• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Noćas sam MORAO biti sa dječicom jer supruga još nije došla sa posla, i napokon po kiši u 7 i 15 idem zatvoriti kokošinjac, a kad ono P.... Joj M......., lisica briše van iz kokošinjca. Pada kiša ko iz kabla, ja se zajebavam sa blatom po nogama, i đubre mi tako rano zaklalo i odnjelo 6 kokoši u 5 mjesecu trudnoće, još malo i počele bi nositi, a gore u drugom kokošinjcu, gdje su bili tovljenici isto otvoreno nije pipnula ni komada, iako je i ono bilo otvoreno. Koja sam ja budala, Ova godina je definitivno za zaboraviti što prije, sve me snašlo što može. I opet je pijetao Hrvatica preživio, jer se majstor popeo na najvišu štangu.
Ja ću popizditi , i zadnji puta je bila kiša i nevrijeme i predatori me osakatili. Sad definitivno idem u izradu automatskih vrata za kokošinjac.
Link :http://chat.allotment.org.uk/index.php?topic=65865.0
 
H

Hrvach

Guest
Ovu godinu se svo sranje navuklo na ovaj svijet i živinu, definitivno za zaboraviti čim prije. Ja čekam gvožđa za lisicu da mi donesu, ako preživi ostavit ćemo ju doma za trening pasa. Ova automatska vrata sam ja već proučio, čak sam i napravio neki svoj nacrt i shemu sklopa ali mi se čililo skupo, ovo je jednostavnije rješenje. Definitivno bi trebao razmislit o tome.
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Ma znaš kaj, imam dva kokošinjca , jedan za tovljenike na ispaši, a jedan za ove mix po voćnjaku koke nesilice, domaće. A sve mi je van ruke, tj. moram se presvlačiti kad počne kiša i snijeg. I ak su mi djeca bolesna nemrem sam tak do njih. I zato ću probati nešto iskemijat da napravim ta vrata.
A kak da vlovim lisicu ?
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Od danas pa sljedeća 3 dana nitko ne izlazi iz kokošinjca, pa makar se sve koke poklale.
Eto sad , baš sad vidim da nema nikoga , i da su svi skriveni negdje. Pogledam, a ono jastreb jede jednu od mojih koka.
Gotovo, zabrana izlaska .
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Od danas pa sljedeća 3 dana nitko ne izlazi iz kokošinjca, pa makar se sve koke poklale.
Eto sad , baš sad vidim da nema nikoga , i da su svi skriveni negdje. Pogledam, a ono jastreb jede jednu od mojih koka.
Gotovo, zabrana izlaska .

O jbt tebe bas krenulo.
Nekog cucka nabavi i nek laje okolo.
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Jos malo slika ;)
DSC00529.jpg

DSC00531.jpg

DSC00512.jpg

DSC00514.jpg

DSC00528-1.jpg
 
H

Hrvach

Guest
Filip jako lijepa živina, guske i japanke posebno! Biserke su fora, nego daj mi reci jel imaš kakvu Biserku od 250 mjeseci, takva bi mi sad najbolje došla:rolleyess::lol:
DonMarco Mi smo jučer postavili gvožđe za lisicu ali nam je nekaj aktiviralo klopku pa se nije ulovila. Buraz je to nabavil od jednog lovca, makar ima i za kupiti, dođe nekaj oko 60kn. Probaj se raspitati kod nekog lovca ili i lovačkom društvu da ti posudi neko ili kupi pa si miran. Sad kad je vidla da ima za jesti dolazila ti bude svaki dan ili barem svaki drugi.

Inače mi smo danas poklali kokote australorpe i križance australorp-hrvatica, @Filip ostavil sam ovoga kokota hrvata makar mu je malo falilo...:axe:
 
H

Hrvach

Guest
I bolje da si ostavil tog kokota :lol:

Pazi kaj si reko, ak završim u Vrapču zbog njega ti ćeš bit kriv. A ako mi tolko digne tlak da ga zatučem, na proljeće neće bit ništa od tvojih hrvatica. Za sad ih imam sve skupa oko 6 komada ak se ne varam, znači više od pola će bit sigurno jaja od hrvatica ako odvojim ova od katice. Nego, jel znaš ti možda jel ima ovaj iz Zaprešića koji ima prepelice neki e-mail?
 
L

lupo

Guest
pozdrav, jel može pomoc

kako sam friški, friški početnik sve mi je bitno i možda ću pitat gluposti al kako kažu - nema glupih pitanja postoje jedino glupi odg. :)

sazida sam kućice za kuniće, tuke , i nesilice ujedno i kupia sve navedeno i za sad sve ide po planu. jednino šta još nisam pripremia je misto gdje će nesilice snjeti jaje. ( rečeno mi je kroz 25-30 dana. da bi moga očekivat prva jaja)ne znam jel svaka treba imati svoje mjesto (ima ih 10) ili je to jedno mjesto za sve. ako može koja slika bilo bi super.

hvala - pozdrav
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
nemoraju imat svako svoje,stavio 2-3 gnijezda,ja za svoje imam kutije u koje stavim slamu
 
H

Hrvach

Guest
Stavi im kašete (drvene sanduke) od voća i unutra slame i to ti je to!!
 
L

lupo

Guest
Stavi im kašete (drvene sanduke) od voća i unutra slame i to ti je to!!

fala za košare.

i još jedan savjet molim! za što kvalitetnija jaja koju ishranu dajete
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
ja svojima dajem mljevenu psenicu i kukuruz i jos pomijesam smjesu za neselice u to
 
H

Hrvach

Guest
Najkvalitetnija jaja ćeš dobiti ako ti kokoši većinu hrane nađu vani. Moje su cijelo ljeto van i ne pojedu 2l kuruze u tjedan dana jel sve nađu vani i nesu ko blesave, sad kad si zatvorene i jedu ono kaj moraju tj. kaj im damo jaja su slabije kvalitetna i slabije nesu. Opet kažem nije sve u ishrani, ima nešto i u kokošima, nije isto jel su nesilice ili domaće kokoši hrvatice.
 
L

lupo

Guest
Najkvalitetnija jaja ćeš dobiti ako ti kokoši većinu hrane nađu vani. Moje su cijelo ljeto van i ne pojedu 2l kuruze u tjedan dana jel sve nađu vani i nesu ko blesave, sad kad si zatvorene i jedu ono kaj moraju tj. kaj im damo jaja su slabije kvalitetna i slabije nesu. Opet kažem nije sve u ishrani, ima nešto i u kokošima, nije isto jel su nesilice ili domaće kokoši hrvatice.

hvala za odg.

kako sam već dobia informacije da je to sa ishranom vanka najbolje ogradio sam -veći prostor i ukopao zid od nekih 70-80 cm u pod i postavio žicu tj sad to izgleda kao jedan veliki kavez u masliniku. kupio sam nesilice ali ove domaće koke hrvatice ne mogu nigdi nać u dalmaciji.

pa ako itko zna di se mogu nabavit....
 
H

Hrvach

Guest
Možeš ih nabaviti bilo gdje u okolici zagreba, imam ti ih ja i jako puno ljudi. Ne trebaju ti čiste hrvatice, tebi je lika bliže nego zg, odeš tamo ili probaš nabaviti domaće kokoši, mogu bit bilo kakve križanke ali glavno da nisu neki j..ni hibridi jel od toga nikad ništa. Ja sam rekao svojima doma da dok imam inkubator i dok ćemo hranit kokoši da neće bit nesilice na dvorištu. Neznam kolko ti treba i kolko ti je hitno, ako ćeš ići na proljeće u zg javi mi barem 3-4 tjedna prije da se dogovorimo da ti stavim jaja u inkubator,a financije riješimo kad se vidimo kod preuzimanja pilića.
 
L

lupo

Guest
Možeš ih nabaviti bilo gdje u okolici zagreba, imam ti ih ja i jako puno ljudi. Ne trebaju ti čiste hrvatice, tebi je lika bliže nego zg, odeš tamo ili probaš nabaviti domaće kokoši, mogu bit bilo kakve križanke ali glavno da nisu neki j..ni hibridi jel od toga nikad ništa. Ja sam rekao svojima doma da dok imam inkubator i dok ćemo hranit kokoši da neće bit nesilice na dvorištu. Neznam kolko ti treba i kolko ti je hitno, ako ćeš ići na proljeće u zg javi mi barem 3-4 tjedna prije da se dogovorimo da ti stavim jaja u inkubator,a financije riješimo kad se vidimo kod preuzimanja pilića.

svaka čast care! čujemo se na proliće za ovo!
 

Najnoviji postovi

Na vrh