• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

hunter15

Član
Tu od
20 Stu 2013
Poruka
62
Vezano za ariadni nije to ništa posebno bolji je kaptur ja sam dobio sjeme i radio u plasteniku puno slabiji od kaptura. Tko je radio Bubion rogu od gospođe Puškaš može li malo podataka.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo, ja sam se danas opet sva iživcirala sa Kapturom - koliko je sa jedne strane ok, toliko sa druge jednostavno rečeno usere to ok - ide mi pod nebo sa visinom, onda napravi gore paprike fino, i naravno, gdje god ne vidim ili ne stignem namotati na špagu - a ebeno je jer već odavno treba na ljestvama plaziti za njim - jednostavno se porelomi - i šta imam - ništa. Izgubljeno mjesec dana, i više, dok opert izbaci mladicu, ona procvijeta, napravi paprike, porastu plodovi, boju dobiju....ili procvate koji zaperak......napsovala sam ga se za pet poštenih ispovjedi do sada.
Ne znam - ili ne znam sa njim raditi , obuzdati mu vegetativnu stranu, ili šta je u pitanju. I prošle godine mi je bio takav.
Ovaj drugi hibrid je za više od metar niži od njega, sađeni su istovremeno.
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
IMG_1079.jpg

IMG_1080.jpg


@Miladin
Plodovi su zguzvani i lose izgledaju, ali samo hocu da pokazem kakav potencijal ima Kaptur. Ako mozes da izbrojis on odjednom gura 11 plodova na jednoj biljci, a to je preko 1500 grama paprike u ovom trenutku.

@johabica
Ako bi mu vegetativni dio bio slabiji, ne bi ni ovoliko roda mogao ponijeti. Treba igrati oko njega, ako covjek hoce da izvuce dobar rod. Prosle godine sam imao mnogo trulezi kod njega, ove godine sam nekoliko puta isao kalcijum folijarno i mnogo dobro se pokazalo. Ti ga vodis na dve grane? Kod mene je u spaliru, pa je stao na 1,6 metara.. Kada sadis Kaptur u plastenik i iskreno, koliko mozes ubrati crvenog ploda?
 
Posljednje uređivanje:

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Vezano za ariadni nije to ništa posebno bolji je kaptur ja sam dobio sjeme i radio u plasteniku puno slabiji od kaptura. Tko je radio Bubion rogu od gospođe Puškaš može li malo podataka.
Bubion je isti Kaptur,samo su plodovi još nešto duži...i jedna i druga paprika su od istog oplemenjivača,samo što je sjeme ove druge duplo jeftinije od Kaptura...

Evo, ja sam se danas opet sva iživcirala sa Kapturom - koliko je sa jedne strane ok, toliko sa druge jednostavno rečeno usere to ok - ide mi pod nebo sa visinom, onda napravi gore paprike fino, i naravno, gdje god ne vidim ili ne stignem namotati na špagu - a ebeno je jer već odavno treba na ljestvama plaziti za njim - jednostavno se porelomi - i šta imam - ništa. Izgubljeno mjesec dana, i više, dok opert izbaci mladicu, ona procvijeta, napravi paprike, porastu plodovi, boju dobiju....ili procvate koji zaperak......napsovala sam ga se za pet poštenih ispovjedi do sada.
Ne znam - ili ne znam sa njim raditi , obuzdati mu vegetativnu stranu, ili šta je u pitanju. I prošle godine mi je bio takav.
Ovaj drugi hibrid je za više od metar niži od njega, sađeni su istovremeno.
A zašto onda ne sadiš ove niže hibride paprika...recimo Portecu,Dinamicu,Corinu itd?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Zašto....nisam probala.
Evo sam ove godine stavila samo pola, pola sam drugi hibrid - e, taj drugi ima manu - jako je kasni.
Daklem, nije da ja ne tražim zamjenu za njega, ali neide mi baš....I jednu pod šifrom sam na preporuku probala - isto ne zadovoljava, i jednu na povjerenje - svaka ima svoju manu, a ja težim savršenstvu.:icon_mrgreen:
Ak je gazdarica savršena, nek bude i paprika.:icon_weed:



@Stjepanović, pojma nemam koliko uberem, ne mjerim, ne važem, ne zapisujem....a sadim početkom šestog mjeseca, zapravo dok imam praznog prostora - kako kad.
Ali sam nakon toliko godina kolko radim papriku u stanju odokativno skužiii jel zadovoljava ili ne.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
@johabica
Pitam, jer ja vidim isplativost kod Kaptura a razlog je sto je to jedina kultura koju mogu prodati na kucnom pragu. Prodajem ga od po 90 cetni do 1 evro i planiram da ubuduce radim samo crvenu papriku, jer ako uberem 2 kg po biljci Kaptura, imam vrhunsku racunicu.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
@Miladin
Plodovi su zguzvani i lose izgledaju, ali samo hocu da pokazem kakav potencijal ima Kaptur. Ako mozes da izbrojis on odjednom gura 11 plodova na jednoj biljci, a to je preko 1500 grama paprike u ovom trenutku.
A zašto su zgužvani plodovi, i ja imam isti problem.
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
@Miladin
Ovdje su zguzvani samo zbog prevelikog broja plodova. Inace, nisam imao problema ako sa guzvanjem plodova ukoliko imaju prostora.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Znam da se gužvaju ako udari plod u plod a kod mene ima dosta slučajeva da se gužva i ako je plod slobodan.
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
@Miladin
Nekad je Laca napisao da ako u nekom trenutku nemaju dovoljno vode, moze doci do guzvanja plodova. Ja ne znam da je to tako, ali opet moze da bude. Na kojoj sorti paprike imas guzvanja plodova? Toga nemas kod Slonovog uva, barem onoliko koliko sam ja vidjeo kod proizvodjaca. :)
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Prošle godine sam imao neku domaću sortu pa se gužvala, ove godine imam lacinu papriku pa se opet gužva.
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Znam da se gužvaju ako udari plod u plod a kod mene ima dosta slučajeva da se gužva i ako je plod slobodan.
Plodovi se krive usled nedostatka vode ili napada tripsa ili nekih drugih bubica koje sisaju sokove.Proces krivljenja ploda usled nedostatka vode ili napada štetočina zna da započne čim se plodovi zametnu tako da to ni ne primetimo dok su mali.Krivljenje usled nedostatka prostora je procentualno zanemarljivo.
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Evo par slika,u kutiji ima oko 13 kg,stalo bi još malo više.A evo i pravih "šefova"
 

Prilozi

  • 20160914_115904.jpg
    20160914_115904.jpg
    46.6 KB · Pregleda: 91
  • 20160914_120821.jpg
    20160914_120821.jpg
    49.5 KB · Pregleda: 99

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo par slika,u kutiji ima oko 13 kg,stalo bi još malo više.A evo i pravih "šefova"


I sad, da si između njih stavio onu moju od jutros, na šta bi to sličilo, a @sanjin?:(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

JuRa2

Član
Tu od
10 Sij 2016
Poruka
72
Licilo bi na sendvic.
Do godine cu papriku da spremim za slikanje.
Izaberem par boljih biljaka poskidam sve plodove, ostavim po dve paprike i bice ko lubenice.
I kada ih uslikam pa fotosop i ostali trikovi videcete.:(smirk):
Ja nikada nisam imao nijednu preko 300 grama............svaka vam cast.:icon_thumright::icon_thumright:
 

Najnoviji postovi

Na vrh