• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Bridger

Član
Tu od
16 Pro 2014
Poruka
79
imam nekih 1% u takvom stanju. Ostale su bolje, cak se bojim da su dobile previse dusika. Pre tamne su. Postoji mogucnost da je korijen ostecen. Imao sam nekoliko s gangrenom korijena... Pocinje lagano cvatnja. Daj mi recite koje insekticide aplicirate, a da ne ometu bumbare i pcele? Ovo su neke prosijecne biljkice. Do sada su dobile 2 doze za korjen i jednu 20-20-20. Da pustim jos koju?
 

Prilozi

  • IMG_20150428_173046.jpg
    IMG_20150428_173046.jpg
    79.6 KB · Pregleda: 159
  • IMG_20150428_170115.jpg
    IMG_20150428_170115.jpg
    60.4 KB · Pregleda: 140
  • IMG_20150428_170359.jpg
    IMG_20150428_170359.jpg
    59 KB · Pregleda: 149

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ako je dosta dušika, onda ostajem kod svojeg mišljenja da je došlo do blokade kalija. Inače, kod nedostatka kalija na paprici su baš simptomi takvi kao na tvojoj slici. Kod nekih drugih kultura je izražen smeđi obrub lista.
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Na svakom insekticidu ti piše da li je štetno za pčele.Odi na neku stranu od Syngete ili neke druge kuće.

@Johabica,super papričica.Moja ima veču lisnu masu ali manje plodove.
 

Terr

Novi član
Tu od
28 Tra 2015
Poruka
5
Ajoj neki vec beru, ja sam baburu tek prije tjedan dana posadio u plastenik.. :(
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma bude to do berbe prošlo još ohoho dana. Nisu sve ovakve, ova je među rijetkima. Ima ih najviše ko orasi i lješnjaci.
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
imam nekih 1% u takvom stanju. Ostale su bolje, cak se bojim da su dobile previse dusika. Pre tamne su. Postoji mogucnost da je korijen ostecen. Imao sam nekoliko s gangrenom korijena... Pocinje lagano cvatnja. Daj mi recite koje insekticide aplicirate, a da ne ometu bumbare i pcele? Ovo su neke prosijecne biljkice. Do sada su dobile 2 doze za korjen i jednu 20-20-20. Da pustim jos koju?
Imas Timac agro djubriva probaj sa njima.sulfamo 25MPPA
Ovaj problem se može rešiti osim regulisanjem pH vrednosti zemljišta i korišćenjem đubriva sa specifičnim dodacima (polimerima) koji sprečavaju vezivanje fosfora i omogućavaju biljkama da ga nesmetano koriste u periodu do devet meseci od momenta unošenja u zemljiste. MPPA (moleculi poly-phenil activate) je dodatak đubrivima koji omogućava fosforu i kalijimu da ostane lakopristupačan biljkama do devet meseci od vremena unošenja đubriva u zemljište. MPPA sprečava vezivanje H2PO4- jona sa jonima aluminijuma, gvožđa i kalcijuma, time se efikasnost mineralnog đubriva tj.stepen njegovog iskoriščenja višestruko povećava
 

zvezdanb

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
39
evo da se i ja kao novi clan ukljucim sa fotkom.nadam se da cu uspeti
picture.php


jako sam zadovoljan forumom i clanovima takodje.komentari su ozbiljni i dobronamerni.forum pratim unazad dve godine pa sam resio da se ukljucim.radim oko 3500 m2 plastenika od toga 1500 m2 paradajza i 2000 m2 paprike.iskljucivo Vedranu.hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
@zvezdanb
ljepo ti izgleda nasad...reci od koliko su debljine ova rebrasta željeza, koje su mjere savijanja i na koliko si ih metara udaljio jedan od drugog(nije li malo široko). Mi se još uvijek razmišljamo kako da vodimo papriku...na špagu ili ovako sa željezom.
 

zvezdanb

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
39
Kod mene je 10 ka,ali drug mi radi i sa 8 com.armature su na 4 metra,a savijeno je razlicito jer sam savijao u dva maha.uglavnpm sirina sadnje.slikat cu kad povezem ponovo.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Jedna mala procjena koliko bi koštala ovakva presadnica paprike da ju vi prodajete pikirana je u čaše fi9 klasman supstrat čisto informativno me zanima sijana je prije 34 ili 35 dana nisam baš siguran 100%.

Forsirana je, nema izduživanja lisna masa super već su krenuli zaperci na papriki uskoro će početi formiranje ploda u tijeku je kaljenje presadnice a u nedjelju idu vlasniku..

Kolika bi bila vaša cijena ovakve presadnice imam dogovorenu prodaju a cijena nije definirana dok se ne vidi kvalitet presadnice.
Par slika danas slikano.



 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Skoro najbitnije informacije nema. Koja je to sorta/hibrid?

Inače je presadnica dobra i da je sad recimo 20.03. vrijedila bi više, ovako ne znam tko će ti i koliko dati za presadenicu u tom stadiju u ovaj čas. A sa formiranjem plodova ipak malo žuriš, još se ni cvijet ne vidi a plod već raste :icon_weed:
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Radi se o čili paprici Bhut Jolokia nisam se dobro izrazio po stadijumu će uskoro i cvijet.
Jedna od najljućih papričica moja neka procjena je 30 kn po presadnici e sad možda griješim dali je cijena ok.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Pa kolko je to sjeme skupo i nedostupno kad bi sadnica bila 30 kn ili si mislio 3kn :icon_eek:
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Jedna sjemenka je oko 1.5 - 2 kune a klijavost je oko 50% čak i niža za čili je potrebno i 15 dana dok proklije itd itd.
Cijena se kreće oko 35 kuna za 1 sadnicu za Bhut Jolokia ali lošije kvalitete nego moja zato sam rekao 30 kuna ovo je za hobiste zato moraju i platiti.

Možda se čini da je puno ali cijena bi trebala biti realna.:icon_thumright:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Po meni realna cijena 8-10kn maximum. Ja kod svojih presadnica temeljim cijenu najprije na cijeni sjemena, onda po utrošku substrata po biljci+ bi ovdje išla cijena za kalić i na kraju kondicija biljke.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Što se mene tiče ja ju mogu dati i po toj cijeni nije problem ali drugi uzimaju od 20-35 kuna zavisno od sorte a pronaći čili u prodaji je rijetkost i zato ima svoju cijenu.
Svi koji rade flance, presadnice rijetko tko u proizvodnji ima čili paprike pa je zato i takva cijena ja ju ne formiram drugi ju tako prodaju pa se i ja toga držim a za prodati nije nikakav problem.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Oplivili mi danas papriku i očistili je od trave i pokrili je ponovno sa agrilom. Paprika izgleda super(budem slikao sutra), prvi cvjetni pupovi cvjetaju(sadnja 25.03). Pokrivamo je agrilom noću(još uvijek) jer su temperature ispod 13*C i tako ćemo raditi dok je ne počnemo vezati.
Jedno pitanje forumašima sa kontinenta, vidim na fotkama (postovi od prije desetak dana) da ne pokrivate papriku sa agrilom, kako to, obzirom da su vam noćne temp. niže od naših..
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Mi smo se malo ulijenili.
Ja sam uvijek sadila oko dvadesetog do dvadeset trećeg trećeg, i berba ja počinjala oko dvadesetog do dvadeset petog petog.Bih li što dobila pokrivanjem, ne znam, znam da sam ili prva ili među prvima uvijek dolazila, od nas kontinentalaca, na Žitnjak sa paprikom.

Inače, ja više nisam za primjer entuzijastički raspoloženim proizvođačima - radni vijek mi je pri kraju, i radni elan, a pogotovo je isčezla želja za izvlačenjem maksimalno mogućih i prinosa i porihoda. Ti su dani iza mene, i nimalo ne žalim za njima.
Laganini....:icon_wink:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Oplivili mi danas papriku i očistili je od trave i pokrili je ponovno sa agrilom. Paprika izgleda super(budem slikao sutra), prvi cvjetni pupovi cvjetaju(sadnja 25.03). Pokrivamo je agrilom noću(još uvijek) jer su temperature ispod 13*C i tako ćemo raditi dok je ne počnemo vezati.
Jedno pitanje forumašima sa kontinenta, vidim na fotkama (postovi od prije desetak dana) da ne pokrivate papriku sa agrilom, kako to, obzirom da su vam noćne temp. niže od naših..

Ima se puno dodatnih poslovs pa gledam to povezat što prije da mi se poslije poslovi ne zgužvaju, a kad je povezano nema agrila.

Petulla jeli vidiš ti na vremenskoj kakve su temp u srijemu, trenutno najtopliji u Hr :8):
 

Najnoviji postovi

Na vrh