• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pe 18

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Diskusija o tipu traktora Tomo Vinković PE 18, tehničkim specifikacijama, i iskustvima u vezi s ovim traktorom.

Tokom 1965. godine počinju pregovori s predstavnicima italijanske tvornice „Pasquali“ iz Milana, da bi iduće godine počela proizvodnja motokultivatora i jednoosovinskih traktora. U proizvodnji dominiraju motokultivatori PE-14 (14 KS) kasnije PE-15 (15 KS) čija je konstruktivna izvedba bila izvedena i nadograđena na konstruktivnu izvedbu motokultivatora. Prvi traktor proizveden je 1968. godine. Većina dijelova su nabavljani putem kooperacije: motor, prednji sklop mjenjača, zadnji sklop mjenjača i hidraulika nabavljani su u DMB-u Beograd, Ruen-u Kočani i P.P. Trstenik, dok je manji dio proizvoda izrađivan u tvornici Tomo Vinković gdje je vršena uglavnom finalizacija proizvodnje.
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Evo jedan PE18
21310132.jpg

21310133.jpg
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Evo i moje besne masine tomo vinkovic pe 18 iz 1973god
sad je u fazi sredjivanja,cim zavrsim bice slika
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Tockovi su prevrnutii,freza je uza(95cm)pa kad god ocu da freziram moram opet prevrtati tockove,jer ako to neuradim traktor je siri od freze i gazi,a inace za sve ostale poslove sirim ga na standardnu sirinu
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ok, :icon_wink:Vidio sam na drugim slikama da imaš veće proširivače.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ja imam jedan kao sumadincev.
Sigurno 10 godina nije upaljen, ali mozda bi ga napravo za radove u vocnjaku kroz naredne 2-3 godine.
Ima li koji prijedlog kako rijesit sredinu tog traktora?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Po meni sa leptir zupcanikom je najbolje resenje,nikad nema lufta,jedino malo teze se mota,a ako oces mozes staviti puz od nekog kamiona i laksce se motati
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
nije nista konkretno,
Neugodan je volan i opcenito je tu tanak traktor.
imam i seriju 800, tamo je na sedini ko bager.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Nemam, više podsjeća na TAM.:icon_cool:
19270352.jpg

Evo i TAM.
21513077.jpg
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Evo ga i sa origi TV volanom na puža.:(hi):


 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
hjoooj teško onome ko ovo mora vozit, kolo volana je dosta nisko......u svakom slučaju je bolje nego onaj s zupčanikom

na ovu ragu bi taman stao onaj MB123 bez ikakvih zupčanika i promjene smjera......kao što je na pasquali traktorima
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
ne na zadnji, nego da polugu volana okrene ka gore.....k'o ona stvar na uranak :(wasntme):
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Tačno visok položaj ima.
Mašala,samo da ne padne ko ona stvar poslije uranka.:icon_scratch:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Male su slike pa se ne vidi dobro jer mu je i zadnja hidraulika sa polugama od pravog tome.Sedalo mu je absolutno previsoko a volan nizak trebalo bi bit kontra.
 
Na vrh