• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pe 18

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
Evo da malo pojasnim kako to radi: trebaš prvo ubaciti u rikverc na mjenjaču promjene hoda i onda okreneš ovaj limić u smjeru kazaljke na satu tj. prema naprijed( ovaj što je kolega ssucur sliku postavio) i odmah ti se i pomjeri ova polugica promjene hoda prema naprijed i u normalnom (brzom) hodu trebala bi biti za hod naprijed, ali pošto je ovo spori hod onda je to natrag( rikverc) dok ti je kada ga prebaciš u rikverc( govorim sada za ove sporohodne brzine) na poluzi traktor naprijed ide. Ako nešto nije jasno pitaj.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
To je za kad se napravi motokulivator, na rucicu se prikace poluge i na primer kad je u sporu ugao rucice ne bi odgovarao za konotrolu preko poluge.

traktor_tomo_vinkovic_18_konja_slika_4417113.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
To je za brze i spore brzine,kad je okrenut ka napred,tad je u brzim,a kad je u nazad onda je u sporim,ja to uopste nekoristim,uvek mi je u brzim brzinama

Druga spora zlata vrijedi.:icon_rolleyes:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ovako je sve pocelo
tomo-vinkovic.jpg


tomo-vinkovic-001.jpg


tv-001.jpg


tv-007.jpg


onda su pocele pripreme za farbanje

tv-013.jpg


tv-015.jpg







nakon toga opran je flaminom i oteran na farbanje


miki-001.jpg
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
I nakon 3-4meseca sto bi se u dalmaciji reklo vratija se sime
skoro pa gotov,ostalo jos samo struja, da se zafarbaju koje sitnice,okace tegovi i naravno nalepnice
tomo-028.jpg


058.jpg


060.jpg


061-2.jpg


067.jpg


099.jpg


tomo-030.jpg


tomo-031.jpg


tomo-033.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Uh ove zadnje lampe me vraćaju u mladost,davno takvih nisam vidio.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Nasao ih slucajno na vaseru,neki covek proizvodi i prodaje,a nisu ni skupe,cak su dosta jeftinije od klasicnih,jedna250dinara(2e),a starinsi jajasti zmigavci75dinara
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
lampe :icon_thumright:
pohvale što je zadržan izvorni izgled
zašto su felge ovako okrenute, odgovara ti ova širina ili je nešto drugo u pitanju?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
pocinje sezona freziranja,a meni je ona uza freza,pa moraju ovako biti okreniti tockovi da nebi gazili isfrezirano
Hvala svima na pohvalama,ja sam hteo da uradim neke dorade,a tata hteo da bude u izvornom fabrickom stanju,i nekajem se sto sam ga posluso
 

Serafian

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
42
Pozdrav svima... jel mi može netko postati sliku PE-18 sa frezom. uopće mi nije jasno kak se ta freza kopča.

Tj. shvaćam da ide na 4 šerafa ali kako se diže? on ima samo onu hidrauličnu svijeću na sredini, imam plug i plug se kopča na one rupe vodoravne, a kardan je ispod pa mi nije jasno kak se kopča freza.

ima slika tu na forumu ali se ne vidi kopčanje...

hvala unaprijed...
 

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
Najlakše ti je da odvojiš frezu i onaj priključak za kardan ako su spojeni

http://imageshack.com/a/img703/3664/r8yq.jpg

Znači prvo ovaj nastavak kardana na traktor spojiš sa četri šarafa, nakon toga namjestiš sebi visinu toga dijela kako ti je najlakše frezu staviti(staviš nešto ispod nastavka za kardan) i onda spojiš frezu na nastavak.

http://imageshack.com/a/img834/8242/bifv.jpg

i na kraju samo ove lance provučeš ispod nastavka za kardan i staviš na ovo od hidraulike

http://imageshack.com/a/img46/4851/t6kb.jpg
 

Serafian

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
42
Hvala puno... ova zadnja slika bi bila dovoljna.

Cuo sam nesto da na njega pase i freza od kopacice imt 506 jel to istina? (S tim da treba kupiti neku redukciju za kardan.)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,505
Koliko znam 506 je skakavac, nema vučenu frezu, barem nisu imali ove koje sam vidio.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Veoma je zajebana za kacenje,ja kad kacim,ja skinem limeni poklopac,prvo zasafim ona 4 safa,pa lanac i onda vratim poklopac,i uvek sjebem metar trave u dvoristu kad kacim
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
@tvlivno je objasnio, odvojiš onaj prvi dio od freze četiri matice odmah ispod bolcna za poklopac, dobiješ dio desetak kilograma težak koji montiraš na traktor, štimaš kardan uklapaš i kad legne stegneš maticama za traktor, ostane ti samo da spojiš zadnji najteži dio freze za taj priključak.....to lako uklapa jedno s drugim jer uklapaš leptir spojnicu a ne sitne zube.......

veoma teško je tegliti čitavu frezu naticati na brezone i uklapati kardan........posebno ako jedan čovjek radi
 

Najnoviji postovi

Na vrh