• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
hvala,kolega ;)
mene su se ove male biserke od 2 tj. popele na vrh oraha i nebi dolje nema sanse :madmana:
 
I

ihorzic

Guest
400 - 500 komada brojlera kupujem oko 1. listopada starih oko 3 tjedna.
Javite se ,....
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
trebam pomoć za rješavanje od tekuta čime da to rješim na kokošima u vetrinarskoj mi veli da je dosta pošpricati prostoriju dala mi neku tekučinu dali ima neki prah ili nešta za kokoši...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ajmo dezinficirati objekt za držanje kokoši .
1. narodni pripravak
2. farmaceutski pripravak
3. ograđeni prostor za držanje preadi
4. zatvorene natkrivene prostore za držanje
s obrazloženjem koje služi za koju bolest ili nametnike
 
H

Hrvach

Guest
Puknuti, koji je narodni pripravak za dezinfekciju? Ja znam za vapno, kaj ima još nekaj drugo?
 
H

Hrvach

Guest
:lol::rolleyess: Jbg, mlad sam i neiskusan u nekim stvarima:partyman: Stvarno neznam niš drugo osim vapna kaj je na prirodnoj bazi...
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Ja sam pokrenuo stari kotac , koji je služio kao peradarnik prije 30 godina. Samo sam im postavio čistu stelju od piljevine i niš drugo.Prečke su onakve kakve su bile i prije, jedino sam im malo spustio visinu, da se koja stara koka ne potrga kad silazi, jer sam čitao, da je najbolja visina na cca 70 cm.
Da li sam trebao s nečim dezinficirati, jer koke su za sada OK, i niš ne prigovaraju. Nesu jaja i dalje , super se ponašaju i briju po svom.
Da li sam negdje pogriješio ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
NAkon 30 godina karantena je ubila sve gmizuče i puzajuče .
Brijem da su i pauci odselili .
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
NAkon 30 godina karantena je ubila sve gmizuče i puzajuče .
Brijem da su i pauci odselili .

:rolfer::rolfer:
Ja sam kupio u veterinarskoj neki ruzicasti prah je kad se otvori vrecica. Sad mi se neda ici van vidjeti naziv proizvoda,ali ako nekoga zanima napisem sutra.
Ja sam svojim ocistio kokosinjac bas neki dan,ostavio par sati da se prolufta,zatim to smikso posprico ,bacio sijena i sad su mirni pola godine tj. ja :D

Inace sam sa vapnom nakon ciscenja isao,ali ove godine nisam. Ovaj preparat sam koristio i jucer tamo gdje su mi patke bile.
 
H

Hrvach

Guest
Moja dezinfekcija se svodi na neki pripravak koji se zapali i dim dezinficira. To je na bazi sumpora i nekih spojeva, nakon kaj s tim podimim sve prođem s vapnom da ubije ono malo bakterija kaj je ostalo, a i ljepše izgleda kokicama kad imaju friške zidove.
 
L

lupo

Guest
pozdrav!

vidim da ste svi već uhodani u ovo a ja sam na samom početku tako ba bi treba malo pomoći oko nekih stvari.

1. tovilice i nesilice u istoj prostoriji ?
2. tovilice i kunići u istoj prostoriji ?
3. tuke od 4 tjedna - koliki vremenski period je ishrana sa starterom i što nakon toga uvoditi i u kojim količinama

p.s. uzgoj je za privatnu upotrebu i kao šta sam već reka na samom početku sam!
za sad su jednino kučice spremne i dvorište
 
H

Hrvach

Guest
Bok lupo!
Na prva dva pitanja ti je isti odgovor. Sve ovisi o higijeni,ako čistiš kak spada onda nećeš imati problema. Meni su kunići u gajbama vani,kokoši mogu do njih i pokupe s poda on kaj im padne iz hranilica, nikad problema nisam imao. Za pure nemam pojma, ne volim ih jel su tolko glupe da se to ne može opisat, ja neznam kaj može stvorit tak glupu živinu. Skoči s 3m i ZABORAVI otvorit krila, i naravno ubije se...
 
L

lupo

Guest
Bok lupo!
Na prva dva pitanja ti je isti odgovor. Sve ovisi o higijeni,ako čistiš kak spada onda nećeš imati problema. Meni su kunići u gajbama vani,kokoši mogu do njih i pokupe s poda on kaj im padne iz hranilica, nikad problema nisam imao. Za pure nemam pojma, ne volim ih jel su tolko glupe da se to ne može opisat, ja neznam kaj može stvorit tak glupu živinu. Skoči s 3m i ZABORAVI otvorit krila, i naravno ubije se...

fala za brzi odgovor!

tribat ću još pomoći , savjeta ....

pa virujem da se još čujemo-dopisujemo

i ako neko zna ovo za tuke - molim pomoć
 

Najnoviji postovi

Na vrh