• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Almin Bota

Novi član
Tu od
19 Svi 2020
Poruka
4
van s tim iz plastenika, nikad nebu došla k sebi...
Znači vanka..otprilike sam to i predpostavljao, samo me interesuje šta se desilo, je li neka bolest ili je nesto od uslova u plasteniku, ne bih da mi se isto desi i sa ostalima.

Hvala za info.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
nebude se desilo, nisam primjetio da je zarazno...
ja bih rekao da je u pitanju neki poremećaj u ishrani biljke, a zašto se događa, nemam pojma...
ugl. čupneš ju van i gotova priča...
 

Almin Bota

Novi član
Tu od
19 Svi 2020
Poruka
4
nebude se desilo, nisam primjetio da je zarazno...
ja bih rekao da je u pitanju neki poremećaj u ishrani biljke, a zašto se događa, nemam pojma...
ugl. čupneš ju van i gotova priča...
Sve otisle vanka, nove posadjene, hvala na savjetu :)
 

Bozek

Član
Tu od
31 Pro 2018
Poruka
55
Pozdrav,

posadili smo flance papriku rog i baburu u plasteniku i kan na kap pa me zanima kako vi to tretirate u narednim mjesecima i o čemu paziti za dobar plod
 

Dominik2712

Član
Tu od
29 Ožu 2019
Poruka
55
Pozdrav, pojavili su mi se simptomi nedostatka Mg na paprici na otvorenom. Zanima me koje gnojivo koristite u tom slucaju odnosno koje vam se je pokazalo najbolje?
 

Prilozi

  • 8797D9EA-5B83-4741-947C-EDA55AA9C3C5.jpeg
    8797D9EA-5B83-4741-947C-EDA55AA9C3C5.jpeg
    47.9 KB · Pregleda: 17

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
prilično si to samouvjereno odredio...daj poslikaj cijelu biljku ako nije problem....
ukoliko je baš magnezij problem, to je trebalo riješiti kalcizacijom fertdolomitom ili dolomitnom stijenom...
dakle, postoji relana mogućnost da ti ph ne valja...:oops:
 

Dominik2712

Član
Tu od
29 Ožu 2019
Poruka
55
Radio sam analizu prosle godine i sve je bilo u redu pa i sam pH. Budem uslikao dok uhvatim vremena. Odredio sam da je magnezij kriv iz razloga sto mislim da nije ni jedna bolest u pitanju. Prskam ju redovito i o tome vodim racuna ali ove zile na listu sta ae vide tj sto su tako zuckaste i rubovi lisca se suse po tome sam odredio. Znaci ne postoji nadomjestak mg tj da joj pustim kroz sistem ili folijarno?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dominik2712

Član
Tu od
29 Ožu 2019
Poruka
55
ima, magnezij sulfat od haife...zeleni hit to drži...
pozdrav Darijus. Rekao si da poslikam papriku pa eto danas sam naisao na par cudnih strukova i stvarno ne znam sta joj se desava i usput i to poslikao. D8F936B8-3439-483C-A7F7-CCEF06F92612.jpeg D0DAEE53-426A-43DE-A7B6-3E36C3DF9A24.jpeg 8F9D245B-97C3-49E8-95FA-F265F8D45CC8.jpeg D8F936B8-3439-483C-A7F7-CCEF06F92612.jpeg
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
ja bih to opalio Vertimecom...dvaput u 5 dana...
uzmi povećalo i provjeri mlade listiće odozdola (iznutra)...crveni pauk ili trips po mom skromnom iskustvu...:unsure:
 

Dominik2712

Član
Tu od
29 Ožu 2019
Poruka
55
To sam i ja pomislio ali toga sam se i bojao
Hvala na misljenju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
ja bih to opalio Vertimecom...dvaput u 5 dana...
uzmi povećalo i provjeri mlade listiće odozdola (iznutra)...crveni pauk ili trips po mom skromnom iskustvu...:unsure:


Bingo.
Pozdrav kojotiću.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Šuti, nek se javlja.
Opet bu zabavno na Forumu :D
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kaje dečkići, vele, koga nema bez njega se može.

I ove godine su mi paprike ko nogometne lopte.
Imam recept, prošlogodišnji.
Radim si sama mikroorganizme i puštam ih kroz kpk.
Početni ulog je 150 kn, i to je za cijelu godinu za tri plastenika.

Želi li netko recepturu, rado ću je podjeliti sa vama besplatno, iako vele mudri ljudi da je znanje najskuplja roba. :)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
moje dobro rastu i bez tih mikro životinj...nisu ko nogometne lopte, al rukometne... 😜
 

Dominik2712

Član
Tu od
29 Ožu 2019
Poruka
55
Pozdrav, moze li mi netko savjetovati koju formulaciju gnojiva koristiti kada krenu plodovi na paprici? Radi se o paprici na otvorenom. Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh