• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pe 18

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ja koliko znam nevalja,ber mi je tako reko prethodni vlasnik.
Treba malo vezbe kad se pali na kanap,ali to se brzo uvezba,ja sad palim bolje i brze od alnasera,a u pocetku smo nas 3-4 vukli i nismo uspevali,tako da je traktor kad je kupljen stajo par dana u dvoristu jer niko nije uspeo da ga upali,ma sve je u tehnici,tako da bolje savladaj paljene na kanap,nego da rizikujes.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Tako je kolega Sumadinac.Ja sam mog bivšeg 522 palio jednom rukom.Samo treba tehnika i malo snage u pravom momentu:icon_super:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ja sam u pocetku mislio da je u snazi dok nisam naucio tehniku,cak sa pokusavo i sa mtk-om da upalim,tj zakacim kanap za mtk i vucem,ali nevredi proslajfuje.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Točno...Nevalja ga palit na guranje.Malo vježbe i on pali ko šibica
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
s dekompresorom pali k'o metak na guranje...sve dok jednom nešto ne odvali u mjenjaču :icon_blackeye:
veći problem je ako pališ špagom, dok ti sve uštimaš traktor se otisne niz brijeg :icon_eek:
već duže vrijeme se kanim snimit čitavu proceduru paljenja špagom, sve nekako zaboravim
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
s dekompresorom pali k'o metak na guranje...sve dok jednom nešto ne odvali u mjenjaču :icon_blackeye:
veći problem je ako pališ špagom, dok ti sve uštimaš traktor se otisne niz brijeg :icon_eek:
već duže vrijeme se kanim snimit čitavu proceduru paljenja špagom, sve nekako zaboravim

Ja nemam rucnu kocnicu kad je na brijeg ubacim ga u prvu sporu i tako palim
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Mozeli mi neko izmeriti rapon izmedju ona4safa,na koje se kace prikljucci,ocu da napravim kuku,a traktor mi nije kuci da bi izmerio
 

Ralle 888

Član
Tu od
17 Svi 2013
Poruka
91
Na Tv-420 je razmak po duzoj strani 130 mm,po kracoj 63 mm,po dijagonali 142 mm.To su razmaci izmedju osa srafova.Neka ostali potvrde,kao i da li je isto i na PE :(wasntme):
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Znali neko mere onog flaha sto ide ispod sedista(sirna i duzina i razmak izmedju rupa)posto mi je stari puko,ja odneo kod majstora da zavari ili napravi nov,i zagubio se
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Evo ga i moj Tomica, radi punom parom bez obzira na godine.
 

Prilozi

  • Fotografija0030.jpg
    Fotografija0030.jpg
    79.2 KB · Pregleda: 383
  • Fotografija0031.jpg
    Fotografija0031.jpg
    79.4 KB · Pregleda: 456
  • Fotografija0300.jpg
    Fotografija0300.jpg
    78.7 KB · Pregleda: 314
  • Fotografija0314.jpg
    Fotografija0314.jpg
    38.3 KB · Pregleda: 275

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Dobar dan svima!
dakle pitanje za znalce o bolestima ovog našeg malog traktorčića:
Na desnoj strani nalaze se dvije poluge mjenjača, prva bliža sjedištu mjenja tri brzine , dok ona ručica bliža motoru mjenja spori - rikverc - brzi hod. E na toj ručici postoji još jedan mali limić koj m se prebacivanjem još reducira brzina.Dolazim do pitanja: da li to funkcionira kod PE18,i dali je taj limić samo stavljen zbog toga jer se stavljalo.Kod mene je zapekao od boje pa ga ne mogu preokrenuti ili ga nemogu preokrenuti jer nema svrhe.
Hvala
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
na toj ručici postoje sljedeće opcije od motora prema nazad
brza - ler - rikverc - ler - spora
taj limić nije za dodatnu redukciju, da budem iskren nebih znao detaljno objasniti funkciju limića, samo znam da kad je ispravan nije moguće ubaciti npr iz treće spore u brzu, jer tad ručica reduktora udara u akumulator, prebasiš taj limić i onda dobiješ prostora, isto tako kad vraćaš u sporu, pređeš preko rikverca i stane leru jer ručica reduktora udari u ručicu mjenjača....dok ponovo ne prebaciš limić

možda ima neku sigurnosnu funkciju ako se napravi motokultivator pa se prikači freza......
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pozz.
@frenky, slika govori puno,ubodi jednu pa da vidimo o čemu je riječ. Ako misliš na ovu strelicu to mora funkcionirati.
21138291.jpg
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
To je za brze i spore brzine,kad je okrenut ka napred,tad je u brzim,a kad je u nazad onda je u sporim,ja to uopste nekoristim,uvek mi je u brzim brzinama
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Najprije ga treba razmrdati jer je zapekao od boje, ali ljudi su otišli na mjesec pa ćemo i mi to riješit
 

Najnoviji postovi

Na vrh