• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Nema više u Srbiji i Makedoniji radne snage,ošlo sve na Zapad,proizvodnja se smanjila. I nas to čeka. Ni uvoz više ne ide samo tako,a i gubici su preveliki,većinom se sve vozi pod ceradom,pola te paprike iscuri kroz pod dok dođe do nas.
 

blackeye

Član
Tu od
22 Velj 2016
Poruka
80
Ja sam radio papriku u kontejnerima od 209 rupa do rasadjivanja i bude ok. Nesto sitniji rasad ali posle desetak dana se izjednaci sa onim iz 104

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Ako su kotajneri 50x30 meni to djeluje pregusto.

Evo slika govori više od 100 riječi, čak i paradajz može! 448 rupa!!
Tako radim zadnjih 5-6 godina, odnosno od onda kada sam uspio nabaviti takve kontejnere
 

Prilozi

  • a2 (1).jpg
    a2 (1).jpg
    66 KB · Pregleda: 97
  • a2 (2).jpg
    a2 (2).jpg
    66.2 KB · Pregleda: 103
  • a4 (1).jpg
    a4 (1).jpg
    26.4 KB · Pregleda: 98
  • a4 (2).jpg
    a4 (2).jpg
    60.2 KB · Pregleda: 96

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Zasad to izgleda dobro, volio bih vidjeti slike kad bude pikiranje, ja sam imao jedan kotajner greškom duplo posijan (500 sjemenki) pa je bila izdužena do momenta pikiranja a ove od 250 su bile idealne.
 

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
Nikada ničega ne fali.
To faljenje je relativan pojam - kada ima robe malo, cijene su više i potražnja je time manja - sve se iznivelira.
Sadi i uživaj i gledaj da dobro prođeš u prodaji. Čarobnjaci koji će ti reći - e, sada sadi puno a sada malo ne postoje, nikakvih drastičnih nestašica nikada nema jer će se u nekoliko dana na tržištu pojaviti roba sa drugog kraja svijeta. Naravno, sa adekvatnom cijenom - no, robe će uvijek biti.
A ti moraš sam biti maher i u datom momentu procijeniti - čekati sa berbom tjedan dva ili koliko već možeš razvuči pa pokušti ubosti tu potencijalnu veću zaradu.

Ne, nema nestašice ili premale proizvodnje paprike na hr parcelama - uvijek i uvijek se sadi u dovoljnim količinama. Ako slučajnio ne - uvijek se u dovoljnim količinama u dan dva dopelja iz Srbije i Makedonije, pa čak i Turske - u pitanju je dvanaestak sati transporta maksimalno - i tu je.

koja je najniza cijena bila paprike roge u zadnjih 5godina
 

independent

Član
Tu od
17 Pro 2012
Poruka
161
Nemoj tako računati zaradu, još bolje nemoj ni kretati u proizvodnju roge ako misliš da neće bit niže od prošlih 5 ili 10 godina. Cijena je trenutni "dogovor" između kupca i prodavača.
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
417
Neka okvirna cena je od 30euro centi do 80 euro centi ako ide za izvoz.Sve zavisi od ponude i potražnje. Kvalitetna roba uvek nadje dobrog kupca.Srbija dosta izvozi u Hr i BiH i EU. Stim što BiH je veliki uvoznik jer proizvodi jedva 30% od potrebne količine.Hr proizvodi oko 80% potrebne količine ali deo izveze a sve što fali uvozi najviše iz Srbije i Makedonije preko 30%.Ovo se odnosi samo na crvenu papriku.
 

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
Ako je 30% onda je to dobro za mene..npr ja sam tvoju papriku prodao po 1.5KM
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
417
Pa ti imaš tu prednost što na tržištu Bih fali paprike a i onu koju uvezu iz Srbije kada plate nama 50-60 eurocenti i ukalkulisu prevoz podmicivanje carinika itd onda cena u BiH i ne može biti niža. Dok kod nas ima viška i često dolazi do zagusenja pogotovo kada granični prelazi zastopaju što smo često mogli videti u zadnje vreme.
 

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
ove godine cu pisat ulog tocan u vezi paprike...zanima me ekonimcinost i rentabilnost
10tis sadnica ove god sadim toliko sam tvg sjemena ostavio
al dogodine mozda krenem u veliku proizvodnju ako budem mogao osigurat usjev
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

JuRa2

Član
Tu od
10 Sij 2016
Poruka
72
Mozda nekom i pomogne ako nije kasno.
Kod nas je paprika Ringo ocajno nikla.Klijavost je oko 30%.
Ako neko planira da je nabavlja neka povede racuna.
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
417
Sinoć smo imali sastanak sa predstavnicima HOYE i Semenisa i kroz priču smo se dotakli bele paprike u poverenju su nam rekli da će ove godine klijavost bele paprike biti maksimalno 55% jer je iz nekog razloga energija klijavosti mala odnosi se na većinu hibrida i sorti pogotovo iz Madjarske.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Sinoć smo imali sastanak sa predstavnicima HOYE i Semenisa i kroz priču smo se dotakli bele paprike u poverenju su nam rekli da će ove godine klijavost bele paprike biti maksimalno 55% jer je iz nekog razloga energija klijavosti mala odnosi se na većinu hibrida i sorti pogotovo iz Madjarske.

Takve stvari najviše volim,jer zaradim najviše novaca,bez oranja i kopanja...treba mi samo dobar fiškal...
 

zarkovac

Član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
38
Mozda nekom i pomogne ako nije kasno.
Kod nas je paprika Ringo ocajno nikla.Klijavost je oko 30%.
Ako neko planira da je nabavlja neka povede racuna.


I kod mene je kilavila u odnosu na ostale, ali je na kraju nikla skoro sva.
 

Najnoviji postovi

Na vrh