• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pe 18

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
3,438
20260311_085150.jpg
Rastavljeno kvacilo nekih stvari za doraditi. Vijci na capnama su otisli pa se nemože štimati visina capica te sam napravio nove vijke i stavio kontra matice. Kroner je isti kao i na starijim mercedes mjenjačima pa mi je za centriranje posluzila mercova spojnička.
20260311_083637.jpg
Debela je 8.5mm.
Ne znam koliko treba biti ali predebela je i kuplung ne odvaja kako god ja podesio capice.
Lamelu sam jedva dobio da udje na spojnicku. Morao sam malo stanjiti zube i kanale jer je cvikala i nije isla na spojnicku.

Razocaran sam da se i dijelovi za TV izgleda rade u Indiji.
Premisljam si da kupim sklop motora za LDA 97 i napravim neku "generalku" ali ako su i ti dijelovi iz indije onda nek ostane tako.
Evo ova je tako nešto debela, isto su capice bile niske i ja ih podigao. Da druk hvata od pocetka. 20260311_084300.jpg
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
3,438
Da su kosi zubi onda nebi bilo ovakvih lomljenih. 20260311_101728.jpg 20260311_142327.jpg
Prvi snop je iz traktora sad koji radim, a ovaj sam iz nekog drugog odprije, nisam bacio zbog unutarnjeg kronera, može nekad zatrebati.
 
  • Like
Reactions: ZJ

seljak_moslavine

Novi član
Tu od
19 Lip 2026
Poruka
1
Pozdrav ekipi! Novi sam na forumu i kupil sam PE 18 iz 1976. godine. Stajal je u štaglju kod bivšeg vlasnika preko 15 godina jer mu je bil višak (ima drugog tomicu i još 14 večih traktora).
Stavl je akumulator i kresnul je sa isto toliko starim dizelom na treči zub. Sad mjenjam sve semeringe i ležajeve na poluosovinama jer curi hipenol van. Jedini je poblem šta nije kvačilo odvajalo. Mislil sam da se zapekla lamela pa sam sve rastavl i skužil da je druk ležaj u komi i capice na korpi isto. Lamela ima 8mm debljine i dost mi dobro zgleda. Pem uskoro u Masivu po nove capice, vijke, opruge... da malo obnovim korpu. Vidim da je semering prema mjenjaču iza druk ležaja pa me zanima dal' ga mogu odavde izvadit i promijenit il' moram rastavljat i mjenjač?
 

Prilozi

  • 20260619_124810.jpg
    20260619_124810.jpg
    58.6 KB · Pregleda: 6
  • 20260622_195816.jpg
    20260622_195816.jpg
    44.7 KB · Pregleda: 6
  • 20260622_125423.jpg
    20260622_125423.jpg
    39 KB · Pregleda: 5
  • image-1782155376591.jpg
    image-1782155376591.jpg
    57.6 KB · Pregleda: 5

Najnoviji postovi

Na vrh