• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pečenje rakije

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Svi koji su pili industrijskih alkohol i alkohol dobijen ( šećeraš) u većim procentima su gubili vid pa im nije ni maska pomagala , svejedno obnevide. Najgore je kad se napiješ pa povraćaš hoće oči da ìskoče od muke. Al svakako se treba držati Lee Champa.
Vidim da ima koji peku rakiju bez dodavanja šećera, kao nekad bez industralizacije, to treba podržati iako su oprečna mišljenja.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja sad stal u lokalnom dućanu, i tam ona ekipa kaj cuga pivnice, alkići, pa ih pitam koja rakija je najbolja za kaj, i svi njih tri mi odgovore rakija je samo od šljive, to oni priznaju. 🤭A sve drugo je bučkuriš.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,887
Svi koji su pili industrijskih alkohol i alkohol dobijen ( šećeraš) u većim procentima su gubili vid ............
Tu se radi o metilnom alkoholu koji izaziva upravo to, a može i smrt!
Na kotlu od 100 litara obavezno odvojim prvu litru jer je to u večem postotku upravo metilni. Koji nije dobar ni za mazanje/masažu.
A sad šljiva, jabuka, kruška, grožđe....kak kome paše.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Gle, uvjeren sam da su kurkuma, đumbir i kojekakve bobe, sjemenke i mrve koje prezentiraju za superzdrave namirnice uistinu dobre. ALI za stanovnike Indije i gdje već to raste ali za nas Balkance, Slavene.. špek, luk, sir, rakija, vino itd su tisućljećima utkani u gene...
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Zanima me čisto onak.. kakva je to zapravo rakija od loze tj što to znači u tvom kraju? Jel rakija od koma koji je ostao od vina ili od čistog grozda?
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Ak ne piješ rakiju teško je reći kaj s njom, meni ti to zvuči kao da si rekao da imaš 20 godina mlađu ženu u bačvi i ne znaš kaj bi s njom.. Možda da probaš voće namočiti, napraviti liker od aronije, drenka, orahovac, malinovac itd.. ljekovito dapače..
 

tomica83

Član
Tu od
10 Sij 2014
Poruka
42
Pusti da završi vrenje, najmanje mjesec dana
Tako mi je rekao čovjek što je mljeo jabuke. A isto tako je rekao da on hvata do 9 litara rakije ali 16 gradi. A eto stručnjci vele da voćne rakije moraju imati barem 20 gradi, tako da... Večeras, slučajno dok sam tapkao u mraku u šupi slučajno sam udario nogom u kacu sa komom i tako se lijepo čulo kako kom radi. Pa eto nova tehnika provjere vrenja, udarac nogom u kacu! Neću žuriti sa pečenjem, ali me žulja da li ću uspjeti jer se sada čulo u selu da održavam stare voćnjake pa mi je došao jedan mještanin ako si hoću kupiti jabuke u konto održavanja, a jabuka ima po slobodnoj procijeni barem zmajevka i več polako propadaju...

Eto tako to u životu biva, netko tko ima ne cijeni to što ima, a netko tko bi održavao i uživao u tome nema para za tako nešto...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Za mene postoji samo rakija od šljive, prava domača.
Nebi ju popil ni za ljek, ali kupati bi se mogel u njoj kak mi fino miriše.
 

Najnoviji postovi

Na vrh