djeluje sumnjivo,te baci.Iznenadilo me kako je dobro isklijalo kad čitam po forumu o drugim sortama.Pozdrav
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Bobita i slonovo uho

U svakom kontejneru slonova uha ima 1-3 sadnice sa žutim srcem, odlika sorte ili moja greška?
To se i meni događa,ali samo u prvoj najranijoj turi paprike kada je temperatura supstrata premala i količina svjetlosti nedovoljna da se takve biljke dovoljno posuše...
Da si ih pikirao u čaše,to ti se ne bi događalo...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
"zakorila" znači da ti se napravila pokorica tj. isušila i stvrdnula zemlje ili ti se "zakorovila" znači niknuo korov, ako si to mislio, poprskaj nekim kontaktnim herbicidom koji nedjeluje preko tla i korov će se posušit a paprici neće smetat.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Ostao sam bez presadnica paprike malo sam se preračunao i danas sam morao u kupnju da popunim manjak.
Paprika je Csango f1 roga ima li tko iskustva sa njom kakva je kvaliteta ploda.
Presadnice su bile u kontejneru 104 pa su dosta sitne..
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
ima negdje slika od nje, ja stavio- odlična paprika, za okus se ne sjećam
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Uvrtanje lista ili blijedilo ne mora biti neka bolest,to je u većini slučajeva neki nedostatak makro ili mikroelemenata.Blijedilo lista može biti nedostatak željeza,nedostatak magnezija,mangana ili čak i nedostatak dusika,čak iponekad nedostatak kalcija izaziva blijedenje lista.Mislim da bi korijenu dobro došlo malo novog mjesta,ja papriku sa dva listića presađujem u kontajner ša 60 rupa.@
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Molim znalce da mi objasne dali je na paprici potrebno kidat zaperke, sorta bril, na prvoj sam otkinuo donja dva, a na drugoj nisam ništa, negdje sam pročitao da treba otkinut prve cvjetove.
 

Prilozi

  • WP_20140508_001.jpg
    WP_20140508_001.jpg
    56.1 KB · Pregleda: 176
  • WP_20140508_002.jpg
    WP_20140508_002.jpg
    66.1 KB · Pregleda: 191

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Skidaj sve ispod rašlja osim listova ako ih budeš vodio na dva stabla i špage.Ako ne,na tim zapercima znaju biti dobre paprike kasnije i povečavaju prinos.Cvijetove skidaj po volji,oprečna su mišljenja o tome - moje se kosi sa preporukama struke.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Kao što johabica kaže, sada skini zaperke ali poslije kada naraste veća ostavi jer se tu lijepo sakriju papričice. Cvijet nebih skidao
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Kod tebe ne bi skidao cvijet pošto ti je paprika lijepo razgranata, to sa skidanjem cvijeta vrijedi najviše kad je paprika slabija pa skineš cvijet da bi korijen i sama paprika narasla,dobila zelenu masu.Imaš negdje puže u blizini?
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Par slika od moje paprike još je dobra kakvo je vrijeme, dva puta ju led otukao i ove kiše vrijeme nikako da se stabilizira jutros 8c stupnjeva.



 

Najnoviji postovi

Na vrh