• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pe 18

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
@sumadinac kad frezu kačiš ubaciš u ler na prednjem i zadnjem mjenjaču i na mjenjaču promjene smjera ubaciš u hod naprijed, i uključiš zadnji trap i onda možeš na mjestu dizat i spuštat hidrauliku.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Onda se ukopa i napravi jos gore,ovako ja ubacim u najbrzu brzinu i odma krenem,tako da samo malo travu osisa,a neukopa se

Serafian,sigurno si pogresio model,nemoze nikako od 506,jer kao sto je mtd vec reko on je skakavac,da nisi slucajno pobrko sa509,vidjo sam 509 sa tomovom frezom,sto znaci da moze i obrnuto,a vidjo sam da neki kace od goldoni-labin mtk-a freze za toma,samo kecenje prerade
 
Posljednje uređivanje:

sladjanr994

Član
Tu od
17 Kol 2011
Poruka
35
ja kada podizem frezu sa mjesta, uzmem podignem malo frezu i podbacim neki komad drveta ili nesto pod frezu tak da ju odignem malo od zemlje al da to drvo ne mogu zakacat motike i onda normalno samo dignem ju
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
I ja ponekad tako radim,obicno poturim cekic,tj drsku od cekica,ali ljulja freza kad okrece u vazduhu,pa obicno opet padne
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Zamena za tominu frezu moze biti bilo koje radno telo od druge freze nikako samo nozevi. Kod mene je od mute gorenje, sastavio sam dva zbog sirine freze da poklapa traktor. Malo su nozevi manji ali radi posao. Kardan je inprovizacija
 

Prilozi

  • Fotografija0047.jpg
    Fotografija0047.jpg
    72.9 KB · Pregleda: 282
  • Fotografija0068.jpg
    Fotografija0068.jpg
    78.3 KB · Pregleda: 328
  • Fotografija0067.jpg
    Fotografija0067.jpg
    75.2 KB · Pregleda: 310

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Dobro si to skemijo a noževi jesu malo manji al zato je tomo lakše tjera
 

Serafian

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
42
da 506 ima frezu umjesto kotača ali sam čuo da za nju ima i freza koja se kopča naprijed gdje i kosa, nisam nigdje to vidio... a možda i ovaj koji mi je reko nema pojma :)

ja imam doma 3 506-ice i tomicu... pa si gruntam da bi mi lakše bilo voziti se i frezati nego hodati za njima i frezati :)
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Jedino ako si mislio na ovako nesto http://www.youtube.com/watch?v=-i2hvyweEME ,ali ovo nije fabricki,ovo je improvizovano,a reko bi da je bila na imt504,pa preradjena,ali svejedno ovo je preusko i prelagano za toma,a i ako bi se prosirila,slaba je to komstrukcije,jer je ipak namenjeno za5.5ks a ne za18ks
 

Serafian

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
42
nisam ovo nikad vidio... plug sam vidio i imam ga, inače ga koristimo za krumpir saditi ali nisam vidio da to ima motičice naprijed...

i slažem se da je to premalo za tomicu...
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Mucime menjac jos od kad sam kupio traktor,tj prednji menjac,jedino 2radi kako treba,1ponekad iskoci,al nema veze,a u 3nece uopste,kad sam ga kupio isli smo 5-6km do kuce sve3 na prednjem i od tad nece u3,pre neki dan je proradila3,sve lepo radi,vozio3,i cim sam presalto u2 vise nece u trecu,probo sam na biracu da nastelujem,i taman kad krene,predje koji metar izbaci i nece dalje.A zadnji menjac je potpuno ispravan,sem sto curka ulje na vratilu,pa moram da dolivam,sta treba da se zameni da nebi curilo
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ovo.:icon_winkle:
20060938.jpg
 

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
@sumadinac imam i ja sličan problem na oba mjenjača tj. na prednjem i zadnjem, gotovo nikad neće da mi ubaci iz neke brzine u sljedeću, ili predhodnu ili ler pa ga hvatam na foru malo krenem i onda ponovo stisnem kvačilo i gurnem u brzinu koju hoću. Pa probaj i ti tako ako htjedne.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Meni zadnji radi perfektno,sve3brzine,jedino sto je malo teze za saltanje
A prednji zajebava,probavo sam na sve nacine i nepomaze nista
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Pozdrav prijatelji postao sam vlasnik dvobraznog pluga za mog Tomicu. plug je placen 70 eura posto ima falinku koju treba da otklonim. Navodno se previse zabada u zemlju i samim tim opterecuje traktor. E sad me zanima da li moj PE 18 moze da vuce ovo cudo? nisam ga jos probao posto je tomica u defektu pukao zupcanik trece brzine. Planiram da konacno namontiram tegove i promenim zupcanik i da probam plug i da ga dostelujem
fotografija0372.jpg

fotografija0373.jpg

fotografija0374.jpg

fotografija0375.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Sa dole označenim, zavrtanjem i spuštanjem zadnjeg dijela pluga smanjuješ dubinu i zabadanje pluga.:icon_rolleyes:
Po pravilu to je prevelik plug za P18, kod plitkog oranja i lake zemlje može proći.??
21626021.jpg
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Zemlja je relativno mekana on se igra sa jednobraznim i to bez tegova. Tegove sam nabavio samo da ih namontiram probacu ako nemoze vracam ga.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Šteta ga presiljavat sa tim plugom, postavi crtalo na jednobrazdni plug 2-3 cm od lemeša i tjeraj.:icon_keel:
picture.php

Taj dvobrazdni je prerađen od obrtača. (greda)
 
Posljednje uređivanje:

foraze

Novi član
Tu od
4 Sij 2014
Poruka
18
ovakav plug sam i ja koristio svega jednu sezonu sa 418 pre 20 i nešto godina kada sam napravio pug od kionjskog dvobraznog zahvata 10 coli, i tada sam imao potrosnju veću za trećinu.sa ovim pugom sam vrlo zadovoljan, daleko je lakše za vući i ne kida traktor na istoj dubini i istom zahvatu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh