• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

pecenjara

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
cetvrtasti raznjevi? to jos nisam vidio.. kako se vrte, na sta ih stavis?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
imaš isti comp ko moj...pohvale na ljepo sređenu pečenjaru:supz:
hvala...
komp je Satellite Pro A 300,prezadovoljan sam sa njime,ide mu 4-tvrta godina bez kvara,tek mu sada baterija posustaje....
sigurno se sad bolje ispekao odojak kad si slozio brzinu vrtnje heheh pozzz
za prste polizat....sad imam 6 brzina...3+3....:lol:
ovako je ispao..
.
image ru
samo ne znam zašto mu je na mjestima kožica popucala.....:scratch

Za sutra da se pojede

mljac dule...
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@mtd001 zasto si negdi ne das napravit rosvajnu tacu sta bi stavio ispod umjesto ovih sta sad imas?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
@mtd001 zasto si negdi ne das napravit rosvajnu tacu sta bi stavio ispod umjesto ovih sta sad imas?

a budem,imam u planu....
i tak nitko ne gleda kaj je pod njim....:lol:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
a budem,imam u planu....
i tak nitko ne gleda kaj je pod njim....:lol:

Znam da ne gleda svi gledaju sta se to okrece :lol:
da si sacuvas pecenjaru jer si ju jako lijepo napravio:supz:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
ma moram uhvatit vremena i otići do čovjeka koji mi je radio ražanj.....
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Za moj rođendan, tj. na staru godinu.

DSC_0649Kopiraj.jpg


DSC_0652Kopiraj.jpg
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
cetvrtasti raznjevi? to jos nisam vidio.. kako se vrte, na sta ih stavis?
na ražnju je osovina od letve volana z 101 , a na motoriću kardan od volana isto z-101 tako da ražanj ulazi u kardančić i nema šanse da prokliza
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
taj dio mi je jasan ali zanima me na cemu stoji razanj, na cemu se vrti. bilo da su lezajevi ili drzaci u obliku slova u, on ce se neravnomjerno vrtit i poskakivat, ako bi ga mali motor od brisaca uopce mogao okretat. vjerojatno to imate nekako rijeseno?
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Na vrhu ražnja je ubačena okrugla osovina koja se završava u konus, a na zidu je pričvršćen držač sa dva ležaja na kojima se ražanj vrti a što se tiče motorića juče je radio 12 sati nije se ni ugrejao a bilo je prasića od 18-40 kg slikaću ti ceo sistem
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Na vrhu ražnja je ubačena okrugla osovina

to je to sto me zanimalo. ne vidi se na slici cijeli razanj pa mi nije bilo jasno kako se vrti.
sto se motora od brisaca tice, valjda 90% ljudi ih koristi za raznjeve i to funkcionira bez greske i sa 60ak kg na raznju..
samo me taj razanj zbunjivao. :D
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,293
zanima me s čim sjećete odojka janje kada se speče? moža nije tema ali je vezano zanju. ako ima takva tema nek prebce. evo ja s ovim i to je drugi model poboljšani. P1010046.jpg

P1010047.jpg
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Veci nas ima sad te rezace to je sad u modi sta se kaze s tim da nevidim na doljnjem nozu da li imas urezana tri zuba da kada sjeces da ti tu upadne kost tako da ti ne klizi po donjem nozu.Inace ja se to spremam napraviti od vodilica od motorne pile jedna dolje vodilica a druga gore...samo dodam rucku i drvenu podlogu...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Veci nas ima sad te rezace to je sad u modi sta se kaze s tim da nevidim na doljnjem nozu da li imas urezana tri zuba da kada sjeces da ti tu upadne kost tako da ti ne klizi po donjem nozu.Inace ja se to spremam napraviti od vodilica od motorne pile jedna dolje vodilica a druga gore...samo dodam rucku i drvenu podlogu...

rade to ljudi i od vodilice, ali, radio sam s takvim nožem, malo je problem što je dosta tanki materijal i što je dosta elastična, tj. savitljiva, probaj pa ćeš vidjeti, našao sam u trovini "Opeko" orginal, neki privatnik radi, ima deblje stjenke i zadovoljan sam s njom, samo ju prišarafiš, bila je za nekih 200 kn a sada je već bliže 400 ako ih uopće još imaju
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
rade to ljudi i od vodilice, ali, radio sam s takvim nožem, malo je problem što je dosta tanki materijal i što je dosta elastična, tj. savitljiva, probaj pa ćeš vidjeti, našao sam u trovini "Opeko" orginal, neki privatnik radi, ima deblje stjenke i zadovoljan sam s njom, samo ju prišarafiš, bila je za nekih 200 kn a sada je već bliže 400 ako ih uopće još imaju

stoji na noz kako moze bit elasticna? moguce da je neznam ali jeftinije mi je od toga napravit...
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,293
moja sjekira je debljine 8 mm i nije elastičana niti se ne savija. radi savrešeno. ne treba mi 3 zuba narezana je mi ne klizi ništa. šogor i ja smo to napravili matrijal je rosvraj. samo smo trebli ručku na šeraf napraviti da se lakše skladišti.
kost od buta preseče samo tako. i puno urednije sasječem odojka i janjca nego s akmesarom.

mvidnjevi nekak ti se posušio janjac, malo je mršav...mislim da nije ništa ostalo :rolleyess:
 

mvidnjevi

Član
Tu od
28 Lis 2012
Poruka
36
Treba ob dat kožicu gore pa bi bilo bolje al drugač je bio odličat i ostalo ga stvarno nije ništa :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh